DE HOOGE RAAD DER NEDERLANDEN dat gewijd is aan de zoo bij uitstek belangrijke werk zaamheden van 't opperste rechtscollege van ons land. Alef welwillende toestem- ming van den voorzitter en j de leden van den Hoogen Raad woonde onze speur- der-fotograaf enkelezittingen l van dit hoo ge rechtscollege 5 bij. Met zijn zeer geslaagde en exclusieve foto-serie illus- I treeren wij bijgaand artikel, Een overzichtsfoto, genomen tijdens 'n zitting van de kamer voor burgerlijke zaken,-een der drie kamers, die te zamen den Hoogen Baad vormen. V.l.n.r. achter de groene tafel: de procureur-generaal mr. L. C. Besier, raadsheer mr. L A. Nypels, raadsheer mr. dr. J. van Gelein Vitringa, president jhr. mr. Bh. Feith, raadsheer mr. G. Kirberger en raads heer mr. J. L. M. Meckmann. NEDERLANDS HOOGSTE RECHTSCOLLEGE De advocaat-generaal mr 8. E. J. M. van Lier (links) en raads heer mr. dr. J. Donner. Allen die op eenigerlei wijze met de rechtspraak hier te lande in aan raking kwamen of er hun levenstaak aan wijdden, zullen de Werk zaamheden van den Hoogen Raad kennen. Maar er zijn ongetwijfeld talloozen, die er niet veel méér van weten dan hetgeen allen Hagenaars bekend was den merkWaardigen gevel, thans onder sloopershanden gevallen, op het Plein. Terugwijkend tusschen de gebouwen der Departementen van Justitie en Koloniën, lagen de hoog opgaande treden, die voerden tot onder de Zuidelijk, Italiaansch aandoende zui len en rondbogen. Thans laat een houten schutting slechts een blik op n nog overeind gebleven achtergebouw. De Hooge Raad zal eerlang een hein waardig en aan de eischen des tijde beantwoordend gebouw kunnen betrek ken. Op 't Plein 1813 in een der schaarsclie maar bijzonder fraaie behuizingen, die dit weidsche plein sieren, heeft het op perste gerechtshof een tijdeüjke huis vesting gevonden. Het is daar, dat ons met de grootste bereidwilligheid en do vriendelijkste tegemoetkoming de gele genheid geboden werd om deze serie op namen te maken, die wij als onovertrof fen onzen lezers thans kunnen toonen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 6