APRIL OETWATHIJ WIL Hei altijd wat eau ie gabardine wordt aanmerkelijk fleuriger door afbiezen met contrastkleur Bij regen en wind is deze jas van waterdicht kameelhaar niet de zoo moderne opgestikte zakken en veel vuldig doorgestiklen kraag practisch en mooi. Het nieuwste kleeding stuk voor regendagen. Een losse cape van waterdichte stof, die practisch is om bij 'n plotselinge regenbu i over het mantelpakje te slaan. Twee in één brengt deze mantel, die aan beide zijden gedragen kan worden. Regen jas en mantel voor dagelijksch gebruik in één, dus. voor de zomer jas hoeft nu eens niet gerekend te worden met velerlei nuttigheids-overwegingen. Winter 1936-'37 moge dan al een record-aantal regendagen gebracht hebben, het zou toch al te optimistisch zijn om te veronderstellen, dat het voor jaar nu verder droog-gelegd zou worden. Vandaar een herleefde belangstelling voor den regenmantel. Vooral op het gehied van het materiaal is er veel variatie. De laatste jaren brachten ons aardige gummi-stoffen, maar het valt niet te ontkennen, dat er vele bezwaren aan dit materiaal, dat b.v. bij warmte spoedig onaangenaam gaat ruiken, verbon den zijn. Vandaar dan ook, dat er steeds meer aan dacht besteed wordt aan het waterdicht maken van andere stoffen, vooral gabardine, tweed, kameelhaar, zijde en shantung. De beide laatste soorten zijn vooral uiterst geschikt voor degenen, die veel reizen en trekken, daar een jas van dit materiaal zonder eenig bezwaar tot een minimaal formaat opgerold kan worden en in menig geval zelfs plaats kan vinden in een damestasch. Vooal ruiten, maar daarnaast ook strepen, doen opgeld. Voor de koelere dagen is het gedistingeerde kameel- baar of tweed uiterst geschikt. Deze mantels zijn behalve als bescherming tegen den regen nog voor velerlei doeleinden geschikt en vervangen met succes een meer sportieven zomermantel. Ten slotte de cape Voor lange figuren meestal geschikt, zélfs al is het met de slanke lijn niet zoo schitterend gesteld. Taboe voor de vrouw, die nauwelijks de normale lengte haalt. Een kwieke regenkleeding is in óns klimaat voor waar geen luxe. Correct en practisch en dank zij het feit, dat tweed thans ook in flatteuze kleuren gebracht wordt, is deze jas een aantrekkelijk attribuut in de garderobe van de werkende vrouw. I

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 38