ZEEUWSCH NIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP .VMffTÖlT Men meldt ons per specialen koerier uit Axel, dat de rijksambtenaren bij liet aanslaan van een partij suiker een on- gehuwden smokkelaar in de beenen ge schoten hebben. Op vriendelijk verzoek van eenige onzer luisteraars zullen wij er naar informeeren of men hier inder daad te doen heeft met een nieuwen vorm van een soort vrijgezellenbelasting. Onze correspondent te Goes seint ons, dat de goede Ganzenstad in opschud ding is geraakt, doordat tot nu toe onbe kende automobilisten des avonds laat een zoo goed als ledige wijnflesch door de ruiten van het stedelijk abattoir hebben gesmeten. Het eerste vermoeden ging uit naar een potverterende slagers-bridge-club. Deze suggestie heeft men evenwel prijs gegeven, omdat ieder begrijpt, dat dan eerst de flesch geheel leeggedronken zou zijn. Nu denkt men weer aan de weerwraak van dierenbeschermers en aan een protest van ontstemde of en thousiaste vegetariërs. Later vernamen wij nog, dat men een politie-hond aan een der fleschscherven heeft laten ruiken en dat dit dier nu helaas geen café meer voorbij komen kan Uit Waarde bericht men ons, dat in de zitting van den raad een wethouder verwijten deed aan een medeburger over 'n te hooge prijsopgave van brandspuit slangen. Met wat voor slangen je ook te doen krijgt het blijken altijd toch maar valsche beestjes te zijn Te Ierseke hebben de drie postduiven - vereenigingen den strijd aangebonden tegen de beslissing van den raad waarin, terwille van de Zeeuwscho schoonmaak, die zich ook tot de pannen op de daken uitstrekt, bepaald werd, dat de duiven gedurende liet voorjaar niet mochten uitvliegen. Men heeft goede hoop, de vroede vaderen of beter gezegd hun vrouwen te verteederen, omdat een scheikundige verzekerd heeft, dat, wanneer mén de duiven niets dan bessensap en gemeniede meekrap voert, op de daken niets van de gehate „drukfouten" te zien is In verband met de hooge oud-ijzer- prijzen, schrijft men ons uit Schore, worden daar des nachts vele ijzeren af rasteringen en dito hekken gestolen. Men staat letterlijk voor niets meer op dit gebied Zoo meldde een bewoner van Schouwen en Duiveland ons, dat metaaldieven onlangs in zijn gemeente de spijkers uit de schoenen van den nachtwacht gekaapt hebben Men telegrafeerde ons, dat bij een auto-ongeval in de gemeente 's Heer Arendskerke een deurwaarder, gelukkig zonder zich al tc erg te bezeeren, uit den wagen werd geslingerd. De man schijnt zeer verontwaardigd te zijn geweest, omdat hem voor deze er-uit-zetting geen exploit uitgereikt was Men meldt ons uit Biervliet, dat V.V.y. dit jaar geen sportfeest zal organiseeren, omdat er na afloop niet meer gedanst mag worden. En wat het zwaarst is, moet maar het zwaarste wegen Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwscken Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Tot de volgende week, dames en lieeren Te Kruiningen werd de vorige week een bazar georganiseerd.Bij de opening maakten we onderstaande foto van het comité. Het nieuw in aanbouw zijnde raadhuis te Clinge nadert de voltooiing. Ter gelegenheid van den 330sten geboortedag van M. Ade Ruyter werd bij zijn standbeeld een drietal kransen gelegdop de foto legt de direc teur van het loodswezen er een namens de burgerij van Vlissingen. De luchtlijn VlissingenBotterdam werd deze week heropend en de burgemeester van Vlissingen, de heer C. A. van Woelderen, was een der eerste passagiers. Ter gelegenheid van het feit, dat Michiel Adriaansz. de Ruyter op 24 Maart 330 jaar geleden geboren werd, werd door verschillende vereenigingen een krans gelegd bij zijn stand beeld te Vlissingen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 24