Jümsaplasl Normacol Houdt het steeds bij de hand dit ideale snelverband elastisch r*v 27 had uitgelegd aan een jongmensch in een Daimler, die voor een winkel stil stond, en nu de jacht in dien wagen voortzette, dan had hij nog gelachen. Hoewel de bestuurder van de Daimler met pleizier gehoorzaamde aan Greet's aansporingen. Toen Geoffrey het park uitkwam zwenkte hij rechts. De weg was rustig en goed. Hij gaf meer gas. Meermalen hoorde hij Maria's stem door de spreek huis. Nu hij meende, goed op streek te zijn, stuurde hij [met zijn rechter hand, en hield met de linker de buis aan zijn oor. „Waar gaan we heen riep Maria. „Wat is er 1 Wat beteekent het toch allemaal Geoffrey bracht de buis van zijn oor naar zijn mond. „Waar we heengaan mag de hemel weten," zei hij, „maar we gaan. Kijk uit het achterraampje, prinses. Is er een taxi te zien, die ons nazit Ik kan niet best zien." „Nee," zei Maria na een pauze. „Hij is weg lachte Geoffrey. „We zijn hem kwijt. Zullen we ergens stop pen om te lunchen Maria's stem klonk weer. „Er rijdt wèl een auto dicht achter ons." „Er rijden zooveel auto's achter ons." „Ja," zei Maria, „maar dezen heb ik al eerder gezien recht achter ons, net of hij ons volgt." „Hm zei Geoffrey. „Die knaap is handig. Een anderen auto opgecom mandeerd. Hij meent 't. Als we maar eerst buiten zijn...." „Worden we achtervolgd t" „Vast en zeker." „O zei Maria. Er was tegelijk be zorgdheid en genoegen in haar stem. Geoffrey zei „Houd je taai, prinses," en liet de spreekhuis los. Voort ging de wagen. De voorsteden gaven weinig last. De bussen waren vervelend, maar de weg was breed en droog, en Geoffrey kende hem. Begeerig snoof hij frisscher lucht, zag hij boomen en open ter reinen tusschen de huizen. Trage vracht-auto's, schoolkinderen en koeien hielden hem soms op, maar had hij den weg vrij, dan reed hij zoo hard hij dorst. Toen hij een bocht van den weg vóór zich zag, greep hij de spreekbuis en tikte met het mondstuk tegen de ruit achter hem. Maria's stem kwam dadelijk. „Ja „Auto iu zicht „Nee." „Dan stop ik. Stap gauw uit en kom naast me zitten." De wagen stond nog niet stil, of Maria was op de treeplank en klom op de, plaats naast Geoffrey. „Zoo," zei ze, „dat gaat beter „Vooruit maar weer," zei Geoffrey. Hij zette den voet op het pedaal. „Vertel nu alles maar eens." „Ik hèb niets te vertellen," zei Maria. „Ik heb er over nagedacht, maar ik geloof, dat ik er minder van begrijp dan jij." „Da's een schijntje," zei Geoffrey. „Ik weet alleen, dat je gearresteerd zou zijn,-als die wagen er niet gestaan had. Kun je even uit het raampje kijken Door dat spiegeltje zie ik haast niets." Maria keek, zag een donkere plek met stof er achter. „In zicht," zei ze. ,,'t Is een goede kar," zei Geoffrey „Maar deze is beter. Heb je honger „Verschrikkelijk," zei Maria. „Als ik maar even de kans krijg, neem ik een schuiver. We schudden die klit af, schieten een zijweg in, stoppen voor een herberg en vergeten, dat we in training zijn. Eén ding verzeker ik je ik heb me nog nooit zoo heerlijk gevoeld als vandaag." Hij wachtte een paar seconden op antwoord en toen schoot hem te bin nen, dat nog nooit in de wereldge schiedenis een man zoo egoïstisch gesproken kon hebben als hij nu. Hij voelde zich heerlijk - terwijl Maria op 't nippertje ontsnapt was aan schande en smaad, aan gevaar misschien. „Die laatste opmerking trek ik terug," zei hij. Hij keek haar aan. Maria ving zijn blik op en pro beerde te glimlachen. Het werd geen succes. „Zou je me willen vertellen," zei ze, „wat er nu eigenlijk aan de hand is ,.Ik kan niet beter doen dan je zoo goed mogelijk vertellen, wat mijn vader door de telefoon tegen me zei. „Haal juffrouw Stanton weg uit de Halve maanstraat. Ze zit in een dievenhol. De Mersthams zijn valsche spelers, oplichters en al wat gemeen is. Ze heb ben juffrouw Stanton in hun klauwen getrokken, om haar te plukken, zooals ze er al zooveel geplukt hebben...." „Dat geloof ik nietriep Maria. „Ik ben, nog niet uitgesproken," zei Geoffrey. „Denk maar, dat mijn vader spreekt Vijf minuten voor ik jou trof, ben ik bij Marks en Co. ge weest. De Mersthams hadden juffrouw Stanton daar gebracht...." „Dat is zoo. Had ik zelf om gevraagd." „....en ze liet een rekening oploo- pen voor juweelen. In de krant van vandaag staat een telegram, dat Hut chinson Stanton „Wat riep Maria. Geoffrey had zijn tong wel af willen bijten. Waar was 't voor noodig, Maria in te lichten over de moeilijkheden van haar vader, op 't moment, dat zij zelf de eerste moeilijkheid van haar leven doormaakte „Ik weet 't niet meer," zei Geoffrey. „Je weet 't wèl. Ik eisch, dat je 't zegt." „Ik weet 't echt niet meer." „Dan wil ik dat je stopt. Ik ga niet verder met je, als je de waarheid niet zegt. Denk je, dat ik een kind ben Als mijn vader dood was, wist ik 't wel. Al had 't nieuws naar me toe moeten waaien. We zijn dol op elkaar. Hij leeft, maar hij kan ziek zijn. "Hij is zoo gezond als een visch," zei Geoffrey snel; „maar.... hij zit aan den grond Maria zat kaarsrecht, keek ver voor uit. Geoffrey keek naar haar gezicht. Hij zag haar bleek worden. Hij zag even iets beven bij haar neusgaten, en toen, tot zijn opluchting, zag hij een zweempje glimlach aan de hoeken van haar mond. „Aan den grond," zei ze. „Ik zou de lui wel eens willen zien, die vader aan den grond konden hóuden. Meer valt er niet over te zeggen." Er ging een golf van bewondering door Geoffrey heen. „Prinses," zei hij. „Nee, koningin." „Ga door," zei Maria. Wordt vervolgd. PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenliage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland - f 1.62)4 per kwartaal of f 0.12)4 per week. franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262, Telefoon Interc. 53170, Giro nr. 07946. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr totost 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95, lel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142 Telefoon Interc. 13473. Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27, Telef. Interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690 VLISS1NGEN, Bad. Iiuisstraat 5. Tel. 81De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op nniiv raag verkrijgbaar. Overal en op ieder oogenblik kunt U dit noodig hebben om een klein" wond veilig en afdoende te verzorgen. U voorkomt hier mede infectie en ondervindt geen hinder meer van de wond. Hansaplast „elastisch is verkrijg baar vanaf IS Cent. VA, dank Je kind. Ik voel me een stuk beter. - Die r.q. ruw- reinigende laxeermiddelen ble ken toch op den duur mijn chronische verstopping meer kwaad dan goed te doen. Heb je dat nu ook gemerkt 1 Het werd zoo erg, dat ik einde lijk naar den dokter moest - die zei me, dat ik er net op tijd bij was, want anders was ik mis schien ernstig ziek geworden. - Gelukkig maar, dat je dat gedaan hebt Ik neem nu NORMACOL en voel me met den dag beter. - Geleidelijk begint alles weer normaal te werken - Ik heb hedemaal geen last van kram pen en met Normacol maak je gelukkig ook geen benauwde oogenblikken door - VOOR H.H. MEDICI Om een snelle oplossing voor constipatie - en vooral voor chro nische constipatie - te vinden, wordt vaak getracht door het innemen van ruw-reinigende laxeermiddelen den stoelgang kunstmatig te for- ceeren. Van een dergelijke „oprui ming" voelt U zich echter slap en ellendig en de normale darm functie wordt er niet door hersteld. NORMACOL herstek normale darmfunctie. Langs natuurlijken weg her stelt Normacol de normale darmfunctie. - Smakeloos en makkelijk in te nemen, ge neest Normacol Uw consti patie en U raakt er dus niet aan gewoon. Prijs fl. 1.-, groote bus fl. 2.20,1-kilo bus fl. 7.40; verkrijgb. bij alle apo theken en goede drogisterijen. Voor Regelmatige Werking! plaats. Normaco/ is een zuiver plantaardig laxeermiddel (hoofdbestanddeel: plan tenharsHet bevat geen scheikundige bestanddeelendie den darmwand prikkelen, noch vloeibare paraffine. De Normacol-korreltjes zwellen in den darminhoud gelatineus op en maken de ontlasting los en gemakkelijk. De kleine hoeveelheid FRANGULA in Normacol stelt de darmwandspieren in geregelde werking, totdat de normale toestand weer is ingetreden. Aan Normacol raakt men dus niet gewoon, waardoor het vooral voor chronische constipatie het aangewezen geneesmiddel is. Constipatie kan ernstig zijn, vooral als het te wijten is aan een organi sche storing. Raadpleeg Uw dokter om zeker te zijn Stuur onderstaande coupon nog van daag in open envelop, gefrankeerd met Vh ct. postzegel, of zend ons een briefkaart. Dan ontvangt U gratis en franco een proefzending Normacol, genoeg voor 2 dagen. Aaa C.N.SctnnWt,K«iz«rs|racbt31Amsterdam C. (S.v.p. duidelijk in blokletters P. 15 DEN HEER: MEVROUW: MEJ.: ADRES:

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 27