NIVEA-TOERISTENKAA voor Wielrijders, Wandelaars en Automobilisten Gebruik voor Uw huid uitsluitend NIVEA 23 Maria glimlachte. „We hebben ons hard geweerd vanmorgen. Je vader en ik hebben bewezen, dat we spijkers met koppen kunnen slaan, als 't noodig is.... Je hebt zeker den brief gelezen, dien sir George gis teravond van den zaakwaarnemer gekregen heeft „Zaakwaarnemer vroeg Allan. „Welke zaak waarnemer V' „Ja, ja, natuurlijk," zei lady Merstham. „De brief Ik heb hem gelezen." „Dan weet u, dat sir George hem dringend vijf honderd pond moest sturen, om hem uit de verlegen heid te helpen." „Ja, ja, en V' Allan begon te begrijpen. Hij had al genoeg gehoord om zich te kunnen voorstellen, welk net werk van aannemelijke leugens zijn vader gevlochten had, om aan geld te komen. Het koude zweet brak hem uit. „Mijn geld was weg, met al het andere geld, dat sir George op de bank had," zei Maria, „en er was geen tijd om te telegrafeeren. Toen dacht hij aan die sieraden, die ik voor moeder en mevrouw Kaffan gekocht had." „Wat riep Allan. „Sir George kon zelf niet gaan, maar hij gaf me 't adres en zei wat ik doen moest. Ik ben gegaan, ik heb hem 't geld gebracht, en toen is hij direct naar Huize Merstham vertrokken." Maria aarzelde, en zei toen „Ik ben echt blij, dat ik die dingen gekocht had. Mijn eigen sieraden bewaart moeder, ziet u dat zijn trouwens maar eenvoudige dingetjes. Ik zou op deze reis mijn eerste echte juweelen krijgen van vader. Als ik die cadeautjes niet gekocht had, had ik je vader nooit kunnen helpen." Allan kon geen woord uitbrengen, maar innerlijk herhaalde hij maar „Hij was niet bij zijn verstand, hij was niet bij zijn verstand, 't Is te gemeen, voor iemand, die zijn hersens bij elkaar heeft. Lady Merstham beheerschte zich uit alle macht. Het lukte haar, tegen Maria te glimlachen. „Lieve kind," zei ze, „ik weet echt niet, wat ik zeggen moet. Ben je zelf die juweelen gaan beleenen „Ja, waarom niet t" zei Maria. Lady Merstham bleef glimlachen. „Waar ben je gegaan 1" „Ergens in de Shaftesbury-avenue. Ze vroegen mijn naam, en of die sieraden van mij waren. Toen kreeg ik een papier en 't geld." De huisknecht kwam binnen. „Milady, meneer Geoffrey Kingsward vraagt juffrouw Stanton te spreken." Maria's gezicht klaarde op. „Geoffrey riep ze. „Heerlijk Allan ging de hall in. „Zoo, hoe maak je 't I" zei hij. „Dacht dat je in Oxford zat." „Ik zit ook in Oxford," zei Geoffrey. „Tenminste, ik zat er vanmorgen, en vanavond zit ik er weer. Ik kom even over om. voor een boodschap." „Juffrouw Stanton is daar binnen, met mijn moeder." Geoffrey ging de kleine kamer binnen. Allan ging naar de eetkamer, gloeiend van schaamte en afschuw, met al zijn ideeën en plannen aan gruizels. Niet alleen had zijn vader zichzelf in de klauwen der justitie gewaagd, maar er opzettelijk ook Maria in geduwd. Het was niet om aan te denken Het raam stond open. Allan liep er snel heen. Hij had een gevoel, of hij stikte. Tegenover het huis, strak naar den auto kijkend, stond een man, dien Allan kende als een beambte van Scotland Yard. Onwillekeurig sprong hij achteruit. „Bewaking zei hij. „Dus ze weten 't Van dat moment af begon Allan's brein weer te werken. Tien minuten lang speelde lady Merstham met haar gewone charme de gastvrouw. Zij was kalmer en meer op haar gemak, dan Geoffrey haar ooit gezien had. En toen stond zij, volkomen natuurlijk, op, maakte haar excuus en liet Geoffrey alleen met Maria. „Dus je bent gekomen," zei Maria. „Al had ik in Midden-Afrika gezeten," zei Geoffrey rustig. „Natuurlijk, prinses." „Dat woord heb ik niet meer gehoord, sinds je wegging. Ik vind 't prettig klinken." „En „Ik vind 't prettig, dat je hier bent. Ik had niet gedacht, dat 't me zóóveel pleizier zou doen." „Merci. En „Waarom vraag je toch aldoor „en" Dacht je me in een gipsverband te vinden of zooiets „Ik heb niets gedacht. Je schreef, dat je me hebben wou, dus ik ben gekomen. Wat moet ik doen „Niets," zei Maria. „Alleen blijven zitten en met me praten." Geoffrey glimlachte. „Maar de wedstrijd is dreigend dichtbij," zei hij. „En ik heb moeten liegenof tenminste, ik heb veel meer uit de waarheid moeten halen, dan er in zat." „Kan me niet schelen," zei Maria. „Je bent er. Zal ik je zeggen, hoe we nu verder doen V' „Alsjeblieft." „Je gaat ergens met me lunchen we gaan zoowat de helft van alle bestaande problemen oplossen, en dan rijd ik met je mee naar 't station." „Prachtigzei Geoffrey. „Maar waar heb je me voor geroepen t" Maria dacht over die vraag na. „Ik weet 't zelf niet. Toen ik schreef had ikzoo'n eigenaardig gevoel. Ik kan 't niet uitleggen. Ik weet alleen, dat ik heel gauw een vriend bij me wou hebben niet zóó maar 'n vriend, maar Geoffrey Kingsward, dén vriend. Onder 't lunchen vertel ik je wel meer. Ik wou je raad vragen." „Mag ik even telefoneeren vroeg Geoffrey. „Natuurlijk." „Mijn vader had graag met me geluncht," zei hij. „Ik zal hem even opbellen, dat ik niet kan. Je moet eens kennis met hem maken. Hij is. eenig. Hallo, Leger- en Vloot-club Wilt u even tegen kolonel Kingsward zeggen, dat zijn zoon aan de telefoon is Ik wacht." „Waar zullen we heengaan vroeg Maria. „Waar je wilt Carleton, prinses. „Laten we wat roombroodjes koopen," zei Maria, „en in 't park gaan zitten." „Mag geen roombroodjes hebben," zei Geoffrey. „Ik ben in training. Bent u daar, ouwe heer Zeg, 't spijt me ontzettend, maar die lunch gaat niet door dringende zaken." ,,'t Is een schande," zei Maria. „Maria zegt, dat 't een schande is," zei Geoffrey. „En u moet de hartelijke groeten van haar hebben. Wat zegt u Nee, er is maar één ontvanger. Ik luister." Vervolg op pag. 26 Leer de natuur kennen en Niveadat gaat nu, meer dan ooit, prachtig samen 1 Bij elke verpakking Nivea vanaf 40 ct (zie onderstaande tabel) verstrekt Uw winkelier gratis, zoolang de voorraad reikt, een mooie, interessante, in 6 kleuren uitgevoerde Nivea-Toeristenkaart, geheel naar de laatste gegevens bijgewerkt. U hebt de keuze uit 8 verschillende kaarten, welke tezamen weer geheel Nederland vormen. Behalve een duidelijk overzicht van alle bestaande wegen en dus ook de rijwielpaden, zijn tevens de natuur- en zonnebaden aangegeven. Ook de in aanleg zijnde wegen zijn op deze kaarten aangebracht. Nivea bevat Eucerit, het verster kingsmiddel voor de huid. Daar door dringt Nivea diep in de huid poriën, voedt en versterkt de huidweefsels, hetgeen de weer standskracht verhoogt. Alleen op deze wijze vermindert U het ge vaar van zonnebrand en bruint de huid vlugger en mooi egaal. Doch ook bij plotselinge afkoeling, bij slecht weer maakt Nivea U minder vatbaar voor kouvatten. Daarom is Nivea zoo belangrijk voor vrien den van licht, lucht en zon! Kaart No. I Noord-Holland 2 Zuid-Holland en Utrecht 3 Gelderland 4 Overijssel 5 --- Friesland en Groningen 6 Noord-Brabant 7 Limburg 8 Zeeland Uw winkelier verstrekt gratis en naar keuze een der bovenstaande kaarten bij aankoop van een doos Nivea van fl 0,40 of fl 0,75 of een tube „8 0,55 of een pot fl 0,60 of een flesch Nivea-olie van fl 0,45, fl 0,75 [of fl 1,20 of een Nivea-Nut-olie van fl 0,40 of [fl 0,75 Zoolang de voorraad strekt!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 23