Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP Zaterdag heeft burgemeester van Zuyen na verkregen eervol ontslag afscheid genomen als burgemeester van li res kens. Op onze foto drukt de voorzitter der Ver- eeniging van Zeeuwsch-Vlaamsche burgemeesters, de heer Misseeuw, den scheidenden collega de hand. Hoe heet de pop t 'n Vief Sint Kruisch moedertje raadt oolc mee. In Schuttershof te Middel burg gaf de vorige week De Kleine Stem een wel geslaagde opvoering van de operette De Wonderbloem. Tot sluiting van zijn dezen winter gegeven cursus or ganiseerde de Neutrale Bond van Personeel in de Voedingsbedrijven te Vlis- singen een tentoonstelling van door de leerlingen ver vaardigde werkstukken. Wethouder Edelman open de de expositie. De cursisten poseerden voor ons bij de door hen geleverde werkstukken. Hechts Ten bate van de plaatselijke muziekver eeniging werd te St. Kruis een grootscheepsche bazar gehouden. Voor de opening daarvan trok het corps de gemeente rond om met muziek de inwoners naar den bazar te lokken. De burgemeester van St. Kruis toonde zijn belangstelling door persoonlijk den bazar voor de muziekvereeniging te openen. 25 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep- Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Biervliet, dat de muziekvereeniging haar ruim tekort over 1936 heeft weggewerkt, door de reserve aan te spreken. Van verschillende zijde wordt nu geprobeerd, om dat tooverwoord te weten te komen. Uit Goes wordt ons bericht, dat de tennisclub „Sla raak" dringend aan de gemeente om uitbreiding van haar banen heeft gevraagd. De animo voor Sla-raak wordt in den tegenwoordigen tijd bij den dag grooter. De resultaten van de melkverstrek- king op de Middelburgsche scholen zijn verrassend. De gewichtstoename der kin deren is zóó groot, dat de vloeren der onderwijsinrichtingen verzwaard worden en twaalf leerkrachten met kunstge bitten beginnen plotseling schoolmelk- tanden te krijgen De gestrenge rechter in de Zeeuwsche hoofdstad heeft een opkooper uit lerseke veroordeeld wegens koopen van een kind dat den leeftijd van achttien jaar nog niet bereikt heeft. Nu worden alle ooievaarsnesten nage zocht om ook den leverancier te vinden. Onze correspondent te Terneuzen meldt ons rare dingen uit den raad van die gemeente. Eén vroede vader, blijk baar met Jan-plezi'er-neigingen behept, offreerde zijn confraters een gratis auto bus en f 200.terwijl een andere ge meentebestuurder twee zijner mede regenten verweet, dat zij in den raad steeds met knal-effect 't is ontstel lend werken. Men seint ons uit Kats, dat de ge meente eindelijk een in orde gebrachte motorspuit rijk is, die onder veel offi cieel vertoon plechtig overgedragen is. Wegens het slechte weer heeft de be proeving der spuit ten deele in de' raad zaal plaats gehad. De vroolijkheid zal toen ongetwijfeld groot zijn geweest. Alleen zijn we nog nieuwsgierig, waar de autoriteiten van droge kleeren zijn voorzien. Onze medewerker te Vlissingen hing ons een bont tafereel op van een ge duchte vechtpartij in de „Oude Vriend schap", waarbij de politie nog te pas moest komen. De vriendschap is bepaald zoo oud geworden, dat zij versleten geraakte In Zeeland wordt momenteel veel reclame gemaakt voor de z.g. „Geen ongelukken-wedstrijden". Uit de op gedane ervaring is gebleken, dat aan het ganzebord-spelen om pepernoten het minste risico voor de medewerken den verbonden is. Uit Walsoorden bericht men ons, dat een vreemdeling 's morgens met ebbe van de boot op den wal stapte en toen op den steiger eenige pruimende mannen zag staan, die bij toerbeurt in het water spuwden. Toen de toerist het dorp verliet was het juist vloed en de mannen stonden er nog. Hierop riep hij tegen 'n agent„Doe daar toch eens iets tegen als die heeren zoo bezig blijven, is morgen heel het gewest over stroomd Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 24