DORDRECHT KRIS-KRAS DOOR EIGEN LAND De eb en de vloed der zee zetten zich voort tot in het hart van Dordrecht. Eet water kan er in de binnenstad hoog en laag staan. Waar schepen lossen >n laden. J^ordrecht is waarschijnlijk de oudste stad van Holland en daaruit valt zeker te verklaren, dat deze stad wel de meest Hollandsche stad genoemd mag worden de meest Hollandsche door haar ligging aan de breed voortstroomende wateren van Merwede en Dordtsche Kilde meest Hollandsche door de natuur lijke, écht-Hollandsche sfeer van blauwe vlakken hemel, witte stapelwolken en wiegelend groen en grauw water de meest Hollandsche stad door den kloeken durf der burgers en den bëdrijvigen geest harer inwonersde meest Hollandsche stad door haar weelde van oude gevels en de pracht van haar ouden kerktoren In Dordt leeft een belangrijk deel onzer historie voort; het is altijd nog een beetje de stad der Hollandsohe graven, de stad van oude economische macht, de stad van een stug streven naar welvaart gelijk Dordrecht weleer groot was door zijn stapel rechten, wil 't ook nu nog zijn kansen houden door zijn „zeehaven" en ten slotte is Dordt de stad ook van het Cal vinisme. Dordrecht is een stad om er een poos op lettend, met eerbied voor 't verleden en respect voor 't heden, te yerwijlen. De Dordtsche Kil in avondstemming. Het oude karakteristieke Dordt van nu en vroeger eeuwen; pakhuisgevels die beteekenen nijverheid en handel in de schaduw can een stompen toren, het sym bool van een starre gods dienstige overtuiging.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 25