OVER SPIJKERS INSLAAN EN NOC WAT 'n I'lankje oj 'n stukje linoleum beschermt het behang. Ook al is het inslaan van spijkers een werkje, waarbij meestal wel de hulp van het sterkere ge slacht zal worden ingeroepen, voor de huisvrouw is het toch van belang, dat zij een dergelijk karweitje desnoods ook zelf weet op te knappen. Vandaar, dat we hierbij enkele wenken geven, die in dit opzicht van pas kunnen komen. Om te beginnen met het verwijderen van oude spijkers een werkje dat nogal veelvuldig voor komt het verdient altijd sterk aanbeveling, om daarbij een stukje linoleum of een dun houten plankje tegen den muur te houden, zooals onze foto laat zien. Er bestaat dan geen gevaar, dat de tang het behangselpapier beschadigt, zooals toch gemak kelijk gebeuren kan wanneer we verzuimen dezen voorzorgsmaatregel te nemen. De spijker inoet met een vlugge, stevige beweging ineens worden uitge trokken, zóó, dat geen groot gat in den muur ont staat. Voor het verwijderen van spijkers uit den vloer geldt hetzelfde. Het inslaan van spijkers is een werkje, dat, iedereen Een verkeerd en een goed ingeslagen spijker. het inslaan van den eigenlijken spijker. Daarbij komt het er op aan, dat we met den hamer recht op den kop van den spijker slaan, zoodat hij geen kans heeft schuin te gaan zitten. In ieder huishouden komt het wel eens voor, dat kisten moeten worden verzonden en dus door ons zelf moeten worden dichtgespijkerd. Ook dat werkje is niet moeilijk, als we maar steeds voor oogen houden, dat de spijkers schuin naar elkaar toe in den rand worden geslagen, zooals onze foto ook duidelijk laat zien. Het deksel zit dan stevig en ei- bestaat geen gevaar, dat het tijdens het transport loslaat. Willen we zoo'n dichtgespijkerde kist openmaken, dan bedienen we ons eenvoudig van een breekijzer of een beitel, die we tusschen het deksel en den rand van de kist schuiven door er met een hamer stevig tegen te kloppen. We kunnen dan liet deksel gemakkelijk oplichten, en verwijderen. ll'e brengen eerst wat gips in het met een speciaal boortje gemaakte gat. na eenige oefening goed kan leeren, zonder dat er 1 ongelukken hoeven te gebeuren. We moeten er steeds op letten, dat de muur niet beschadigd wordt, pi Is het een steenen muur, dan komt het er op aan, de I spijkers op de juiste plaats in te slaan en wel ergens tusschen de voegen in. We slaan den spijker niet zóó in den muur (hij zou dan niet alleen makkelijk I- scheef, komen te zitten, maar ook gauw. loslaten), maar gebruiken steeds een houten pinnetje. Dit kunnen we zelf maken door een stukje niet te hard hout wigvormig toe te spitsen. Ook kunnen we deze pinnetjes, die heel gemakkelijk in den muur zijn te slaan, kant en klaar koopen. Bij steenen muren moeten we echter wel gips gebruiken. We maken wat gips, dat we bij eiken drogist kunnen krijgen, met water tot een papje aan, brengen hiervan wat aan in een tevoren met een speciaal steenboortje ge maakt. gat, en slaan dan liet, pinnetje in. Zit dit absoluut vast, dan kunnen we tot slot overgaan tot De spijkers worden schuin naar elkaar toe geslagen. Zóó gaat de kist gemakkelijk open.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 36