Zeeuwsch Nieuws Gratis Ongevallen verzekering ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is ge oorloofd. Men ineldt ons uit Hulst, dat in brekers een bezoek brachten aan een tricotage-fabriek aldaar en twintig pond wol stalen. Politie en recherche zoe ken alleen 's nachts naar de daders dit is de eenige kans, ze onder de wol aan te treffen Te Kruiningen gebeuren vreemde dingen. Eerst is er een kachel ontploft en 'n dag later een benzine-lamp. '11 Redacteur van 'n sportblad heeft reeds bij de autoriteiten geïnformeerd of hier soms een springconcours van huishoudelijke voorwerpen wordt ge houden Wij vernamen uit Grijpskerk, dat voor het komende volksfeest een leuk programma in elkaar is gezet. Het hoofdnummer bestaat uit een keuring van versierde paarden en fietsen. Ver schillende kopstukken op het gebied van vee- en fietsenfokkerij hebben hun medewerking toegezegd. Te Oud-Vossemeer is op een poli tieke bijeenkomst het lorgnet van den burgemeester kapot geslagen. Hij bekijkt nu de zaken door een anderen bril Onze correspondent te Kloetinge deelde ons mee, dat de raad met al- gemeene stemmen besloot tot aan schaffing van een luchtbed. Een zeer sympathieke geste ten opzichte van oververmoeide aviateurs Ten bate van het vereenigingsgebouw der O.J.M.V. is in De Oude Vriendschap te Vlissingen een grootscheepsche bazar georganiseerd. Mevrouw van Woelderen verrichtte de ojfieieele opening. Het motor-vrachtschip Brastagi, bij Maatschappij De Schelde voorden Rotterdamschen Lloyd gebouwdheeft de vorige week de werf verlaten voor het houden van zijn proefvaart. Op onze foto ziet men het vertrek van de werf. Sinds onze laatste opgave keerden wij te zamen met onze zuster- bladen op grond van onze de volgende bedragen uit aan A. N. Bloemberg, Weteringstraat 41 II, Amsterdam C Fl. 150. de Wed. J. H. de Rooij, Jan Wapstraat 183, Den Haag Fl. 300.— de Wed, A. Schuiten-Raaphorst, Kruisw. 11, Zandvoort Fl. 600. J. Voorsluijs, Marktveld C 145, HaastrechtFl. 300. P. v. d. Vliet, Leidschestraat 162, HillegomFl. 300. W. Nahben, Keulscheweg 670, ReuverFl. 250. Erven van P. Borhem, Polanenstraat 59 hs, Amsterdam Fl. 300. - W. Zoeten, Palmstraat 306, AmersfoortFl. 300. Wed. J. G. Meyer, Zaagmolenstraat 162, RotterdamFl. 600. Wed. A. Blonk, BUI b, Ouderkerk a. d. IJssel.Fl. 600. Wed. W. Dekker-Busch, Rustenburg, ZaandamFl. 600. \J"ed. van P. de Jonge, St. Huberechtstraat 6, Hoek. Fl. 300. Fl. 4.900.— Vorig totaal bedrag Fl. 363.011. Nieuw totaal Fl. 367.911. De vorige week is begonnen met de restauratiewerkzaamheden aan de Lange Jan te Middelburg. De luiken, die door bouwvalligheid gevaar waren gaan opleve ren, worden verwijderd. I11 de Zeeuwsche hoofdstad vloeit sinds enkele dagen rijkelijk de school- melk. Wijl er nogal gemorst wordt krijgt het onderwijzend personeel in de avonduren thans les van enkele kenners in het be dienen en „aannemen Jan Inmiddels is er ook een school- biefstuk- en school-levertraan-comité opgericht. Te Kortgene heeft vorige week een inwoner indenSpuiput het eerste open bare bad genomen in 1937. Beide zullen gereinigd worden Te Clinge in Zeeuwsch-Vlaanderen is een groote landbouwscliuur afge brand. Daar men geen water en nog minder brandbluschmiddelen had, ter wijl men toch iets wilde doen, heeft men alle gemeente-autoriteiten en veel politiepersoneel uitgenoodigd, de ge beurtenis bij te wonen. Men had beter een paar vuurvreters kunnen inviteeren. In een onzer groote Zeeuwsche ge meenten adverteerde de burgemeester- strandvonder, dat hij om contant geld een aangespoelde jol zou verkoopen. Laten we hopen, dat deze autoriteit kracht zal vinden die vernederende functies ongebroken te vervullen. In zijn jongste vergadering hield de Middelburgsche raad 27 van de 32 agenda-punten aan. Overwogen wordt, dezen vroeden vaderen liet politie-diploma met aan- teekening te verstrekken Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heeren. 't Gaat er levendig en ge zellig genoeg toe op den bazar van de Vlissingsche C.J.M.Y. Daar valt wat te voor de meeuwen, wanneer de ploeg door de Elle- meetsche akkers trekt Zoo haalt de Sitthemsche jeugd de lente in.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 25