i de eerste plaats van Engeland» wil om, niettegenstaande de Europee- sehe onrust en onzekerheid, 't lot van zijn koloniale macht stevig in handen te nemen en den sleutel van de toegangspoort tot het oosten veilig in zijn ies bezit te houden. VKCÏ'V.. I De Engdsche marine houdt oefeningen in den AUantischen Oceaan. De woelige zee omhult de benegingen van t schip als met n gordijn en een Engelsche kruiser zoek zijn weg door de zware golven. Het. weer werd ten slotte zoo slecht, dat de commandant van 't schip bevel gaf van verdere deelname aan de gezamenlijke oefeningen af te zien strekt zich uit over een lengte van vier-en-halven kilometer, met een grootste breedte ran 1200 meter en een grootste hoogte van 435 meter. De kant, die naar Spaausche zijde is gericht, schiet uit de vlakte, die hem naar het noorden toe met de verre hoogte, en vanwaar alle schepen die de engte passeeren, onmiddellijk aan den commandant der vesting worden gesignaleerd. ïussclien het Spaausche gebied en de door de Engelschen bezette rots loopt een neutrale strook van 500 meter breedte die door een vaste lijn wachtposten van beide naties is afgezet. Aan den voet der rots ligt de stad met een inwonertal van plus minus 28000 zielen, voor het overgroot» deel militairen en voor de rest Spanjaarden, Joden, en Marok kanen. Wanneer men de soldaten - kampementen, barakken, mu nitiedepots enz. achter den rug heeft, heeft, men oen mooi uitzicht op de uiterste punt van Europa. De rotspijlers die deze beroemde plek dragen lig gen bedolven in de branding en in de verte ziet men de kusten opduiken van liet, groote zwarte land -. Afrika. In de baai liggen steeds tal van schepen voor anker, vooral sinds liet uitbreken van den burgeroorlog in Spanje en liet manoeuvreeren van Franco's schepen in de Middellandsehe zee. De hoogten der Sierra Carbonera liggen slechts op een afstand van 6000 meter en aan den anderen kant ligt Algecira» maar 9000 meter van Gibraltar af. Tussclien beide punten, het Spaausche en liet, Fransche, ligt dit, stukje Engelsche bodem, op- torend als '11 onbetwistbaar symbool van Engeland» macht en grootheid en misschien wel op Ie stad. Deze poorten worden des avonds steeds gesloten, fitten en een Engelsehen controlepost naast elkaarter- «einde rots veelbeteekenend haar machtige gestalte verheft. Sierra's verbindt, loodrecht omhoog tot 413 meter. Vanaf dit punt tot den hoogston top loopt, een kam waarop een uitkijktoren is geplaatst, op 395 meter Het nuttige heeft ook zijn aan- genanten kant. Aan den roet der rotsen ligt, naast andere sport terreinen zonder welke Engelands aanwezigheid on denkbaar zou zijn een prachtig ter rein voor paarden rennen. Onze foto geeft een kijkje op een der laatst ge houden rennen, de bekende Piemont- H a n dicap - re n nen, die door Magot werden gewonnen. tens f manoeuvres. De foto werd genomen op het oogenblik geefAhiidelijk, de lichte helling van 't prachtige schip weer.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 21