BERUCHTE BRUGGEN TE BOEDAPEST ■HH Een persfotograaf, die een opname reilde maken van een poging tot zelfmoord vanaf de spoorbrug, behoefde slechts twee dagen te wachten om gelegenheid te krijgen voor een opname. Gelukkig werd het slachtoffer veilig geborgen. Het is een typisch en merkwaardig verschijn sel dat meii8chen, die alle houvast in het leven hebben verloren, als het ware onder den ban van allerlei nare omstandigheden,waaraan ze grooten- deels zelf schuld dragen, naar middel en wegen zoe- ken om aan hun aardsch bestaan een gewelddadig einde te maken. Een einde waarin allerlei wapens, treinen, vliegtuigen, soms, zooals in Japan, tot vul kanen toe, een zeer treurige rol spelen. Zoo ontstaan er, op plaatsen waar dergelijke arme dwazen zich met voorliefde uit dit tranen dal losrukken, bepaalde punten, die van lieverlede de aandacht, van publiek en autoriteit trekken en een beklagenswaardige ver maardheid verkrijgen. Som mige van die duistere plekjes in de geschiedenis van een volk zijn b.v. de beruchte zelf moordbruggen te Boedapest, die zelfs een speciale politiebewaking noodzakelijk hebben ge maakt. En die noodzake lijkheid is geblekenuit het feit, dat in de tien jaren van zijn bestaan deze poli tiepost van tweeëndertig man er in is geslaagd niet minder dan 1933 personen te beletten zich van de spanningen van de brug in het kolkende water van den Donau te werpen De tweelingsteden Boeda en Pest zijn verbonden door vijf groote bruggen, die den Donau, op een na den grootsten stroom van Europa, overspannen. Een beeldhouwer, die de stee- nen leeuwen beitelde op de eerste van die bruggen, leidde deze zelfmoordnei gingen in door in het water te springen, daags voordat de brug zou wor den geopend. Het lugubere voorbeeld vond spoedig Een drenkeling wordt aan den Donau ontrukt. De reddingsbrigade is genoodzaakt onafgebroken op den uitkijk te staan om op 't eerste toeken van gevaar ter plaatse te kunnen zijn. De motorboot in actie. Het oogenblik waarop de moedige redders het lichaam van een drenkeling hebben bereikt en binnen boord halen om de levens geesten weer op te wekken. navolging en toen het tot een soort epidemie be gon uit te groeien, die verontrustende afmetingen aannam, begonnen de autoriteiten naar middelen en wegen te zoeken om hieraan hardhandig paal en perk te stellen. Aldus ontstond een speciaal corps stoere, onversaagde agenten, belast met het toezicht op de plaatselijke gesteltenissen. Het ging natuurlijk niet op, zooveel manschappen op de spanningen te plaatsen, dat niemand ze kon De post der reddingsbrigade nabij de beruchte spoorwegbrug ie Boe dapest. De manschappen verkecren in voortdurende spanning en zijn elk oogenblik van den dag en den nacht bereid om ter hulp te snellen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 14