WALCHEREN op z'n Vrijdajjsch MM Daar mag vandaag in Arnemuiden onder 't, werk maar weinig tijd verpraat Links De tvaterput heeft 't druk vandaag op 't mooie boerderijtje St. Aldegonde, welks naam herinnert aan het vroegere kasteel van Marnix in het West- Souburgsche. RechtsDat moet weer blinken, of 't versch ge schilderd is achter den bloementuin langs den Ritthemschen weg. Rn nauwelijks blijft er in St. Joosland tijd voor 't omzien naar den opraken den aardappelvoorrand Zooals de ouden zongen in Arnemuiden, zoo pijpen er al de jongen Die fameuze properheid van de Hollandsche huisvrouw, die haar over 't wijde wereldrond een aparte reputatie verwierf wel, bij de Zeeuwsche vindt die toch minstens haar weerga nog wel. En als symbolen daarvan gelden lang niet alleen de alomvattende voor- en najaars schoonmaken, die als radicale omwentelingen het heele Zeeuwsche leven wekenlang uit zijn voegen rukken en bloedige slachtoffers vergen. Neen, elke Vrijdag is het hoogtij van Zeeuwsche huisvrouwen properheid. Kom op Vrijdag door de Zeeuwsche dorpen overal is het feest in vollen gang; uit wijd open deuren en ramen wapperen de gordijnen, de klompen klossen over klinkers en plavuizen, geruisch van bezems en geplons van water overal, en glundere boerinnengezichten vertellen u, dat vandaag de Zeeuwsche in haar element, is. Vrijdag en de Zeeuwsche meisjes hebben maar één gedachte de pomp en de bezem, de boender en de poetslap. Vrijdag en't heele dorp ruikt versch en zuiver, blinkt nieuw en frisch het leven is er weer jong en vroolijk na de wekelijksche schoonheidskuur.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 16