SPORT VAN DE WEEK »M| ■bi '■AVjUÏiïC/ De overwinnende Belgen. V.l.n.r.: Braille, Joachim, Braet, Ceuleers, Voorhoof. De Whiter, De Zondag te Antwerpen met 2-1 door België geklopte Nederlandsehe Buy le, Ftévez, Dalem, F averil, Stijnen 7 Tr 1 - - 1 voetbalploeg. V.l.n.r.: v. Heel, Wels, Faauwe, v. Feilen, Lungen, v. Spaendonck, Anderiesen, Wilders, Bakhuijs, Caldenhove, Kalle. Het Antwerp-stadion, waar Zondag de wedstrijd België-Holland werd gespeeld, bood, omzoomd door de eivolle tribunes, 'n imposanten aan blik. Overzicht van het terrein. Scheidsrechter Mee schijnt juist 'n overtreding te hebben geconstateerd De. bepaling, dat geblesseerde spelers niet meer vervangen mogen worden, beeft onze nationale voetbalploeg Zondag in Antwer pen geducht parten gespeeld. Wilders werd kort voor de rust gewond en na de hervatting moest een gebroken Hollandsehe ploeg den strijd tegen de Roode Duivels voortzetten. Wij vragen dus af of de bovenbedoelde bepaling sportief wel bevredi ging kan schenken. Naar onze meening niet, temeer niet, gezien de voldoening der overwin ning voor de tegenpartij vanzelfsprekend ook min der groot is. Wij liebben het bovenstaande niet aangehaald om daarmede onze nederlaag goed te praten of ook maar iets aan de goede prestatie der Belgen tekort te doen. Hoewel op het laatst der tweede helft maar al te duidelijk bleek wat in een derge- lijken wedstrijd een numerieke meerderheid beteekent, dient te worden gezegd dat een gelijk spel wel het minste zou zijn geweest dat de Roode Duivels verdienden. In het veld waren zij ons ook voor de rust vaak de baas en onze voorhoede, anders het zoo sterk gevreesde deel van de oranjeploeg, was ditmaal tamelijk inak. Hieruit moge onmiddellijk blij ken dat de proef met Lungen als midvoor niet als geslaagd kan wor den beschouwd. Wij kunnen ons indenken dat men den Amsterdam mer eindelijk eens zijn kans heeft willen geven, doch het is wel zeer jammer, dat dit een radieale wijzi ging in de voorlinie tot gevolg had, welke zich achteraf bezien ook heeft gewroken. Zoolang men nog de beschikking over een Bakhuijs heeft, zal men hem midvoor plaat sen en niet anders. Dit is de les, welke getrokken is uit de match van Zondag j.l. in de Seheidestad. Lungen is een uitstekend voetbal ler, doch hij mist 't verrassende schot van den Hagenaar en boven dien speelt hij te weinig op de vleugels. Zijn individualisme leidt tot gecompliceerde gevallen, waar uit de nevenspelers ten slotte niet meer kunnen wegkomen. Juist Zondag te Antwerpen hadden de vleugelspelers veel meer in het spel betrokken moeten worden gezien zij beiden uitstekend op dreef waren. Andere zwakke plekken waren Anderiesen op de midhalfplaats en Van Spaendonck als rechtsbinnen. De Ajacied was buitengewoon ongelukkig met zijn plaatsen, doch men dient er rekening mee te houden, dat een geblesseerde enkel een groote handicap voor hem was. Telkens weer kwam de. hal voor de voeten van een tegenstander terecht, ook als men langs den kant dacht dat er toch voldoende tijd was om het leder zuiver te plaatsen. Van Spaendonck bleef beneden de verwachtingen, ook wanneer men die, zooals wij, niet hijzonder hoog had gesteld. De speelwijze van dezen Rotterdammer is van dien aard, dat hij voor het doel een te slecht overzicht op de situatie heeft. Hij ziet naar onze meening bij een aanval alleen den bal en den grond. lleeds gedurende de eerste minuut gaf Ceuleers (op de foto onzichtbaar) België de leiding. Haïle valt tevergeefs naar den bal. België in den aanval. Fiévez en Ceuleers met Cal- denhove voor het Hollandsehe doel. Lichtpunten waren het uitstekende spel van onze verdedigingeerst bestaande uit het trio Halle, Wilders en Caldenhove en later met v. Heel op' Wilders plaats. Een eeresaluut voor den aanvoerder onzer ploeg, die een partij back speelde, zooals wel niemand hem deze verbeteren kon. In de halflinie schitterde Paauwe heel den wedstrijd door. De Belgen speelden in het veld zeer goed, waarbij Braine bij vrijwel eiken aanval zijn belangrijken steun verleende. Voor het doel waren de Roode Duivels echter niet hijzonder sterk. Wij achten een behoorlijke kans op revanche te Rotterdam aanwezig, maar dan zal men Bakhuijs up oude plaats moeten zetten om de eenvoudige reden dat er slechts één midvoor als hij op onze vel den rondloopt en er talrijke spelers zijn evenknie kunnen worden genoemd, wanneer hij als links binnen staat opgesteld. Daarin zit het groote verschil.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19