FILMS VAN HEDEN Omtuin# HottrtteU* „Een meisje van het ballet" is de naam van de nieuwe UFA-Annie Ondra-film. Dit is een grappige film, die zich afspeelt in het grijs verleden. Het gezellig antieke van kleeding en entourage, de 'eigenaardige sfeer en het ongedwongen spel geven aan deze film een bijzonder aspect. Voor de rest is het natuurlijk 100 Annie Ondra en dat zegt al heel wat. Op onze foto ziet men haar met het nieuwstemodel Franschen hoed op het achterbalkon van een ouderwetschen omnibus. Van enkele films, welke reeds heden, of binnenkort in het middelpunt van de belangstelling staan, of zullen staan, geven we hierbij eenige foto's van de verschillende hoofdrolvertolkers. Son ja Heme's eerste film- is „Een meisje uit dui zend", welke door de Fox- Film- met veel liefde wordt uitgebracht. Vanzelfsprekend is deze exwereldkampioene op de schaats het meisje dat door haar schaatsprestaties geweldig moet opvallen. Op iet of wat luchtige, deels ern stige, deels komische wijze wordt zij eerst tot Olympisch kampioene en later tot „schaatsster" in een ijspaleis gebombardeerd. De dokter van de vijfling (Jean Hersholten de deftige Adolphe Menjou hier een impresariohelpen haar handig door dit film debuut heen, al zijn haar jeugd en lieftalligheid toch wel haar voornaamste steun. Overigens zou waarschijnlijk niemand het erg gevonden hebben, indien er wat min der muzikaal „genot" en wat meer schaatskunst was ge weest. Sonja Henie en Don Ameche, als de Amerikaan- sche journalist, die haar eer ste „filmhart" wint. Richard Tauber speeUle in de studio's te Londen de „Paljas" ten deéle volgens de gelijknamige opera. De film is natuurlijk voornamelijk ingesteld op Tauber's stem, ongetwijfeld zeer tot genoegen van zijn groot aantal bewonderaars. Om de oorspronke lijke opera van Leoncavallo heen is een aparte geschiedenis geweven, welke in de uitvoering van Paljas haar hoogtepunt vindt. Op de foto ziet men Richard Tauber in zijn Paljas-rol. Harry Haar, de voortreffelijke Fransche acteur, laat in de nieuwe Monopole-D.L.S.-film Nitchevo (De doodsstrijd van een onderzeeërweer van zijn voortreffelijk acteurstalent genieten. Hij is kapitein van een onderzeeboot en vat een onge gronde verdenking op tegen zijn vrouw en tegen een vriend van hem, die tevens zijn ondergeschikte is. In een feilen climax en juist op het nippertje, als de onderzeeboot vergaat, lost het geschil zich op. Een sterke speelfilm met voortreffe lijke momenten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 34