■fee DE MIDDELBURCSCHE SINGELS GROENEN Voorde jeugd vormen de veelkleurige watervogels, de eenden en woerden, ganzen en zwanen, met hun schorre geluiden, een der voornaamste attracties van den singelkant. lentegebeuren mee te beleven, iets voor ons te zien, dat ons de zekerheid geeft van weergekeerd leven en ontluikende prachtdan willen we langs de singels gaan zien, hoe de boomen botten en de blaren ontspruiten, hoe de kastanje al z'n kaarsen de lucht insteekt en de bloesems beginnen te kleuren Dit is de tijd, dat de Middelburger ook zelf van z'n singels geniet. Om er verder, zomer of winter, een jaar lang niet meer naar om te zien. Links: Nee, plukken mag niet van de politie Om de pas nog zoo kale takken wemelt het nu van de lichtgroene, pas ontloken en nog vochtig en slap neerhangende blaadjes. Nu is het gezond, te spelen tussehen het frisch wasemende groen; ver van leven, stof en gevaar van het stads verkeer. Dat gaat bij de Middelburgers juist als overalhet moois van de stad is er, om er bij bezoekers mee op te snijden maar zelf ervan ge nieten t TJ kunt niet in Middelburg komen logeeren, zonder door gastheer of gastvrouw meegetroond te worden naar de schilderachtige plekjes van de singels maar als hij geen gasten heeft, haalt geen Middelburger, die zichzelf respecteert, het in z'n hoofd, naar die singels om te zien. Behalve ééns in 't jaarals de kou en 't donker van den winter wijken, als de eerste lentedagen komen en milde luchten, zoele warmte om onze huizen hangt dan zeggen we elkanderja, 't is lente vandaag, en dan voelen we den lust in ons opkomen, iets van dat En volop bloeien er al tussehen het gras de kleine madelief jes.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 11