ti&mesetas lüvstikum poeder Jiwtsaplasl „elastisch Snel verband komt in het huisgezin ieder oogenblik van pasl 27 racfiel 1 natural I ivoor kleur Reddish voor hetzelfde tijdperk tot mar kies van Kidwelly benoemd. Geen ge vaar bij Eardley Smith heeft ge studeerd, zijn vrouw is officiers-doch ter, en Reddish is op 't tooneel ge weest." Lady Merstham stond op, kuste haar man, en ging de kamer uit, om zich te kleeden. „Bel even een taxi," zei zo. „Ik zal eten in de Ritz bestellen." Toen zij vertrokken was, liet Allan met tegenzin de rest van zijn sigaar in een zilveren aschbak vallen en ging naar buiten, den zonneschijn in. Sir George neuriede iets uit Traviata koos een boek, ging zoo zitten, dat het licht over zijn linkerschouder viel, en begon te lezen. De oude Merstham was een geestig man. Heel de rest van den dag hield hij zijn vrouw en Allan aan 't lachen. Hij speelde de rol van een onkreukbaar eerlijk landedelman, zich fier bewust van zijn deftigheid. Hij drilde het pas aan gekomen personeel met zooveel humor, dat Allan en lady Merstham de kamer uit moesten loopen. De manier, waarop hij den butler om zijn vinger wond, was een fijne eomedie. Hij prentte den man in, dat bij moest trachten te voelen, alsof hij meneer A llan al van kleinen jongen af gekend had. De butler, zei hij, wordt alleen dim voor een man van gewicht aangezien, als hij een familiestuk is, grootsch op zijn waardigheid, even vol van genegenheid als van respect. Hij zei den man dit alles, vertelde hij, voor zijn eigen bestwil. „We zullen je Wem noemen," besloot hij want hij vond. dat met Wem slechts een per soonlijkheid kon worden aangeduid, die enkel ernst, onverstoorbare hoffelijkheid en gezetheid was. Toen de man naar beneden ging, voelde hij zich vijftig procent trotscher, dan hij ooit van zijn leven geweest was, en doordrongen van het besluit, in géén geval een tijdelijke kracht te lijken. De verfijnde avonturier liet het dril len der beide huisknechts aan meneer Wem over. Hij kon met huisknechts niet zoo goed overweg had er nooit studie van gemaakt. Allan vond hem voor den leegen haard in de. rookkamer, onberispelijk gekleed, een beeld van beschaving, nobele ledig heid, sportiviteit en studie-voor-pleizier. Allan was zenuwachtig, en deed geen moeite het te verbergen. Sir George glimlachte. „Beste ion gen," zei hij, „wacht maar tot je zoo oud bent als ik dan kèn je geen zenuwen meer." ,,'t Zal wel komen doordat ik verliefd ben," zei Allan. „Daardoor vind ik 't dezen keer niet zoo leuk als anders." „Ja, Allan, we hebben allebei 't zelfde gebrek we hebben een hart. Daarom zullen we nooit 't hoogste bereiken." „Zoudt u die Eardley Smiths en Red dish niet af kunnen zeggen V' vroeg Allan. „Vindt u dat eigenlijk niet een beetje te ver gaan V' Sir George legde zijn zoon de han den op de schouders. „Misschien wel," zei hij. „Maar onder ons gezegd ik voel me van binnen een beetje oud worden. Laat me zoo lang mogelijk mijn optimisme bij mekaar houden." Allan keek hulpeloos. Wat moest hij zeggen tegen dien verbazingwekken- den vader Sir George praatte door. „Nog iets," zei hij. „Je houdt van dat meisje. „Dus jij zult best genieten vanavond. Beroof mij dan niet van mijn amusement. Zoo'n grappig be- drogje is zoo pikant „Goed," zei Allan. „Misschien ben ik te benauwd." Zij gingen samen naar het salon. Lady Merstham speelde piano. „Ah Grieg zei sir George. „Uitste kend gekozen." Hij boog zich over lady Merstham heen en gaf haar een kus op haar arm. „Ik heb nog nooit zoo'n mooie vrouw gezien als jij." ACHTSTE HOOFDSTUK Er klonk een bel. Daarop volgde hei geluid van het opendoen van een deur. Lady Merstham sprong op. Vlug als een mees zette zij zich in een leunstoel bij een leeslamp, nam een boek en liet het op haar knie rusten. Zij begon luchtig met de twee lieeren te praten en trok een nonchalant gezicht. De huisknecht diende mevrouw Raffan en juffrouw Stanton aan. Lady Merst ham legde haar boek neer en trad met uitgestoken hand naar voren. „Aha zei ze. „Hoe gaat 't „Uitstekend, dank je," zei mevrouw Raffan. „Ik vind 't echt prettig, dat ik er ben." Lady Merstham wendde zich naar Maria. Er lag een fijne tint van be wondering in haar verzachte stem. „Jou hoef ik niet te vragen, hoe je 't maakt," zei ze. „Mag ik even voorstellen Mijn man, sir George Merstham." Sir George boog. Hoewel hij zich zeer aangetrokken voelde door de mooie Maria, wijdde hij zich met veel tact aan mevrouw Raffan. Die vond hem al dadelijk zeer interessant, en het tehuis der Mersthams volmaakt. Maria sprak Allan aan. „Weet je nog dien meneer, die je gisteravond voor iemand anders aanzag V' vroeg ze. „Nee, hem niet, maar ik herinner me 't geval." „Nu, toen we boven waren, bracht een kellner een briefje. Hij beschreef den persoon, die 't hem gegeven had paste precies op den man, die met je vechten ■wou." „Een briefje 1" zei Allan. „Heb je 't bewaard V' „Nee," zei Maria, „maar ik ken 't van buiten. Er stond iti„Duizendmaal excuus, maar pas op. De man, die bij u was, lijkt zooveel op iemand, die me bezwendeld heeft, dat hij vast niet deugtVincent Lester," was de onderteekening." „En Maria lachte. „Ik zal oppassen," zei ze. „Ik ben tot de conclusie gekomen, dat je wèl een soort bedrieger bent." Allan schrok onwillekeurig. „Hoe zoo zei hij. „Nu," zei Maria, „aan boord heb je me in den waan gebracht, dat je een zeer onaangenaam menscli was. Noem je dat geen bedrog Allan glimlachte. „Dus je vindt me geen onaangenaam mensch... „Niet meer," zei Maria. De huisknecht diende den hertog en de hertogin van Middlesex aan. Wordt vervolgd. Het is de hoogste tijd dat U tabletten uit zuivere kristal-saccharine gebruikt, want zij zetten nooit - zooals suiker - vet aan. Zij zoeten spijzen en dranken zonder eenigen bijsmaak. Zij zijn gemakkelijk oplosbaar en kunnen uitstekend bij het koken en bakken ge bruikt worden. Absoluut onschadelijk. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in handige schuifdoosjes a 43 ets. inhoudende 500 tabletten. a.g. „Hermes" zurich 2 Zwitsersch Fabrikaat Omdat dit poeder, door een zijden zeef gefiltreerd en atoomfijn, Uw gezicht pastelzacht overdekt. Daarbij is het onzichtbaar. Zoekt Uw Mystikum- Compact en Mystikum-Poeder uit volgens deScherk-Tabel passend bij Uw gezicht Zendt Uw nauwkeurig adres aan de Firma S. Blindeman Co., van Baerlestraat 89. Amsterdam. Wij zenden U kosteloos de interes sante Scherk-Tabel (voor toilettafel en poederdoosje) 0.60, 1.00, 1.75 MYSTIKUM COMPACT (Poeder en rouge in vasten vorm) 0.70 Van een klein wondje kunt U veel last hebben; echter niet, wanneer U dit prac- tische en eenvoudige snelverband in huis hebt. Een desinfecteerend gaaskus sentje stelpt tevens het bloeden en de elastische pleister zit goed vast, zonder hinderlijk te zijn. Besteedt eens IS Cent aan een pakje Hansaplast„elastisch7 U zult er het nut van ondervinden. PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 'sGravenhage in Beeld. Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling Koloniën f7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. lelefoon Interc. 53170, Giro nr. 97946. 'ROTTERDAM. Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Iel. Interc. 111666. Giro nr. 45141. UTRECH T, Biltstraal 14_' lelefoon Interc, 13473. Giro nr. 149597. 's HER TOGENBOSCH. Stationsweg 27, Telef. interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VUSS1NGEN. Bad huisstraat 5, Tel. 81.De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 27