Paasehvacantie voor de Zeeuwsche Jeu^d ONS ZEELAND FOTODIENST: BADHUISSTRAAT 5, TEL. Nr. 81, VLISSINGEN 'n l ertrouxvenspositie: met de jongste te gaan rijden langs de Yerseksche straten. 1 erseksehe huisvrouwen in Klimmenen klauteren is de lust van Ruyter's jonge stadgenooten Een Zeeuw leeft op het veld of op het water, maar thuis zitten, dat bekomt hem niet. Als er niet gevaren wordt, dan vind je de schip pers en de vissehers nog op 'n tochtvrij hoekje aan de kade, en als de grond bevroren ligt, dan zoeken de boerenjongens elkaar en de gezelligheid niet achter den haard. En zoo zit 't. de Zeeuwsche jeugd ook niet in het bloed, achter den pappot te blijven zittenstraten en wegen, wallen en pleinen zijn haar domein en zij brengt er nog altijd meer vertier dan het verkeer, dat in afgelegen Zeeland nog niet zoo'n tvran geworden is. En als 't dan Paasehvacantie is, de lucht, voor 't eerst weer zoel en de zon voor 't eerst weer streelend geloof maar niet,, dat er 'n 'Zeeuwsche jongen of meisje niet de schade zal inhalen, die de drie volgende schoolmaanden ze brengen zullen. De prikkelende zee, de stoere winden, de stralende zon van onze polders hebben het Zeeuwsche geslacht stevig en rond en gezond gemaaktde appels vallen niet ver van de boomen en de Zeeuwsche jeugd zal zijn van 't zelfde, even taaie en even kloeke, kerngezonde ras. Niet altijd zijn ze daar in Renesse zoo bedaard: maar er moet 'ns even rust. zijn om nieuw katte- kwaad te verzinnen! In 't langgerekte Koudekerke is de fiets onontbeerlijk.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 9