MANTEL de groote mode 'n Mantelpak voor iets oudere dame, met een schouderstuk dat overvloedig gegarneerd is dom- applicatie van zwarte ciré-zijde. Zooals bij zoo menigen mantel ontbreekt ook hier het kraagje. Oompiet met langen mantel, dat uiterst practisch is, daar de mantel desgewenscht op andere jurken gedra gen kan worden. Hebben we hier 'n combinatie van grijze japon met koren- blauwen mantel, zoo zal in het warme jaargetijde het wollen japonnetje met succes vervangen kunnen wor den door 'n fleurig bloemjaponnetje in de tint van den mantel. op zijden jurken ge ruite jasjes op effen rokbont-bestikte manteltjes in combi natie met effen mate riaal. Onbegrensd is de fantasie der mode koningen, uiterst be vredigend 't resultaat ervan. De voorspelling als zouden we allemaal moeten rondtippelen in nauwe koker-rokjes is er in zooverre naast, dat een behoorlijk deel der modellen van[vbren eenige wijdte in den rok vertoont, wat vooral voor de niet- overslanke vtouw winst beteekent. n Jeugdig geheel van bois de rose wollen stof met een blouse in iets lichter kleur. Bij aan dachtig beschouwen ziet men dat het jasje en de zakjes afgebiesd zijn. Er bestaat dit seizoen een groote voorliefde voor biezen en opnaai- sels, die het toilet dan ook een bijzondere charme verleenen. Z-. Wpm Onze voornaamste grief tegen bet mantelpakje, het feit, dat we er, zoodra het jasje uitgetrokken werd, niet gekleed meer uitzagen, is van de baan. Ten minste in de meeste gevallen, want blouse en jumper hebben aan populariteit verloren ten gunste van het heele japonnetje. We dragen dit seizoen pakjes met korte kwieke manteltjes van eenigszins mannelijke snit fantasiejasjes van kant, tule of andere doorzichtige stoffen, maar daarnaast ook langere mantels, die gedecideerd minder kwiek staan, maar bij de vrouw van middelbaren leeftijd in hoog aanzien zijn. De algemeene vervrouwelijking der mode brengt met zich. mee een voorliefde voor gar neeringen van soutache, koord en applicatie, terwijl bij 'n groot deel der pakjes en complets mantel en jurk van verschillend materiaal genomen worden. Kanten mantels Jeugdig pakje van marineblauw wollen georgette met appli catie van satijn in dezelfde kleur. Hetzelfde pakje met applicatie van wit piqué werd met groot succes op een ten toonstelling gedragen. He hals van het jurkje is erop be rekend dat de shawl in afstekende kleur onder de jurk gedragen kan worden. Op de mouwen 'n bescheiden kopje dat de schouders eenigszins verbreedt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 38