ARTINI y Hl 27 Maria's klandizie alleen kon aanbrengen op voorwaarde, dat haar een flinke reductie op haar eigen rekeningen werd toegestaan. Zij gaven Maria zooveel orediet als zij maar wensohte, in het volle vertrouwen, dat Stanton alles betalen zou, als hij einde der maand in Engeland kwam. Snel ontstond er een fraaie toestand. Maria verzonk in een moeras van schulden, in den zaligen waan, dat zij de dochter was van den millionnair, die wilde, dat zij koclit wat haar aan stond. De winkeliers geloofden, ver trouwden, en de Mersthams kozen de meest geschikte leveranciers. Noch Maria, noch de winkeliers, noch de Mersthams wisten, wat heel Amerika wist en wat Hutchinson Stanton zelf maar al te goed wistdat Maria toenter tijd volstrekt geen dochter van een millionnair was, maar van een man, die iederen dollar noodig had in een verbitterden kamp. De prinses van New York was heele- maal geen prinses, maar gewoon Maria Stanton, die over geen cent te beschik ken had, en niemand tot hulp dichterbij dan in Glasgow, behalve dan Geoffrey Kingsward te Oxford en dat in den vreemde. Arme, mooie Maria, argeloos, on schuldig vertrouwend, varend onder valsche vlag, schulden makend onder valsche voorwendsels Maar de Mersthams dan Zij namen hypotheek op hun toekomst, gaven moeilijk bijeengeschraapte contanten uit, huisvestten een meisje, armer dan zij zelf, en dreven hun zoon voort naar een romantisch huwelijk, te sluiten vóór de aankomst der Stantons in Engeland. Wat zouden de slachtoffers van die luitjes gelachen hebben, als zij de kluchtige situatie hadden gekend, waar de Mersthams zich blindelings, triomfantelijk, vroolijk in storttenDit was inderdaad een pracht van 'n wraak voor hen. De godin der gerechtigheid lijkt wel eens vergeetachtig, maar als zij haar hoofd bij elkaar heeft, straft zij zwaar. Het was op den negenden dag na haar aankomst te Londen, dat Maria een blief van mevrouw Raffan ontving met de boodschap, dat zij binnen achten veertig uur weer in het Savoy-hotel zou zijn. Zij begon jaloersch te worden op de Mersthams, schreef ze. Een maand was gauw voorbij, en als die om was, kon zij niet meer voorgeven, dat zij een eigen dochter had. Maria las den brief uit en wendde zich glimlachend naar haar gastvrouw. krijgt gauw weer rust," zei ze. „Over een dag of drie vier." „Gauw weer rust galmde lady Merstham haar na. „Mevrouw Raffan schrijft me, dat ze binnen achtenveertig uur weer in de Savoy zal zijn." Afgezien van een kleine verwijding harer neusgaten bleef lady Merstham onverstoord. Maar zij stelde zich tot. plicht, Allan te zeggen, dat hij aan stonds door moest zetten. „Wat zal 't hier weer stil zijn, als je weg bent," zei ze. „Ik zal u nooit genoeg kunnen dan ken voor al uw vriendelijkheid," zei Maria. „NooitOnwillekeurig boog zij zich over en kuste zij lady Merstham. Zij hadden geen gasten dien avond. Lady Merstham had aangevoeld, dat het moment tot een beslissende actie gekomen was. Zij zouden dus rustig een avondje thuis blijven dan deed er zich wel een gelegenheid voor, om Maria en Allan alleen te laten. Maria ging weer onder de leeslamp zitten met den brief van mevrouw Raf fan, om 'n opmerking over haar vader te herlezen. Die luidde „Ik heb een berichtje, gelezen, waar boven stond„De Staalkoning" een Amerikaansche correspondent legde zoo'n beetje uit, wat voor tijd je vader doormaakt. Maar je hoeft je niet bezorgd te maken, lieve kind. Je vader heeft zulke dingen al meer beleefd. Hij is sterk, en wat meer zegt, hij staat zuiver. Ik krijg zin om te lachen, als ik me de lui voor stel, die hem aan den grond pro- beeren te krijgen. Ik heb met de vo rige mail aan je moeder geschreven, om haar te laten weten, dat je in uitstekende handen bent, en gere geld met de beste kringen in aan raking komt. 't Is een tref, dat we net de Lucania genomen hebben Ik heb de Mersthams opgezocht in het adelsboek. Ze zijn echt oud En ze hebben zich allemaal onder scheiden, in het legertop de vloot of in de politiek. Ze zijn van veel oude ren adel, heb ik gezien, dan menige familie met een koogeren titel. Dat, vind jij natuurlijk niet belangrijk, maar ik weet zeker, dat je vader 't wel de moeite waard zal vinden, en ik heb graag, dat de Mersthams hem bevallen. Intusschen geniet jij maar Lisa, wat, een leuke naam voor 'n hond Die meneer Allan lijkt me best schrander. Maria liet den brief op haar schoot vallen. Schrander Ja, en nog veel meer, onder andere hartelijk, attent, hoffelijk. „Aan 't peinzen t" zei Allan. Maria keek op, ietwat blozend. „Ja. Ik zal maar niet zeggen waarover. ."- Allan ging zitten, naar haar toe ge bogen. Hij had geen aansporing van zijn moeder noodig. Ook hij had be grepen, dat het oogenblik gekomen was, om zijn geluk te beproeven. En buiten alle baatzuchtige beweegredenen om zou hij graag vijf jaar van zijn leven hebben afgestaan om Maria tot vrouw te krijgen. „Ik voelde, dat je aan mij dacht," zei hij „daarom kwam ik naar je toe." „Telepathie vroeg Maria luchtig. „Ik zou hot liever 'n anderen naam geven." Lady Merstham bespeurde, dat die twee haar vergaten, en sloop weg. Zij was aan de grens van haar zenuw- kracht gekomen. De laatste week was een voortdurende spanning geweest. Toen zij beneden kwam, liep zij door de kamer als een gokker, die op den uitslag van een belangrijken wedren wacht, of de vrouw van een karner- candidaat tijdens 't tellen der stemmen. Het huis leek haar ondraaglijk heet het gezicht van sir George onuitstaan baar kalm. Wordt vervolgd. PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen inet een der periodieken De Siad Amsterdam, Groot Rotterdam, 'sGravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Oas Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12Vi P<-r week. Franco per post f 1.75 fier kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post* abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N. Z. Voorburgwal 262, lelefoon Intere. 33170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Telefoon Intcrc. 50540. Giro nr. 101981. s GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. Intere. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstroat 142 Telefoon Intere. 13475, Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27, Telef. Intere. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Intere. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Bad huisstraat 5, Tel. 81.De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. en bOUto

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 27