laten kindertjes te vinden is. De draaideur, of het draaikruis, door paus In- nocentius III in 1198 inge voerd, toen hij 't Ospetale di Santo Spirito stichtte, is sindsdien, vooral in de Romaansche landen, een bekende inrichting, die voor vele wanhopige moeders een zegen en een uitkomst werd. Het is, zooals men weten zal, een gemakke lijk om zijn as draaiende, halve cylinder, welke het mogelijk maakt, om kin deren er ongezien in neer te leggen aan den straat kant, en, door de deur weer een lialven slag rond te draaien, ze over te geven aan de zorg van het tehuis, waar men zich over de vondelingetjes ontfermt Ook Havanna, 't Parijs van West-Indië, heeft zulk een inrichting, en het is misschien de grootste en best verzorgde ter wereld, want zij beslaat een heel huizenblok, met sportterrei nen en allerlei hygiënische inrichtingen op grootschen 5 i MM f| Op de binnenplaats der meisjesafdeelingzooals men ziet zal er straks tooneel worden gespeeld op het in de open lucht opgestelde plankier. voet geïnstalleerd. Daar worden de kinderen nog zonder formaliteit aange nomen, nadat ze in de draaideur zijn te vondeling gelegd. De kindertjes, waarvan de scheiding wie weet hoeveel tranen gekost heeft aan hun radelooze moeders, kunnen het nergens beter hebben dan hier. Vanaf den eersten dag wordt er aan hun lichamelijk en geestelijk welzijn de grootst mogelijke zorg liefdevol besteed. Naar gelang van hun aanleg leidt men de kleinen later in 't hun passend beroep op, en 't zijn vaak niet de sleclitsten in de samenleving die voortgekomen zijn uit dit vriendelijk en up to date ingericht vondelingentehuis. T)e grootere jongens op 't achter de prachtig ingerichte schoollokalen aangelegde sportveld. Een partijtje slagbal. Onder: r on zij weten hei gelukk ig. niet.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 7