Ook hand en oog worden geoefend. Met vaste hand wordt de loop op 't verre doel gericht. Uier stel jonge dames dat z'n doel weet te kiezen en te. bereiken. Een kijkje in de stallen. Zadels, teugels, riemen enz., alles wordt netjes en keurig gerangschikt en onderhouden. De school is ontstaan uit een behoefte der ouders, die met hun meisjes geen raad wisten en toch hun plan, om een heerlijken tijd in Pebble Beach door te brengen, wilden doorzetten. Het idee, dat aan deze school dus ten grondslag ligt, is meer dit van 'n tehuis. Een tehuis, waar de meisjes, tijdens de vacantie der ouders, hun tijd nuttig en aangenaam zouden kunnen doorbrengen. Het Amerikaansch ouderpaar is hierbij uitgegaan van de opvatting, dpt de sport den feitelijken grondslag moest vormen van de opvoeding van het jonge meisje en de Douglas-school is dan ook, in alle opzichten, ertoe uitgerust om alle denkbare soorten sport te beoefenen en, via die verschillende takken van sport, het jonge meisje tot een volmaakte „lady" te vormen. Aan het hoofd der school staat een ervaren leider, Dick Collins, die op sportgebied van alle markten thuis is en naar wiens wenken in zake paard rijden, polospel, schieten, lezen, scheikundige manipulaties en andere dingen met de grootste oplettendheid wordt geluisterd. De meisjes wijden zich hier in allen ernst aan een dagelijksche training, die niet alleen de spieren ten goede komt, doch de geheele opvoeding tot dames-der-wereld beïnvloedt en beheerscht. Een rustig zitje in de leeszaal. Ook de ontwik keling wordt gelijk met de lichamelijke in behoorlijken staat gehouden. De wel voorziene bibliotheek der Douglas-school zorgt voor ontspan ning en leering Na minder pretti ge bezigheden komt voor de jonge meis jes van de lionglas- school de heerlijke rit in de vrije na tuur. De jeugdige amazones op weg door de prachtige duinen van Pebble Beach, waar ze ge bruind worden door

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 3