Vasenol DE BEER IS LOS! PERSOONLIJKE CHARME FLAKES GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Zóó uit het pak 13 Er is angst in den Noord-Ameri- kaanschen staat Maine. Straks komen de beren hun holen uit, door zachter temperaturen gelokt, en dan worden de bosschen door beren overstroomd, zeggen oude jagers en woudloopersEn wat dan In no vember, zegt men, waren er in de streek rondom Greenville zéker 1000 zwarte beren en de vermenigvuldiging gaat snel en de berenjacht is in de maan den October en November verboden waar moet dat heen Een boer heeft het recht, op zijn eigen grond een beer dood te schieten, als die het vee lastig valt. Maar de vroegere prijs op het hoofd van Bruintje is in den staat Maine vervallen, en nu groeit het aantal beren onrustbarend. De beesten loopen al niet meer alleen, maar in groepen van drie of vier naar voedsel te zoeken. Zullen ze straks geen geweld gaan gebruiken, om voedsel te ver overen, ja zelfs, door honger gedreven, den mensch aanvallen Dat er wel eens menschen gedood zijn door beren in gevangenschap, bewijst niets hoogstens, dat de dieren niet gevangen gehouden moeten worden, om door kwajongens getreiterd te wor den. Bijna ieder wild dier, dat in 't nauw zit, gewond is, honger heeft, zal een ander dier of den mensch bevechten, om vrij te komen. Een rat in doodsangst is geen verachtelijke vijand. Maar van de verhaaltjes over menschen, die ternauwernood ontsnapten aan woe dende beren, of op den dood af vochten met bloeddorstige beren, is volgens de woudloopers niets waar. Als u in 't woud een beer tegenkomt, bemoei u dan niet met hem en ga uws weegs hij gaat den zijnen. Dat wil zeggen, zoo heeft hij tot nu toe altijd gedaan maar, zoo vragen velen, hoe wordt 't, als er zóóveel beren zijn, dat ze geen bessen en mieren en kleine beesten genoeg meer vinden, om hun magen te vullen Zul len ze dan gaan hongeren naar men- schenvleesch Een prettig idee is dat niet. Als het aantal beren zoo blijft stijgen, als ge schiedde, sinds de jachtpremie is afge schaft, kan men in Maine beter géén bosch inwandelen zonder geweer. Geen boer zal meer schapen kunnen houden, en de hertenkinderen zullen worden uitgeroeid. Zoo raakt zoetjesaan de voedselvoorraad in bosch en hei uitge put voor het berengeslacht de hon gerige horden gaan snuffelend rond de weiden en erven op, de schuren en huizen in wellicht. - In de laatste wintermaanden en in 't vroege voorjaar hebben de jagers hun gang kunnen gaan. De jacht op beren is toegestaan. De meeste rasechte jagers schieten liever een beer dan een hert. Als het vleesch goed wordt klaarge maakt, is het in smaak bijna gelijk aan het vleesch van een jong varken. Het beren vet is geld waard, en de huiden (die in het najaars-jachtseizoen in den besten toestand verkeeren) kunnen van tien tot vijftig dollars opbrengen, al naar grootte en kwaliteit. In den staat Pennsylvania is de beer een zeer gezocht jacht-object. Maar of men 't in Maim óók zoo luchtig op kan nemen. Het aantal beren is er honderdmaal zoo groot Als de gevreesde berenplaag losbreekt dezen zomer, is het woudge bied van Maine een pracht van een plaats, om vandaan te blijven. De kracht van een beer is verbazing wekkend. Een boschbewoner in Maine kwam eens laat in den nacht thuis, en ontdekte, dat de deur los aan de schar nieren hing, en dat binnenshuis alle> door elkaar lag. Planken van vijf centi meter dikte, die den toegang tot het kamp afsloten, waren als velletjes papier losgerukt. Kasten lagen open gebroken, de keukendeur was met een machtigen tik van een klauw kapol geslagen, en vijf blikken boonen het eenige eetbare, dat er in huis was waren letterlijk aan flarden gescheurd, en van den inhoud was er niets meer te vinden. Die etensblikken leverden alleen reecB een indrukwekkend bewijs van de kracht van den strooper. Drie stuks vertoonden in hun bodems openingen als kogelgaten - daar waren de klauwen, met een forschen slag met een poot, glad door het dikke blik heengeschoten. Daarna had het dier het blik met zijn anderen -Voorpoot vastgepakt en opengescheurd, en toen het zich te goed deed aan den inhoud, had het 't blik geknauwd en bekauwdtot het metaal geen spoor van den oorspronkelijken vorm meer ver toonde. In een ander blokhuis stond er een rij blikken met voedsel op een balk, die de snijlijn vormde van den zijmuur met het overstekende gedeelte van het dak. De beer was binnengekomen en had de blikken ontdekt, maar hij kon er niet bij, want ze stonden tien voet boven den grond, en de dikke balk vormde een stevigen slagboom er was wel een aanval op gedaan, want er stonden diepe sporen van klauwen in - dus had de beer anderen raad geschaft. Hij was naar buiten gewandeld, had het dak gesloopt en zoo het voedsel be machtigd. Men veronderstelt, dat de gauwdief, bij zijn pogingen, van binnen uit de blikken te bereiken, een plank van het dak had losgewerkt, en toen hij buiten kwam, in die dakopening een middel zag, om van buiten af het voedsel te bemachtigen. Een' beer, die een driehonderd a vijf honderd pond weegt, is letterlijk zo< sterk als een leeuw. Men heeft een- waargenomen, dat zoo'n beestje een vat vleesch van ruim tweehonderd pond uit een kathp stal en een halve mijl ver meesleepte. Het dier zette het vat neer, sloeg met één slag van zijn poot het bovenvlak in en begon van den inhoud te bikken. Een soortgenoot droeg een varken van tweehonderd zeventig pond over een hek heen en ver het bosch in. Als een beer aan den oever van een rivier een kano ontdekt, rijt hij die vast en zeker aan stukken zoo'n vaartuig schijnt een menschengeur aan zich te hebben, die 't. dier razend maakt. De beer is tevens de straatjongen der wouden negen van de tien dingen, die hij bedrijft, zijn van vernielenden aard. Hij klauwt en scheurt aan jonge hoo rnen, tot ze het leven laten. Hij brengt bezoeken aan de verlaten kampen der houthakkers en verorbert niet alleen alles wat eetbaar is, maar versplintert bovendien het heele meubilair, uit pure vernielzucht. Flacons a 75 cent - F. 1.5° - F. 2J° Bij Apothekers en Drogisten. Persoonlijke charme wordt niet verkregen door schoonheidsmid delen; het is de jeugdig-frissche tint van een gaaf en smetteloos gelaat. Zorg vóór alles, dat Uw huid volkomen gezond is. D.D.D. doet alle onregelmatig heden der huid als bij tooverslag verdwijnen. Het is een heldere antiseptische vloeistof, die diep in de poriën doordringt, de ziekte kiemen doodt en stof en vuil ver wijdert. D.D.D. is een reeds tal van jaren bekend geneesmiddel tegen Eczeem en andere Huidaan doeningen, dat de huidweefsels verfrischten de natuurlijke charme van Uw gelaat verhoogt. U gevoelt zich fit wanneer Uw lichaam met Vasenol-Toiletpoeder verzorgd wordt. Uw huid wordt gezond en droog 'gehouden. Onaangename gevolgen van de huid uitwaseming worden voorkomen. POSTBUS 309, DEN HAAG ZOO UIT 'T PAK SERVEEREN NIET KOKEN op het bord dient U Kellogg'sCorn Flakes op. Kunt U zich iets makkelijkers voor stellen! Een lekkerder ontbijt dan deze goudbruine, brosse graanvlokken is ook nauwelijks denkbaar. Lichtver- teerbaar en toch voedzaam, ideaal voor oud en jong. Met koude melk of room serveeren, ook met vruchten. 15 groote porties per pak van 35 ct. VERKRIJGBAAR

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 13