AMERIKAANSCHE POLITIE mm Het materieel der Indiana-State-politie is buitengewoon modern, snel en doelmatig. 4> -Ai Een lid van de motorbrigade der Vermont-State-politie. scholen opgericht, waar niet alleen de steeds neteliger wordende verkeersproblemen worden onder wezen, maar ook aan sociale problemen de aandacht wordt geschonken. Zoo wordt er bijvoorbeeld onder richt gegeven in luchtvaart en wapenbehandeling, in gymnastiek, paedagogie, criminologie en psychia trie. Ook worden op sommige universiteiten in Amerika de moderne politieorganisatie gedoceerd en de politieadministratie. De Amerikaansche politieman moet 'n voorbeeld zijn van beleefdheid en steeds tot helpen bereid. Het publiek waardeert er zijn arbeid heel wat hooger dan b.v. in ons land het geval is en bepaaldelijk het New- Torksche politiecorps is bij de bewoners dezer wereldstad sterk populair. Een ieder kan beroep op hen doen rijk of arm, sterke of zwakke, oude of jonge. Men onderscheidt in Amerika vier soorten politie mannen. Eerst de gewone politie, de surveilleerende agent, die aan 'n bepaalde plaats gebonden is. Daar naast kent men de „State"-politie, dat zijn politie mannen in dienst der verschillende Amerikaansche staten, bv. die van Indiana van New York etc. Dezen zijn niet aan een bepaalde plaats gebonden, maar kunnen hun macht over den geheelen betreffenden staat uitoefenen. Daarboven weer staat de federale politie, de bekende G-men, die hun macht kunnen Het telexapparaat inde barakken van de Aew-Iork- State-politie, Troep K, ondergebracht te Hawthorne, New York. Met behulp van dit toestel is 't mogelijk politiebevelen van vijf verschillende staten te ontvan gen en door te geven. Natuurlijk heeft de State-politie ook 'i!. ge per fee t io n n eerde n radiodienst, terwijl achter volging of bewaking per vliegtuig niet tot de zeld zaamheden behoort. Het identificatiebureau van de Indiana-State-politie. Het nemen van vingerafdrukken wordt door de Amerikaansche politie sterk in toepassing gebracht. Deze methode werd voor eerst ingevoerd in 1873 door sir Edward It. Henry, Engelsch officier bij het leger in Britsch-Indiê en van 1903 tot 1918 hoofdcommissaris van politie te Londen en chef van Scotland Yard. Sinds 1906 bezit Amerika vinger afdrukken van iederen soldaat. Ook de Rijkspost spaarbank in de Staten heeft van iederen inlegger vingerafdrukken. Een politieke groep, die openlijk haar tegenzin voor 't nemen van vingerafdrukken te kennen geeft, zijn de communisten in Amerika. Met het voortschrijden der beschaving komt, ook de politieman voor telkens nieuwe problemen te staan en de tijd (lat de kracht en 't recht van de politie scholen in de punt van 'n sabel of gummistok is wel voorbij. Brute kracht alléén is onvoldoende en dit soort politie houdt zich hoofdzakelijk nog staande in de dorpen en kleine gehuchten. Amerika, dat in vooruit strevendheid reeds op zoo vele punten vóórging, is ook op politioneel gebied de andere wereld- deelen voorgegaan. Enkele jaren geleden werden daar reeds in verschillende staten speciale politie- uitoefenen over't heele grondgebied der Vereenigde Staten. Daarnaast heeft men als vierde categorie de burgerwacht, die in tijden van nood, oorlog, stakin gen of bv. natuurrampen in actie komt. Van de „State"-politie brengen wij hierbij enkele foto's.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 12