ZEEUWSCHE SPORT 19 welke in dezen wedstrijd zoo hoog gestegen was. En men zal niet alleen in Zeelandia den maker Jongepier op de handen dragen, want met dit doelpunt trapte hij meteen het kampioenschap in Middelburg's schoot. Wat zal de Zeeuwsche kampioen in de promotie-wed- strijden klaarspelen, dat is de vraag, waarmee voet ballend Zeeland boven de Schelde zich bezig houdt. We feliciteeren Middelburg met het behaalde succes en we hopen van harte, dat een goed figuur geslagen zal worden in de komende wedstrijden, maar we gelooven, dat deze wedstrijden andermaal een wonder zouden moeten doen zien, om het succes op te leveren, waarop men zoo vurig hoopt. En aan den anderen kant van 't breede water worden de voetbalgesprekken beheerscht door de vraag of Terneuzen het zal klaarspelen tegen 't met een jeugdig enthousiasme zich in den strijd werpend R.C.S. en Axel. Moge de sterkste winnen en wel zoo, dat geen twijfel bestaat aan de juistheid van het uiteindelijk resultaat. Behalve, dat we Terneuzen een hoogere plaats op de ranglijst zouden hebben toegedacht, toont deze wel zoo ongeveer het beeld, dat men zich uit het verloop van de competitie, kon afschilderen. Middelburg, Hero en Breda waren van het begin af de sterkste. T.S.C. was de eerste, welke op den achtergrond schoof, terwijl Vlissingen zwakke tijden afwisselde met weken, dat enkele punten veroverd werden om niet te veel in de knel te geraken. R.B.C. heeft ook nogal eens in het nauw gezeten, maar was ook nog betrekkelijk vlug in veiligheid. De Zeeuwen hadden hierover langer werk en met Middelburg kampioen. Zonder te spelen werd Middelburg kampioen van 2A, doordat Zeelandia won van Hero, den eenige overgebleven rivaal van Middelburg. Foto van het kampioene-elftal. Dat de wonderen de wereld niet uit zijn, weten we en ook, dat men slechts de wekelijksche resultaten van de honderden voetbalwedstrijden behoeft na te loopen om de waarheid van het gezegde bewezen te zien. Was het geen onoplosbare puzzle om de ranglijst van 2A met eenige kans om het foutloos te doen, in elkaar te zetten, zooals deze er na de laatste wedstrijden uit zou zien En wie zou liet ten slotte goed gedaan hebben Behoudens een enkele zeer optimistische Zeelandia-supporter had niemand dit klaargespeeld. Hero met een prachtkans om een zelfde punten-aantal te halen als Middelburg en dus mede te dingen in een beslissingskamp laat zich daar nota bene van Zeelandia de das om doen, geeft dus Zeelandia de twee puntjes, welke noodig waren om aan het degradatie-plaatsje te ontsnappen en speelt Middel burg den kampioenstitel in handen. Intusschen zit nu Terneuzen met de gebakken peren, want de ZeeuwschrVlaamsclie ploeg moet nu degradatie wedstrijden spelen en heeft in de beide Zeeuwsche ploegen Axel en R.C.S. geen gemakkelijke tegen standers. Wie had het durven verwachten, in het begin van en halverwege het seizoen, dat Terneuzen ten slotte nog onderaan zou komen. We hebben er iri onze verslagen wel eens op gezinspeeld, doch ook nimmer den moed gehad het rechtstreeks als onze verwachting uit te spreken. En zoo moeten de jongens van Trudes c.s. dan de zware opgave verrichten de onderste plaats in 2A te verdedigen. We gelooven, dat de strijd zwaar zal zijn, maar we gelooven ook, dat de 3e klasse-promotie-candidaten liever 'n anderen tegen stander hadden gezien, want hoe 't ook zij, Terneu zen is o.i. niet de zwakste uit 2A, al zou de onderste plaats dat doen vermoeden. Zeelandia heeft zich wel op het allerlaatste nip pertje gered, door in de laatste 5 minuten tegen een zeer slecht spelend Hero het winnende doelpuntje Zeelandia, waarvoor deze te scoren en een eind te maken aan de spanning, wedstrijd van 't grootste belang was, in den aanval. van llero redt hier. De doelman van Zeelandia wist vele gevaarlijke aan vallen af te slaan en zijn doel van doelpunten vrij te houden. ZeelandiaHero 1-0. Voor dezen wedstrijd, die mis schien wel de belangrijkste was van het geheele sei zoen, en waarmee meteen de competitie was beëindigd, bestond zeer veel belangstelling. Door de overwinning van Zeelandia werd meteen de kampioen in 2 A bekend en de degradatie-candidaatzonder dat deze laatste clubs behoefden te spelen, 't Was dus een zeer kostbaar doelpunt dat Zeelandia maakte. Zélf kwam hei van de onderste plaats af om deze aan Terneuzen over te laten en voor Middelburg betee- kende dit het kampioenschap, daar Hero, de eenig overgebleven rivaal, er door uitgeschakeld werd. De Hero-keeper gepasseerd. Goes, dat we in ons vorig verslag nog als niet vol ledig in veiligheid aanmerkten, wat natuurlijk on juist was, hebben zij zich pas in de allerlaatste wed strijden in veiligheid weten te brengen. Wat Zeelan dia en Terneuzen deden is hierboven te lezen. Ten slotte waren er nog enkele onbelangrijke wed strijden jl. Zondag, waarin o.a. Vlissingen en Breda gelijk speelden. Het wachten is nu op de promotie- en degradatie-wedstrijden, maar eerst zullen we nog de verrichtingen en de revanche van onze Neder - landsche internationals tegen de Belgische dito kunnen aanschouwen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19