Van armen edelman tot grootgrondbezitter Het voorvaderlijke slot, waar lord Massey thans woont. Zoo nu en dan vallen er in onzen nuchteren tijd dingen voor, waarvan men algemeen beweert dat zij slechts in romans of films plaats grijpen. Men vindt het lezen of 't zien ervan wel prettig, maar.'t is te mooi om waar te zijn Zoo beweert men. Een dankbare figuur voor dergelijke romans en films is nog altijd de rijke edelman, die plotseling arm wordt of nog liever. de arme Het werkmanshuisje van vier gulden per weekwaarin lord Massey jarenlang woonde. edelman, die door 'n onverwachte erfenis zich plotseling in staat ziet gesteld zijn stand naar waardigheid op te houden. Toch schijnt het, dat men dergelijke lotswendingen niet al te zeer naar het rijk der fantasie mag verwijzen, want onlangs heeft Ierland zoo'n „sprookje" in werkelijkheid beleefd. Daar woonde temidden van het Kilakee-gebergte lord Massey, een arme edelman, het hoofd van een der oudste Iersche adellijke families. Hij bezat geen cent en leefde met zijn vrouw en zoon in een huur huisje van vier gulden per week. In den herfst en des winters zwierf lord Massey door de bosschen om hout te sprokkelen, daar anders z'n gezin van koude zou omkomen. Zijn vrouw was typiste op 'n kantoor te Dublin en verdiende zoo een karigen cent om van te leven. In de zomermaanden, als de streek door vele wandelaars en toeristen bezocht werd, verkocht lord Massey hun kopjes thee en koffieOp die manier ver dienden zij 'n veertien gulden in de week en het kostte heel wat moeite om daar mee rond te springen. Totdat onlangs lord Massey door 'n erfenis in het bezit kwam van een eeuwenoud landgoed te midden van groote landerijen in Noord-Leitrim. Bovendien zaten daaraan rijke rechten vast van de meest waar devolle Iersche industriegronden, zoodat lord Massey ineens tot den rijksten adel behoorde Het klinkt inderdaad te mooi om waar te zijn Doch het is waar. En 't is bovendien gelukkig, dat onze nuchtere tijd dergelijke verrassingen kent Lord Massey, het hoofd van een der oudste adellijke families van Ierland, en zijn zestienjarige zoon, jonkheer Hugh Massey. Tot voor kort leefden zij van een inkomen van veertien gulden in de week!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 34