EEN NOORSCH VOLKSFEEST op de Faröer-eilanden •7 ,vv u' vvvvvsvy Itllf IV llfl/ I CC/C WH IM7 y I VUI/OW kooplui uit Thorshavn. Dat het er gemoedelijk toegaat, blijkt voldoende uit onze foto. Op den tweeden dag van het feest van Sint Olaf wordt de Thing geopend, de z.g. raadsvergadering, wat met veel plechtigheden gepaard gaat. Een kijkje in de raadzaal te Thorshavn tijdens de Thing. Wie enkele dagen voor het feest van Sint Olaf de haven van Thorshavn bezoekt, zal onmid dellijk tot de bevinding komen, dat er op dat tijdstip een méér dan gewone bedrijvigheid heersclit. Het feest van Sint Olaf wordt nu reeds eeuwen lang op de Faröer-eilanden gevierd en het zijn meestal de studenten, die hun vacantiedagen thuis door brengen, die hierbij de groote en gezellige leiding geven. Alles, wat weg kan, komt dien dag gepakt en gezakt en gestoken in de stemmige nationale dracht naar Thorshavn. De man nen dragen een rood ge streepte baret, een vest dat rijkelijk is afgezet met goud en zilver, dikke wollen sokken en sandaalvormige schoenen, terwijl de vrou wen gekleurde doeken om het hoofd dragen, zijden sjaals om de schouders en lange, op de borst dicht geknoopte japonnen. Van zelfsprekend heeft ook de jeugd een ruim aandeel aan dezen bij uitstek nationalen feestdag, waarvan 't hoog tepunt wordt gevormd dooi de interessante roeiwed- strijden. De kroon op het feest is de Faröer-dans, De proost van Thorshavn. op weg naar de groote plechtigheid.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 2