Quaker en HO DE NIEUWE MODE EN HET HANDWERK MOE, NERVEUS 0% SLECHTE EETLUST m nu^ WAT ZULLEN WE ETEN? NUTTIGE WENKEN ...misschien ligt het aan uw voedsel! H-O HAVERMOUT VITAMINE B ct. l'/zct. 37 Er is iets veranderd in de mode Wij bedoelen niet de betrekkelijk geringe wijzigingen in lijn en snit, die de des kundige en opmerkzame toeschouwster reeds heel vroeg weet te ontdekken, doch die veelal slechts geleidelijk door dringen wij hebben ook niet de moderne, vaak met de meest fantasti sche motieven bedrukte stoffen op het oog wanneer wij zeggendat er iets veranderd is in de mode, dan bedoelen wij hier, dat het aanstaande seizoen vóór alles vrijheid laat voor het per soonlijke element, vooral in het détail, de garneering, en dat daarbij speciaal het handwerk meer en meer op den voorgrond treedt. Dót. is juist het aantrekkelijke van de mode van het nieuwe seizoen bij een betrekkelijke soberheid van lijn en snit blijft er alle plaats open, om door het aanbrengen van een persoonlijke, met de hand gewerkte garneering een smaakvol en bovenal zeer apart en ongemeen geheel te verkrijgen. Bleek de mode het vorig jaar al uit stekend geschikt tot liet zelfmaken van verschillende kleedingstukken, dit jaar is dit zeker in nog sterkere mate het geval. Er is tegenwoordig wel geen moderne vrouw of meisje te vinden, die het beneden haar waardigheid acht, zelf een aardig japonnetje, een leuk jasje, in, elkaar te zetten. Integendeel, zij weet heel goed, dat zij, na met behulp van een goed knippatroon zoo'n stuk in elkaar gezet te hebben, door het' kiezen en zelf aanbrengen van de meest smaakvolle garneering een geheel ver krijgt, dat niets gelijkt op de confectie- aehtige modellen, waarin zij tientallen van haar zusters kan zien ronddren telen. Wat een mogelijkheden biedt de nieuwe mode niet op bet. gebied der zelfgemaakte garneeringen Daar heb ben wij naast de echt vrouwelijke jabots, al of niet in combinatie met kraagjes, wel op de eerste plaats het zoo gewilde applicatiewerk. De mo derne vrouw houdt er over het algemeen niet van, urenlang gebogen te zitten over ingewikkelde en ragfijne hand werkjes. Maar is het gemakkelijke en vlugge applicatiewerk niet nèt iets voor haarZij kan er juist zooveel variatie in aanbrengen en precies zoo haar eigen smaak laten gelden wat betreft de kleurencombinaties als zij zelf maar wil. Leuk zijn de donkere vestjes, geheel bezaaid met willekeu rig geplaatste bonte bloemetjes. Die worden altijd nog met bijzondere voor liefde aangebracht, maar daarnaast zijn het vooral lichte vlindertjes of sterretjes, die de veelal donkere stoffen moeten garneeren. Naast vilt, peau de suède en ander leer zijn het vooral de stevige crêpe- en zijdestoffen en verder ook kant, die voor deze techniek worden gebruikt. Niet alleen sjaaltjes, hoedjes en blousjes zijn op deze wijze smaakvol te garneeren, ook heele gekleede jurken varen in zeer veel gevallen wèl bij een dergelijke, smaak vol en discreet aangebrachte garneering. Dón hebben we het echt vrouwelijke soutache en koord, dat ook weer hoe langer hoe meer opgeld doet, en dat een handige vrouw gemakkelijk zelf op haar japonnetjes kan aanbrengen. Dat aan den zoom extra-aandacht wordt besteed, hebben we op de diverse modeshows duidelijk kunnen merken. We zien ze geschulpt, gefestonneerd, ge- joureerd, voorzien van een randje tule of kant en last but not least, voorzien van breede randen borduurwerk in veelal Perzische of Chineesche motieven, die iedere vrouw met fantasie en han digheid ook alweer heel eenvoudig zelf kan aanbrengen. Het zelfgemaakte japonnetje ver krijgt door het eigen handwerk een spe ciale bekoring, die we toch nooit in confectie, al is ze nog zoo mooi, kunnen ontdekken. Zondag Macaroni met poulet Biefstuk Brusselsch lof Aardappelen Caramel-vla Maandag Gebakken spek Bruine boonen Uiensaus Aardappelen Watergruwel Dinsdag Varkensrollade Spinazie Aardappelpuree Sago-pudding Woensdag Spinaziesoep Koud vleescli Gestoofde bieten Aardappelen Donderdag Gehakt Bloemkool Aardappelen Rijstebrij Vrijdag Gekookte schelvisch Winterwortelen Aardappelen Broodschotel met rozijnen en krenten Zaterdag Runderlapjes Gestoofde raapstelen Aardappelen Beschuitpap Een zeer practise he wenk voor moe ders die zelf kousjes voor haar kinderen breien is de volgende werk bij de hielen en de teenen met een dubbelen draad, d.w.z. één van de wol, waaruit de heele kousjes worden gebreid, en één linnen draad. De duurzaamheid van de kousen zal veel grooter blijken. Azijn is een prachtig middel om onze ramen mee af te nemen. Ze worden er schoon door en krijgen een mooien glans. Zwarte lijsten van schilderijen kunnen we mooi houden, door ze af te nemen met een zacht doekje dat in olijfolie is gedoopt. Vale plekken op donkere kleeding stukken kunnen we wegkrijgen door ze te wrijven met een mengsel van ammonia en sterke koude koffie (zonder melk), en wel in de verhouding 1 5. Is de stof op de bewuste plek vochtig gemaakt, dan persen we ze op onder een eveneens vochtigen doek. Dokters verklaren, dat het lichaam behoefte heeft aan natuurlijke, versterkende Vitamine B, die echter in ons dagelijksch voedsel weinig voorkomt. H-O Havermout bevat deze zenuwvoedende Vitamine echter wel! De algemeene populariteit, die H-O Havermout al zooveel jaren geniet, en het onbeperkte vertrouwen door de resultaten gestaafd dat millioenen men- schen stellen in zijn unieke voedende en gezondheid bevorderende eigen schappen, zijn in den laatsten tijd volkomen gerechtvaardigd door belang rijke wetenschappelijke ontdekkingen. BEVAT DE ZENUWVOEDENDE Dokters wisten reeds lang, dat het lichaam een geregelde dagelijksche dosis van de zenuwvoe dende Vitamine B noodig heeft en dat het gebrek daaraan zenuwachtig heid, indigestie, slechten eetlust en constipatie veroorzaakt. Thans is wetenschappelijk aangetoond, dat H-O Havermout, gemaakt van 's werelds beste haver, een veel grootere hoeveelheid van deze belangrijke Vitamine bevat, dan men tot nu toe ver moedde. Door deze ontdekking behoeft U dus alleen maar dagelijks te ontbijten met dat heerlijk roomig H-O Havermout, om U op één van de prettigste en meest economische wijzen een groote dosis van deze belang rijke, versterkende Vita mine te verschaffen. Geen ander ontbijt kan de plaats innemen van versch gekookt, warm 7\T.\ H'° of Quaker Haver H-O en Quaker Ha vermout worden uit sluitend in pakken verkocht, waardoor ze vrij blijven van stof en onzuiverheden. per pondspak per portie (GED.MERK) HAVERMOUT (GED.MERK)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 37