ZEEUWSCH NIEUWS ZEEUVVSCHE OMROEP Hallo hallo liier is de persdienst van den offieieelen Zeemvschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Kloetinge, dat daar ontstemming is gewekt omdat Rijkswaterstaat de wegverbinding tus- schen twee dorpsgedeelten wil verbre ken en doen vervangen door een veel te smallen tunnel. Xaar onze technische medewerker verzekerde, is de tunnel wat eng ge houden om liem gemakkelijker bij hevige regens met een kurk te kunnen afsluiten. Overigens raden wij den Kloetinge- naren aan, zich vooral niet dik te maken om deze kwestie, daar ze. dan zeker niet door den tunnel zullen komen! Onze correspondent te Borsselen seint ons, dat de Oranje-feesten voor- loopig zijn afgelast, omdat het comité ontstemd is, wijl er in de danstent geen zwak-alcoholische dranken mogen verkocht worden. De melkpropagandisten van liet crisis- zuivelbureau en de houders van spuit water-agenturen doen alles om de mensehen tot rede te brengen, terwijl een limonade-fabrikant, proeven laat nemen te Wolvega, waaruit bewezen zou kunnen worden, dat een motor ook op citroen-cider kan loopen Te Tholen hebben B. en \Y. besloten, over te gaan tot een geheele wijziging in de nummering der perceelen. Tevens is vorm en grootte der cijfers voorge schreven. Dit laatste geschiedde in nauwgezet overleg met de oogartsen van de post- bestellers-organisaties .Men schrijft ons uit St. Jansteen, dat een Belgische voetbalclub, die met een fanfare-korps was komen opdagen om een match te spelen tegen de vèr- sclioppelingen van St. Jansteen, met 81 verpletterd werd. Het fanfare-korps kwam nu uitste kend te pas om den aftocht, te blazen Te- Yerseke heeft een hengst, die Flora heet en weet waar hij staan moet, zich in een fraai perk van het parkje Floralia neergelaten. Tien sterke mannen hebben dit stam boek-bloemetje moeten plukken an deren zoeken naar een passend vaasje Tot de volgende week, dames en heeren Bij iemand te Kruiningen, die in bier doet, sloeg de vlam in een pan met vet, waarmee men patates-frites bakken wilde. Met veel inspanning kon erger voorkomen worden. Zoo zachtjesaan komt er overal meer leven in de brouwerij Terwijl te Stoppeldijk de eerste steen gelegd werd van de nieuwe bewaar school, viel te Kapelle de eerste Zeeuw- sche vrouw in de schoonmaakperiode '37 van den zolder. Hoewel beide gebeurtenissen veel belangstelling trokken, werden de offi- cieele speeches meer bepaald tegen den eersten steen uitgesproken Uit de Zeeuwsche hoofdstad be reiken ons klachten van vele bakkers, die door een leurder bedrogen zijn met te dure handdoeken. We kunnen uit den toon der corres pondentie wel opmaken, dat, indien de snoodaard gegrepen wordt, de animo om hem „af te drogen" groot is Te Vlissingen heeft de brigade tot liet redden van drenkelingen zoo'n ge slaagden propaganda-avond gegeven, dat er de laatste dagen 35 verdronken katjes, 18 schoenen en 67 fietsbanden opgedoken zijn. De strandvonders heb ben overwerk In Schuttershof gaf de gymnastiekvereeniging Wilhelmina te Middelburg een uitstekend geslaagde demonstratieeen aardig morneni bij de brngoefeningen. Te Rapenburg is het oude gemeentehuis afgebroken de gemeente Vogelwaarde, waarvan Rapenburg het centrum is, krijgt hier ter plaatse zijn nieuw te bouwen raadhuis. Op het stadhuis te Vlissingen heeft op Zaterdag 17 April een intieme hul diging plaats gehad van drSmit, den eersten schoolarts in onze provincie die zich door zijn werkzaamheid voor de jeugd, vooral in Vlissingen groote bekendheid en sympathie verwierf. Rij zijn eervol ontslag is hem in tegen woordigheid van R. en TV. hulde en dank betuigd. In de rubriek Vrije Inzendingen verwierf een lantaarn, uit slagersproducten opge bouwd, een eersten prijs. Naast smakelijk opgemaakte schotels waren er zelfs heele schilderijen van vleesch en vet te bewonderen. Een bloemenmand met rozen van vet en spek verwierf welverdiend een tweeden prijs. Tl oensdag en Donderdag is er in gebouw St. Joris te Middelburg een wel geslaagde tentoonstelling gehouden van de werkstukken, vervaardigd door cursisten en oud-cursisten van de slagers-vakschool. Wethouder Roasson, die de opening verrichtte, kiekten we op zijn rondgang te midden van bestuur en belangstellenden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 24