Zeeuwsche Sport 19 De Zeeuwen-Terneuzen 5-1. Een belangrijke ontmoeting voor het bezetten van de laatste plaats in 2A was deze wedstrijd. De Zeeuwen behaalden een verdienste lijke overwinning en stelden zich daardoor veilig. Een moment uit dezen wedstrijd. De Terneuzensche ver dediging slaat een aanval van de Zeeuwen af. Een schermutseling in het veld. '2 A had te Middelburg plaats.t Door een fraaie 8-3-overwinning krijgt Middelburg de beste papieren. Een moment uit dezen wedstrijd. Middelburg den toon aangaf. De cijfers, 83, zouden kunnen doen vermoeden, dat Middelburg met Breda gespeeld heeft als een kat met een muis. Niets is minder waar en zoowel aanval als verdediging van de groen- witten moest alle zeilen bijzetten om het tot een overwinning te brengen. Het was een enerveerende, een span nende wedstrijd, zooals we er in dit seizoen nog geen zagen. Bij momenten werd er bovendien goed spel vertoond. Wat was de oorzaak, dat Middelburg in het veld zijn meerderheid niet tot positiever uiting kon brengen, althans in het begin, en hoe kwam het, dat Breda eenige malen gevaarlijk werd In den Middelburgschen aanval, hoe verdienstelijk overigens spelend, werd vergeten te schieten en werd het spel te kort gehouden, waarbij de zoo gevaarlijke rechtervleugel werd ver waarloosd. Toen men begon met schieten, zelfs op tamelijk grooten afstand, bleek de productiviteit. De linkerwing was bijzonder goed op dreef en speciaal Loman zagen we beter dan ooit. De rechtsbinnen is een voetballer, maar voor deze voor hoede een rem, omdat hij te lang zaam werkt om een Merk en Vogel bij te houden. Opvoeren van zijn sprinters- capaciteiten is eisch om dezen jongen man met aanleg tot volledige ont wikkeling te brengen. Het werk van de binnenspelers was bij oogenblikken bovendien te zwaar, omdat de midden- linie zich te veel in de verdediging terugtrok. Goede spelers zijn het, st.uk voor stuk, in deze middenmoot, en zij hebben met Noufeglisc aan het hoofd zich in dezen wedstrijd van een goeden kant laten kennen. Met een meer aanvallend spel zouden zij zeker nog meer zijn opgevallen. In de verdediging is het Leijnse, die den toon aangeeft en hoewel Her- togs onbetwist zijn verdiensten heeft, moet toch gezegd worden, dat de steun van Leijnse, als er ern stig gevaar dreigt aan de linkerzijde, telkens moet worden ingeroepen. Hij verleent dien steun op zijn bekende krachtige wijze en heeft het leeuwendeel gehad in het weerstaan van den aanval over de linkerzijde zoowel als over zijn eigen helft. Hero moet nu a.s. Zondag een bezoek brengen aan Zee- landia en als de conserven-mannen deze kat in het nauw weten te overwinnen, moet met Middelburg in een beslissingskamp worden uitgemaakt, wie de sterkste is. Zeelandia zal intusschen wel alles doen om de beide punten te veroveren, want anders be gint het er zwart uit te zien. Terneuzen staat welis waar onderaan, doch de wedstrijd tegen R.B.C. wordt practisch gesproken gewonnen. Mocht Zee landia ook winnen, dan zouden Terneuzen en Goes om de beslissing moeten vechten. Speelt Zeelandia gelijk, dan eindigen zij gedrieën met 12 punten. Ook in dat geval zou Middelburg reeds kampioen zijn. Een belangrijke Zondag wacht ons, een Zondag, welke groote en belangrijke beslissingen kan brengen in 2A, de klasse, waar tot de laatste wedstrijden een hevige spanning de gemoederen bezig houdt. En dan beginnen we aan den promotie- en degradatie staart, waarbij zeker één Zeeuwsche vereeniging betrokken is, maar waarbij we hopen, dat ook een tweede komt. Het staat evenwel vast, dat we nog iets te zien krijgen. Een beslissingskamp tusschen Hero en Middelburg zou in Goes wel een maximum aan belangstelling trekken. Er zijn prachtige wed strijden op handen als er fair en eerlijk gespeeld wordt en dit te waarborgen is een taak van de lei ding. Scheidsrechter Peijnenborg heeft j.l. Zondag getoond, hoe men dergelijke karweitjes moet op knappen. Of is het geen goed scheidsrechter, die een moeilijken en zenuwachtigen wedstrijd tot. een mooie en rustige partij voetbal maakt f En dat deed, zonder dat men het. aan de lijn misschien merkte, deze arbiter. Middelburg maakt een der doelpunten. Corner op het doel ram Breda. Middelburg beëindigde het 'competitie-seizoen met een klinkende overwinning op Breda, dat hierdoor werd uitgeschakeld voor het kampioenschap van de tweede klasse A. De cijfers zijn overtuigend en de wedstrijd op zichzelf was even overtuigend in het voordeel van Middelburg, doch geenszins eenzijdig. Breda heeft tot het. laatst toe partij gegeven en al kregen we aan het eind twee uitgespeelde ploegen te zien, toch werd er tot de laatste seconden gevochten. Zelfs toen Breda één van zijn spelers naar de kleedkamer zag verwijzen en dus met tien man verder moest spelen, bleef het een spannende en op- en neergaande strijd, waarin

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19