CUTEX ulwhaal J O COTY tik, COTY WAT ZULLEN WE ETEN? OP VERZOEK BESCHRIJVING VAN EEN GEBREID MEISJESJURKJE MET PASJE. NUTTIGE WENKEN woïdl dool alien bewandeld! ZWARTKOP,.SHAMPODOR" Gebruikt de drie van 37 Zondag Groentesoep. Varkenshaas. Spinazie. Aardappelen. Caramelvla. Maandag Koud vleeseh. Worteltjes. Aardappelen. Dikke rijstebrij. Dinsdag Gekookt spek. Stamppot van raapstelen. Broodschotel met rabarber Woensdag Runderlapjes. Gestoofde prei. Aardappelen. Yoghurt met beschuit. Donderdag Preisoep. Gehakt. Zoete appeltjes. Aardappelen. Vrijdag Gebakken schelvisch. Sla van Brusselseh lof. Aardappelen. Jan in den zak. Zaterdag Varkenscarbonade. Gestoofde koolraap. Aardappelen. Tapiocaschotel. Leeftijd 6 jaar. Het jurkje bestaat uit een lang rokje en een kort lijfje en wordt gebreid van ongeveer 200 gram lichtblauwe kant- of frotté-wol en 25 gram tweedraadswol met aluminium breinaalden nr. 3. De tweedraadswol kan men in iedere wille keurige tint kiezen, passend bij de lichtblauwe wol. Opzetten 287 steken in de rondte en 18 toeren ribbels breien (heen- en teruggaande recht), waarna nog 120 toeren geheel recht. Bij den 120en toer breit men telkens afwisselend 1 steek recht en 3 x 2 steken te zamen, zoodat er voor het lijfje steken worden wegge- minderd. Vervolgens niet meer in de rondte, maar in heen- en teruggaande naalden breien en wel in gerstekorrelsteek, waarvoor men afwisselend telkens 1 recht, 1 averecht breit en bij de volgende naald de steken verspringt, zoodat recht boven averecht en averecht boven recht komt te liggen. Eerst 16 naalden breien met de lichtblauwe wol, daarna 4 naalden met het andere kleurtje, zoodat het pasje gestreept wordt. Bij de 32e naald begint men met het armsgat. Men breit 37 steken op één naald, kant de volgende 8 steken af, breit de volgende 74 steken op een ande re naald, waarna weer de volgende 8 steken worden afgekant en daarna de overige 37 steken op een 3e naald worden gebreid. Voor het linkervoor pand wordt nog 2 x in iedere 2e volgende naald 1 steek afgekant aan de zijde van het armsgat, waarna men nog 40 naalden breit. Bij de volgende teruggaande naald kant men de eerste 8 steken af voor den hals en breit nog 6 x bij iedere 2e vol gende teruggaande naald 2 steken te zamen. Dan begint men met de schouders. Bij de laatste naald, waarin geminderd wordt, laat men op het einde 5 steken staan zoo doet men ook bij de volgende 2 teruggaande naalden. De steken van de schouders afkanten en het rechter- voorpand tegengesteld aan het linker voorpand breien. Voor het rugpatul breit men het armsgat aan weerszijden zooals dit voor het voorpand is be schreven. Bij de 57e naald, gerekend vanaf het armsgat, worden de middel ste 14 steken voor den hals afgekant en worden beide gedeelten der schou ders ieder afzonderlijk verder afge breid. Wanneer men na deze 14 afge- kante steken de steken van den schouder breit, laat men op het einde van deze naald weer 5 steken staan en kant ver der de steken voor den schouder af, zooals dit boven werd beschreven (rechterschoudertje). Aan de zijde van den hals worden bij het begin van de le teruggaande naald 4 steken afgekant en bij de vol gende teruggaande naald kant men 3 steken af. Dan nog 1 naald breien met alle steken van den schouder, daarna afkanten. Vervolgens het linkerschoudertje op dezelfde wijze breien. Mouwtjes: 50 steken opzetten voor het boordje (het mouwtje is kort) met de lichtblauwe wol. Dan 12 toeren 1 recht, 1 averecht breien in de rondte, vervolgens breit men een soort „ver hooging" door de le29e steek recht te breien, om te keeren, van ieder der laatste 8 steken 2 steken te breien, opnieuw om te keeren, boven de steken van de voorgaande naald en van ieder der 3 volgende steken 2 steken te breien, om te keeren en ver volgens bij de volgende 13 naalden telkens den steek van de voorgaande naald en 3 steken er nog bij te breien, waarbij telkens van 1 steek 2 steken worden gemaakt. Daarna nog 1 naald breien over een rondte van 100 steken en tenslotte geheel recht in de rondte verder breien. Heeft men 18 toeren gebreid, dan wordt het werk in tweeën verdeeld en kant men bij het begin van iedere naald 2 steken af, tot er nog 22 steken overblijven, die ook worden afgekant. Kraagje: 90 steken opzetten en 22 naalden ribbels breien. Dan bij de volgende 8 naalden steeds de eerste 9 steken van de naald en tenslotte bij de volgende naald de overblijvende steken afkanten. Schoudemaden, zijnaden, mouwna den verbinden en de mouwtjes in het jurkje naaien. Langs kraagje en split haakt men een toer vasten, haakt aan de eene zijde lusjes en aan de andere zijde naait men knoopjes. De vasteu- toer en de lusjes worden van de 2-draads wol gehaakt. Leeren banden van boeken kunnen we opknappen door ze af te nemen met een mengsel van gelijke deelen melk en eiwit. Dit mengsel wordt er met- een zacht flanellen lapje over gewreven. We wrijven na met een zijden doekje. Linoleum kunnen We schoon maken door het af te nemen met gelijke deelen olijfolie en paraffine. Kammen en borstels maken we schoon in lauW Water, Waarin een scheut ammoniak is gedaan. Voiletjes, die we bij zoovele van de moderne hoedjes aantreffen, kunnen we zelf wasschen, en Wel in een lauw sopje van galzeep. Het stijven kan o.a. gebeuren in een slappe gelatine-oplos sing. iw handen dwingen bewondering af wanneer ge Uw nagels l»ehandelt niet één \an de 3 nieuwe Cutex matglan zende tinten „Kust. Old Rose of Robin Red". Daarom verkiest de modieuse vrouw deze prachtige war me tinten. De nieuwe samen stelling van Cutex Liquid Polish voor- komt het flik wor den in de flesch. LIQUID POLISH Ul£\ De natuurlijke glans, de soepele, sierlijke golven, de groote duurzaamheid van het kapsel, wekken de bewondering van Uwe vriendinnen op. Zulk mooi haar krijgt U na het wasschen met het moderne haarwaschmiddel Zwart kop "Shampodor". Het ontwikkelt geen lastige kalkzeep, welke het haar leelijk en dof' maakt, doch laat zijn glans ten volle tot uiting komen Reeds na de eerste proef bemerkt U het verschil! "Shampodor" voor iedere haarsoort en "Blond-Speciaal" per pakje 20 cent. Beide soorten ook "vloeibaar" in flacons van F1 0,45, 1,10 en 1,60! Verlangt bij Uw kapper een haarwas- sching met Zwartkop Non-Alkali" de geconcentreerde Shampodor gc^alanc/eeid al/cali - vlij. Houdt de vermaarde schoonheidsmiddelen van Coty blijvend op Uw toilet tafel! Poudre Coty, Crème de Coty en Colcrême Coty vormen tezamen Uw eigen, volledige salon de beauté, die U in staat stelt elk uur van den dag goed gesoigneerd te zijn. Crème de Coty en Poudre Coty voor den dag. Colcrême Coty als de onovertroffen nacht- en massagecrême. Betere producten zijn er niet dan deze fijne, zuivere preparaten. Vraagt deze drie van Coty. CRÈME DE COTYX Een heerlijke crêate voor. <te huid ut de beste basis voor (toeder. Fijn (jeparfu»f'rd d r Ai taant. la tuben van 25 en 85 cent. POUDRE COTY He beroemde Fransehe schoon- Iteids-ftoeder. HoudU prachtig op de huid. In zeer fijne tinten. Flinke doos 50 cent. COLCREME COTY Tegelijkdeaasi«//- en colder ét nr. ite aan be- roten avond- rnatas- sagr-eréiuc.^jn tuben van 25 en 85 cent.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 37