Vasenol HAARGROEI NEEMT 351 TOE Silviknn m 1A Voetpoeder Geslaagde Proef van Bekend Arts Ken Overtuigend Bewijs 13 Het prachtige slot op Long Island wordt steeds uitgebreid dat is nu de residentie van den keizer der Sahara, en in trouwe herinnering, in logisch vervolg krijgt het den naam „T r o j a Voortaan worden dus de brieven en proclamaties van zijne majesteit weer terecht onderteekend „Gegeven in ons keizerlijk paleis Troja, den Want zijne majesteit regeert weer en nu niet alleen een zoogenaamd keizerrijk Sahara, maar. de heele wereld Want aan alle vorstenhuizen en re geeringen der aarde zendt hij de eene nota na de andere hij overstelpt de ministeries met raadgevingen en eischen en stoutmoedig dreigt hij met scherpe représailles, als er aan zijn vermaningen en wenschen geen gevolg wordt gegeven. Vervolgens maakt hij alom bekend, dat hij de grofste schandalen, gevallen van de ergste corruptie aan alle hoven ter wereld onthullen zal. hij is weer dapper bezig, onrust uit te zaaien. En het Amerikaansche publiek ziet toe en hoort aan, met ingehouden adem. Aan zijn paleis op Long Island heeft hij niet genoeg. Nu en dan verblijft hij in New York - daar heeft hij de keuze uit twintig appartementen, ieder uit vijf kamers bestaande, in twintig ver schillende hotelsdie heeft hij alle jaren vooruit gehuurd. Evenals in Europa vertoont hij zich ook hier slechts in uniform, groot gala met breed ordelint, en gevolgd door een sterke lijfwacht. Die bestaat in New York uit veertig man, kruiersjongens. Zoo trekt hij door de straten zoo vroolijkt hij een heel werelddeel op. Op zekeren dag echter schijnt het zoover te zijn, dat zijn dolle streken hem er onder brengen. Hij heeft nog bloed verwanten in Parijs, met wie hij sinds lang alle relaties verbroken heeft, wijl zij weigerden, hem met den titel „ma jesteit" aan te spreken. Deze bloedver wanten blijken benauwd te worden voor hun mogelijk erfdeelderhalve dienen zij het verzoek in, Jacques Le- baudy onder eurateele te stellen wegens verregaande verkwisting en waanzin. De Amerikaansche overheid gaat wel willend op dien eisch der familie in, zij laat zoowaar door eenige specialisten een onderzoek instellen naar de geest vermogens van den keizer der Sahara Maar die specialisten zijn mannen met veel gevoel voor humor de keizer is normaal, verklaren zijalleen „een tikje geëxalteerd". Zelfs dien twijfel aan zijn gezond menschenverstand heeft de keizer met waardige berusting over zich heen laten gaan. Die erfkansen van de Parijsche bloedverwanten, zoo peinst hij, zijn toch al lang verkeken want. in het begin der ballingschap, te Hamburg in liet jaar 1905. werd het keizerlijk paar vertroost door de geboorte van een dochtertje, dat met den schoonen naam „Jeanue, prinses van Troja" gedoopt werdDus de rechtmatige erfgename van den keizer der Sahara is en blijft de prinses van Troja, en daarmee uit In huiselijke» kring f let leven der keizerin Trouw is zij haar lioogen gemaal ge volgd, ook in zijn laatste ballingsoord al heeft zij zich eerst nauwkeurig vergewist, dat de sprookjesachtige „mil- lioenen van Lebaudy" nog steeds niet in damp zijn opgegaan, al zijn /ij dan ook in den loop der jaren wel eenigszins afgebrokkeld. Hier in Amerika voelt zij zich trouwens weer veel veiliger bij haar man, want nu en dan komt het zakentalent van den vader, den handigen fabrikant, weer boven nu en dan houdt zijne majesteit zich onledig met beurs-affaires, die een verwonderlijk- succes opleveren en de schatkist, die nu en dan angstwekkende leegten vertoont, heel aardig weer bijvullen. Ondanks die trouw echter is Jacques 1 niet lieelemaal tevreden meer over zijn gemalin. Hij vindt, dat zij tekort schiet in de waardigheid van haar hooge po sitie zij geeft zich af met „koopmans vrouwen", en zij houdt dag en nacht niet op met zeuren, dat zij heimwee heeft naar Parijs.... kortom: zij maakt scènes, en zijne majesteit verdraagt die nietintegendeel, bijwijlen wordt de werking zijner zenuwen hem te machtig, en verdedigt hij zich met handtastelijk heden hetgeen, naar men zegt, zelfs in een keizerlijk huwelijk afbreuk doet aan het geluk In ieder gevalde keizerin heeft ver driet, veel verdriet gelijk zij later, veel later getuigd heeft. Oor logs ver k la ri n g l Ae jaren gaan hun weg in fantasterij, malligheden en keizerlijke droomen. In Europa raakt, zijne majesteit Jacques I hoe langer hoe meer in 't vergeetboek want Europa heeft ernstige dingen aan 't hoofd. De politieke horizon wordt zienderoogen donkerder. Oostenrijk annexeert Bosnië en Herzegowina, Duitschland en Frankrijk vliegen elkaar in de haren over Marokkaansclie kwes ties waar is uw rijk gebleven, verre keizer der Sahara f en Italië vecht in Tripolis. De eerste Balkan-oorlog breekt, uit. De tweede volgt hem op den voet. Steeds lager, steeds zwaarder hangen de wolkenEn dan knallen te Serajewo die noodlottige schoten opeens staat de heele wereld in vuur en vlain. De eene vijand na den andoren stort zich op Duitschland. In Berlijn durft men nog hoe meer vijanden, hoe groo- ter glorie Maar op zekeren dag, nog in het jaar 1914, vaart er toch een schok van schrik door de Wilhelmstrasse, door het ministerie van buitenlandsche zaken: „AllemachtigAlweer een oorlogs verklaring Uit Amerika notabene „Hè wat V' „Uit Amerika van Long Island. gedateerd uit het keizerlijke paleis Troja Nog niet duidelijk De keizer van de Sahara, Jacques I, heeft Duitsch land den oorlog verklaard „Nee maar, dat is. Troja i Keizer van de Sahara Wat is dat voor gek heid Een grijze diplomaat met een goed geheugen licht een jongeren, weetgieri- gen collega inEn ondanks de be- narring der tijden is er dien dag toch nog vroolijkheid in het ministerie- Het is de waarheid Jacques I heeft volgens alle eischen der kunst zijn betrekkingen met het Duitsche rijk verbroken en het den oorlog verklaard. Ondanks alle ont goochelingen, alle eeden van wraak is zijn Fransehe bloed toch weer eens bovengekomen nu kiest hij de zijde van zijn oorspronkelijk vaderland Het vaderland echter is hem niet in 't minste dankbaar voor dat gebaar van zelfverloochende trouw. En ook zijn huidige woonoord Amerika, hoewel voorloopig nog neutraal, is met dat eigengereide optreden van zijne majes teit heelemaal niet ingenomen zoodra men in Washington iets te hooren krijgt van de fiere oorlogsverklaring, krijgt de keizer der Sahara een stevigen tik op zijn vingers, en wordt hij herinnerd aan de neutraliteit der Vereenigde Staten, die niet mag worden verstoord door de onnoozele hatelijkheden van een parti culier persoon Onnoozele hatelijkheden. (Sloi volgi) e»,u „Ir' Een opzienbarende proef nam eenigen tijd geleden een zeer sceptisch, welbekend arts, om een hem ter beoordeeling gegeven preparaat te toetsen. Van drie heeren met normalen haargroei werd het hoofd geheel kaal geknipt. In het midden werd een smalle scheiding uitgeschoren, waardoor 2 gelijke gedeelten ontstonden. De drie heeren kwamen iederen dag op het spreekuur om de linker helft van hun hoofd met het preparaat te laten behandelen, waarbij de arts de ontwikkeling kon observeeren. En nu het resultaat: Na een behan deling van vijf weken was het haar op de behandelde linker helft 35 °/0 harder gaan groeien, dan op het niet behandelde gedeelte. De arts was over tuigd, de proef was schitterend geslaagd. Het preparaat was Silvikrin. In de hieronder beschreven proef werd het haar kort geknipt en in het midden een scheiding geschoren. Gedurende 5 weken werd Silvikrin alléén op de linker helft toegepast. De foto toont het resultaat35 »/0 meer haargroei op de linker helft. Hoe het haar door Silvikrin groeit Het haar moet normaal groeien door de voedingsstoffen, die het door het bloed ontvangt. Hapert er iets aan den toevoer, dan treden er storingen op. Dr. Weidner, de eminente bio loog, ontdekte, hoe het groei proces zich precies voltrekt en welke 14 groeisubstanties het haar opbouwen en voeden. Hü slaagde er in deze 14 sub stanties uit een keratine base te isoleeren en in geconcen- treerden vorm in een oplossing Silvikrin genaamd, te brengen. Silvikrin is dus met recht de natuurlijke haarvoeding. Silvikrin verwijdert de roos bijna direct, brengt de verzwak te, uitgeputte haarwortels tot nieuwen, krachtigen groei, zorgt voor algeheel herstel van de haarvormende weefsels, zoodat tenslotte het haar weer op na tuurlijke wijze vanzelf kan gaan groeien. Voorwaar een vooruit gang der wetenschap, waarover terecht de medische wereld opgetogen is. Mjdt U aan Uw haar Mankeert er iets aan Lees onderstaande tabel, U ziet dan wat U noodig heeft. Maar begint U nog heden met Silvikrin, uitstel verergert Uw kwaal. VLot U maat de&Aen.: Silvikrin Lotion: Het nieuwe haarwater. Voor de dagelijksche verzorging van het haar. Houdt Uw haar jong, gezond, vitaal, sterk en glanzend.. Voorkomt roos en haaruitval. Neo Silvikrin: Deze geconcentreerde haarvoeding wordt druppelsgewijs gebruikt. Bestrijdt hardnekkige roos en hevigen haaruitval en doet nieuw haar groeien op kale plekken. Zorgt U voor Uw hoofdhuid, dan zorgt Uw hoofdhuid voor Uw haar maaAi de-hoofdhuid v^ucktlyaaK Hoofdhuid en Haarwortel (Doorsnee - Sterk vergroot) Zie hoe het haar groeit. Onderaan be vindt zich een vezel achtig bolletje. Dit is de vitale plek van het haar en hier t cordt het haar door Silvikrin gevoed. R 151 G

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 13