rannosan Bruisend Voetbad WIE IS EIGENLIJK JOHN BULL? Geen Pijnlijke Voeten meer Trannosan geneest ze! De mooie dagen IPRACHT 1937 18 Flink warm watermet een of twee Bruisende Trannosan Voetbad- Tabletten en dan de gepijnigde voeten er in. Wat een fijn gevoel. Zie hoe blank de voeten zijn geworden, U her kent ze nauwelijks. Al wat ze leelijk maakte, is in het bad gebleven. Nu zijn ze weer jong, fit en frisch. 14 minerale zouten van de meest ge neeskrachtige badplaatsen van Europa zijn de kern van TTannosan Bruisend Voetbad van Prof. Dr. Polland. Heeft brandende, pijnlijke voeten Geen wonder, den geheelen dag loopt U er op. zijn zij bekneld in Uw schoenen. Dompel ze vanavond eens in een Brui send Trannosan Voetbad en zie wat er gebeurt. Ahzult U zeggen, „welk een sensatie, welk een verfrissching en verkwikking." Hoe geniet U van zulk een Voetbad. U voelt hoe de geneeskracht der mi nerale zouten Uw voetspieren en pezen versterkt, hoe de teere voetzenuwen worden gekalmeerd door het bruisende koolzuur en de zuurstof. Duizenden houden hun voeten gezond met Tran nosan. Doet U het ook Trannosan Bruisend Voetbad bevrijdt Uw voeten van de kwade, vergiftige uitwasemingen, die anders in Uw li chaam trekken en Uw gestel aantasten. Het herstelt de normale, gezonde uit wasemingen. maakt Uw voeten soepel, blank en sterk. Geeft U het gevoel van jeugd, veerkracht en gezondheid. Rol voor 6 Bruisende Voetbaden 48 ct. Trannosan Company Rotterdam - Londen Parifs - Brussei .vrf. <C'. !SÜ gaan nu beginnen Viert mee den intocht der lente, tooit U mei nieuwe kleeding! Laat Nederlands goedkoopste en uitgebreidste modeboek, U daarbij helpen. Het bevat: 210 modellen dames- en meisjeskleeding; 125 mo dellen kinderkleeding20 modellen jabots, kraagjes en manchetten1 handleiding van „patroon tot japon" enz. Alle modellen zijn volgens de aller laatste mode van Parijs, Weenen en Berlijn. Zomerpracht is voorzien van een Hollandsche beschrijving. Het is 64 pagina's groot, deels in kleuren uit gevoerd en gevat in een schitterend gekleurd omslag. Dit modeboek /r\ kost slechtsÖvJ C. Patronen kan ioor Pa no ra NASSAUPLEIN 1 - HAARLEM Van alle genummerde modellen in Zomer pracht zijn direcl uit voorraad leverbaar Kant - en - Klaarpatronen 20, 35 en 50 cent. Bestellingen kannen als i'olgt geschieden door hemitldeling van l Uv agent of bezorger; door giroslorling op nummer 293631 door toezen ding van hel hedrag per postwissel of in postz. (uitsluitenda 3 en 6ct.) Het. karakter van een volk straalt uit in zijn humor. De zelf kennis van een volk spreekt zich kort en scherp uit in het nationale type, het zinnebeeld dei- natie Marianne, Uncle Sam, John Bull en don Duitschen Michel. In de Russische taal komt deze schilderachtige zelfbeschrijving voor „Eén Rus, een raadsel, twee Russen, een drama drie Russen, van Spanje - bodemloos vat. Aange toond in het proces van lord Strutt, John Buil, Nicholas Frogg en Lewis Baboon, die al hun ver mogen met procedeeren vergooiden." Dit was nummer één van een reeks pamfletten, die pleitten voor den vrede. Het schetst de ver warring bij den dood van lord Strutt („Baron Verwaand") Karei II en de ruzie tusschen Buil een tamelijk ordinair voorkomen, dik en grof en blufferig. De carieatuur-teekenaars maakten een revolutie." inhalige zakenlui. Eenige kooplui De Fransche humor is steeds geneigd van verschillende klassen verschijnen tot het dubbelzinnige, niet zeer ver- voor een rechtbank en betichten eerend voor de vrouw. Het zinnebeeld elkander van allerlei misbruiken en der Fransche republiek is Marianne ge- bedriegerijenOm eigen dieven- worden, een lichtzinnige juffer, die in streken goed te praten, beschuldigt ieder den tijd van het Schrikbewind voor een ander van nog gemeener trucs, godin der Rede speelde. Die handelsmenschen verbeeldden de Duitsche grappigheid is wat dik, verschillende Europeesche volken, die zakelijk, zwaar op de Jiand het volk zich te buiten waren gegaan aan een raakte veipersoonlijkt in een dik boertje greuzenloos egoisme. Engeland werd met klompen en puntmuts, volgens voorgesteld door een koopman, die sommigen de herinnering aan een ze- John Buil heette, een type, dat algemeen keren Michael Obertraut uit den Der- ging gelden als liet. symbool van „den tigjarigen Oorlog. Engelschman, van Engeland. De personificatie der Vereenigde Sta- De hertog van Marlborough was de ten dankt het leven aan een spelletje advocaat, een stumper, die zich bespot- met letters. De initialen U.S. Am., telijk maakte. Hij kwam met allerlei waarmee de V.S. (United States of breedsprakige uitzoekerijen op de prop- America) werden aangeduid, werden pen, aarzelde, sprak zichzelf tegen, gelezen Uncle Sam. De hoop van velen, werd de wanhoop van de lieele vergade- dat ooit een royale Amerikaansche oom ring. Toen hij het geduld van rechters hen begunstigen zou, lieeft allicht bij- en beklaagden had uitgeput, werd hij gedragen tot hot beeld van lange magere buiten de deur gezet. En achter den goedmoedigheid, waartoe men dien rug van den onuitstaanbare» advocaat Uncle Sam ging afljjnen. werden de kibbelaars het eens. De Engelso.hu'liumor, kalm en vrij van In die beroemde satyre had John praal, onderscheidt zich door oen ver rassende scherpzinnigheid, openhartig en schilderachtig. Daardoor is John Buil geschapen als teekenend beeld zich van die figuur meester en schonken van "den gemiddelden Engelech- er onsterfelijkheid aan. Zoo ging John man. En wel door een pamfletten- Bull van het eene geslacht op het schrijver. andere over, dikgegeten, gezet, ge ilet personage John Buil (vertaald buikt, opgeblazen boven zijn van- zou de naam luiden Jan Stier) ver- elkaar-staande beenen, prijkend met toont zich voor 't, eerst omtrent het witte pantalon en vest, een roode jaar 1700. Engeland werd toen gere- jas, een paar laarzen en een hoogen geerd door koningin Anna, dochter van hoed. Jacobus II. De jonge koningin (naar Wij mogen niet. veronderstellen, dat- wie de Queen-Anne-meubelen genoemd die afbeelding eenige gelijkenis vertoont zijn) stond langen tijd onder den in- met den normalen Engelschman van vloed van een vriendin, de heerscli- het begin der achttiende eeuw, evenmin zuchtige Sarah Churchill, echtgenoot© als ze. iets weg heeft van den huidige» van den hertog van Marlborough. Die Brit. Wat niet wegneemt, dat alle zonen ongetwijfeld zeer bekwame heer wist van Albion zichzelf zonder schaamte zich, met de hulp van Sarali, te laten herkennen in dat legendarische type benoemen tot opperbevelhebber der en dat geen enkele echte Engelschman verbonden legers, die tegen Bodewijk zich beleedigd acht, als men hem John XIV optraden in den Spaanschen Sue- Bull noemt. cessie-oorlog (1702—1713). Het Engel- En wie was de schepper van <he sche volk moest al van 't begin af aan beroemd geworden figuur van dien heulen oorlog niets hebben. Het auteurschap van het schot- Koningin Anna was zelf ook voor den schrift werd geschoven op den beroem- vrede, inaar Sarali werkte met listige» den humorist Jonathan Swift, schrijver ijver de pacifistische neigingen dervor- van „Gulliver's Reizen". Swift wees die stin tegen, teneinde haar man in de ge- eer af, en later werd bekend, dat de tegenheid te stellen, meer lauweren te hekeldichter iemand was, die weinig plukken. naam had als schrjjver, maar bekend Eerst in 1711 ontstond er een breuk stond als een trouwe vriend van tusschen de koningin en haar gunste- koningin Anna haar lijfarts, John linge. Een andere politieke partij (de Arbutlmot. Tories, conservatieven) kreeg de macht, Die Arbutlmot had schrijversroem zette Marlborough af en begon de genoeg kunnen verzamelen, als hij onderhandelingen tot den vrede van gewild had hij was een man met veel Utrecht, die twee jaar later gesloten geestigheid en fantasiemaar hij gaf zijn werd. ideeën cadeau aan zijn vrienden Swift Er was al vroeger heel wat op Marl- en Pope, die ook niet onder stoelen borough afgegeven. Nu zijn gesternte of banken hebben gestoken, hoeveel zij zoo diep onderging, kwam er een ware aan hun geneeskundigen vriend te vloed van smaadschriften los. Het danken hadden. Wat er van Arbuthno grootste succes viel ten deel aan een zelf onder de drukpers kwam waren pamflet, dat in 1712 verscheen en bijna allemaal wiskundige of genees- dezen titel droeg„Het recht is een kundige verhandelingen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 18