Indardhren EEN OUDE PLANTENWERELD ONTDEKT SPECIAAL AANBOD LIKDOORNS 't Zonnetje in huis 7 BOEKEN VOOR 1 GLD. Open de vensters! Laat 't zoniicht bin- nenstralen't Brengt kleur en leven in huis. Om gordijnen, kussenovertrekken, tafelkleeden etc. etc. tegen het felle zon licht te beschermen, moeten deze stoffen Indanthren geverfd zijn! U kunt thans 'n enorme sorteering Indanthren geverf de stoffen in aller- ei uitvoeringen krijgen, met recht „Elck wat wils". Let op het merk INDANTHREN Nu in 0 dagen Met wortel en zonder pijn verwijderd. Als U meent, het niet meer te kunnen uithou~ den van de pijn, moet U eerst de pijn stoppen. Leg een Trannosan Re medy van Prof. Dr. Polland op Uw likdoorn en wèg is de pijn als hij tooverslag. Laat de Remedy er 2 dagen op zitten en de likdoorn wordt zacht en los van de gezonde huid. U kunt hem dan na een Bruisend Trannosan Voetbad gemakkelijk er uit halen. Dan passen Uw schoenen U weer en door het Trannosan Voetbad bent U van alle euvelen bevrijd. Koop nop: heden een doosje Traiuiosttii Remedy voor 8 toepassingen a niet Gratis Voetbad en Garantiebewijs4ö C. Bij alle Apolh. en Drogisten Trannosan helpt snel en wel De resten ctiit een mammoet, welke in den bevroren grond gev&nden werden. Het gebeurt niet vaak dat een berg en allerlei plantenvezels. Geweldige tot ontploffing komt, maar dit beverdammen, vervaardigd uit (luizen - is in 1912 tocb liet geval geweest den boomstammen, worden uit de com- met den berg Katmai op 't schiereiland pacte massa uitgespoeld door de krach van Alaska, welks drievoudige spitse tige waterstralen en de talrijke knaag- kop plotseling in de lucht werdgebla- sporen wijzen er op dat vroeger zooals zen, waarna er een krater overbleef van thans het sapanhout de geliefkoosde drie mijlen breed en duizenden voeten spijs was der bevers, diep en de vallei van de Tien Duizend Sparren, wilgen en berken zijn de Rookgaten werd geboren. De onver- meest voorkomende boomsoorten. Zelfs wachte eruptie kostte geen mensclien- de blaren dezer houtsoorten zijn be- levens, daar de streek zoo goed als on- waard gebleven en hebben weinig of geen bewoond was, maar vormde een zóó verandering ondergaan. Dat alles be reusachtig en rijk onderzoekingsgebied hoort ongetwijfeld tot de wereld der dat president Wilson het in 1918 verhief fossielen, daar het vastgevroren zit in tot nationaal monument. een massa die reeds in den verren ijstijd Een jaar na de eruptie trok de geleer- is verjjsd. Veel van dit alles vindt men in de dr. Chaney van de universiteit van de vulkanische asch die 'n nauwlceurigen 'alifornië op onderzoek uit en ontdekte afdruk tot in de kleinste bizonderheden dat er zich in die blootgelegde inge- heeft bewaard en daarom is de onver- wanden der aarde een schat bevond van wachte uitbarsting van 1912 juist zoo wetenschappelijke gegevens die voor de interessant geweest, omdat men hier kennis van fossielen van planten en gelegenheid had deze methode v an pre- dieren van ongemeen belang waren. servatie van nabij gade te slaan. Het In de liooger gelegen breedtegraden eiland met alles wat het bevatte lag van Noord-Amerika is de ijsvorming onder een laag asch van één voet dik. altijd een factor van groot belang ge- Slechts enkele planten schoten er nog weest voor het behoud van resten van doorheen. De plantenwereld van 1912 boomen en planten die eens den wasdom lag er dus onder bedolven. Toen geleer hebben uitgemaakt op de oevers der den er jaren later terugkwamen en de voorhistorische stroomen en rivieren, aschlaag onderzochten zagen zij, dat In de buurt van Fairbanks is een er zich boven de oude aschlagen een maatschappij bezig met het opruimen nieuwe wasdom had gevormd. Zij ver - van reusachtige massa's bevroren grond wijderden de mossen en onder deze von- waaronder men goud vermoedt. Voor- den zij een laag asch van minstens een dat men echter dien harden rotsgrond duim dik en 111 die asch waren doode kan verwijderen, komt de beurt aan den maar duidelijk herkenbare plantenge fijnen bevroren neerslag die van de 0111- wassen te vinden. Alle groeiende planten ringende bergen is overgewaaid en be- droegen doode scheuten aan hun basis vroren en die tai van mossen bevat. Er en alleen de boomen die in 1912 waren zijn gewoonlijk twee zomers gemoeid opgekomen waren vrij van die asch. In met liet wegspoelen van die bovenlaag de nabijheid der kust werden verschil en den volgenden zomer worden er dan lende putten gemaakt, doch het was niet door stevige ijzeren pijpen warmwater- precies mogelijk de dikte der aschlagen voorraden in de goudhoudende onder- vast te stellen, maar overal waar men laag gepompt. Is het ijs, dat de massa steekproeven nam, ontdekte men tevens gebonden houdt, eenmaal opgelost, dan goed bewaarde overblijfselen van aller- komt de steenmassa gemakkelijker los lei planten en bladeren, vooral van de en het is juist in die steenmassa, dat men onverwoestbare naalden van allerlei tal van goed geconserveerde overblijf- coniferen, selen van beenderen heeft kunnen vin- Het spreekt vanzelf, dat het niet den. Meestal zijn het resten van bizons, mogelijk is binnen het korte verloop van maar er zijn ook resten van mammoets, enkele jaren precies na te gaan hoe de paarden, kariboes, ossen en soms ook vorming van fossielen verloopt, maar van leeuwen. Van alle genoemde dieren een onderzoek op het Alaska-schier- is de kariboe het eenige dat thans nog eiland geeft er in elk geval een goed levend in Alaska wordt aangetroffen, idee van hoe die vorming, die terugloopt Het Amerikaansche Museum heeft tot ver in het ijstijdperk, kan zijn ge- een groot aantal dezer overblijfselen beurd. Er zullen nog tal van jaren voor- verzameld, zelfs beenderen waaraan bijgaan voordat de geleerden al het o-oed geconserveerde spierdeelen vast- materiaal, dat de eruptie van 1912 heeft zaten en huidhaar. Het zijn niet alleen blootgelegd, zullen hebben doorworsteld beenderen van groote roofdieren maar en geklasseerd, maai het blijft een feit ook tal van resten van kleinere knaag- dat deze uitbarsting, die men als een dieren en dit alles samen vormt een natuurramp had kunnen beschouwen, merkwaardige wetenschappelijke ver- indien zij was voorgekomen te midden zameling, zooals zij bijna nergens ter van een dichte bevolking, ditmaal een wereld kan worden gevonden. Hier en breed gebaar is geweest waarmee de daar treft men goed bewaarde onder- natuur zelf, die overigens haar geheimen grondsche woonplaatsen aan van eek- zoo traag prijs geeft, haar rijken schoot hoorntjes, met hun rijken inhoud aan voor de weetgierige menschheid heeft, winterprovisiezaden,knollen, knolletjes opengelegd. 31 Cursussen in zakformaat in algemeene ontwikkeling, gezondheid, sport, geld ver dienenenz. DER BOEK 46 CE IS I Speciaal aanbod .dat met de sterk oploopen - de papierprijzen slechts tijdelijk kan zijn Kies uit de onderstaande lijst zeven boeken voor één gulden, 14 boeken voor twee gulden; 21 voor drie gulden; enz. franco huisBestel I I ISI,I II A It ■per postwissel of per postrekening 13.63.0f) van Succes, Den Haag. Zet op het bestelstrookje alleen de A l M M h S. Hier zijn boekjes voor U bijl GELD VERDIENEN: 19 Geld verdienen met een kleinen winkel. 3S Geld verdienen met het schrijven v; persartikelen. 43 Geld verdienen met. een schrijfmachine. 60 Geld verdienen met les geven. UW STRALENDE GEZONDHEID: 11 Veilig en prettig slank worden. 52 Zóó krijgt 1' een gevulder en beter figuur, tl Zóó haalt 1" meer uit Uw leven. >8 Zóó overwint U verlegenheid. ZOO KOMEN JONGELUI VOORUIT 1 Uw opleiding en beroepskeuze. 5 Zóó komt U door lezen vooruit. 6 Met succes examen doen. 2 Met succes solliciteeren. S Zóó solliciteert U mondeling. 7 Wat een kantoorbediende moet weten. 3 De neg naar succes (Een bondschap aan Garcia). 58 Zóó overwint U verlegenheid. 4 Organiseer Uzelf. 34 Zóó slaagt een man. 43 Geld verdienen met een schrijfmachine. 41 Haal meer uit Uw leven. 16 Prettig in den omgang. 17 Het woord voeren. 18 Een vergadering leiden. 32 Zóó krijgt U moed en zelfvertrouwen. 42 Goede manieren. 36 Zóó kunt U karakters doorgronden. 59 Zóó doet U alles goed. 13 Zóó verdient een meisje meer in zaken. 23 Zóó slaagt een meisje op kantoor. SUCCES VOOR WINKELIERS 37 Zóó slaagt een winkelbediende. 40 Zóó verdienen verkoop-automaten geld voor U. 39 Zóó vergroot U een winkelzaak. 35 Zóó krijgt een winkelier klanten. 33 Zóó vergroot een winkelier zijn omzet. 14 Verkoopen over de toonbank. 15 VeTkoopen door de etalage. 19 Verdienen met een kleinen winkel. 29 Zóó is een eenvoudige winkelboekhouding. 25 Zóó verlicht U efficient. SPANNENDE DETECTIVE- EN AVONTUREN-ROMANS: 53 De jacht op Miss Hinch. 54 en 55 Het mysterie van de woestijnkloof. 56 en 57 De zilveren dollar. COMPLETE SPORT-CURSUSSEN 44 Zóó wordt U een goed skiër. 45 Zóó wordt U een goed bokser. 46 Zóó wordt U een goed dammer. 47 Zóó wordt U een goed bridger. 48 Zóó wordt U een goed korfballer. 49 Zóó wordt U een goed hoekeyer. 50 Zóó wordt V een goed voetballer. 51 Zóó wordt 1' een goed zeiler. 52 Zóó wordt U een goed tafeltennisser 63 Zóó wordt U een goed wielrenner. 64 Zóó wordt U een goed sportvlieger. 65 Zóó wordt U een goed honkballer. 67 Zóó wordt U een goed tennisser. RESULTATEN VOOR HANDELSREIZIGERS 26 Zóó slaagt een jong verkooper. 58 Zóó overwint U verlegenheid. 42 Goede manieren. 16 Prettig in den omgang. 36 Zóó kunt U karakters doorgronden. 9 Meer orders voor den vertegenwoordiger. 31 Zóó krijgen vertegenwoordigers contact. 17 Het woord voeren. NUTTIG VOOR IEDER ZAKENMAN li) Zaken doen per telefoon. 20 Zóó wordt Uw kantoor efficient. 27 Zóó wordt Uw bedrijf efficient. 22 Inkoopen is een kunst. 24 Zóó schrijft U teksten en brochures. 11 Verkoopen per brief. 30 Zóó bezuinigt U in zaken. 25 Geld verdienen met exporteeren. 12 Verkoopen per advertentie. 21 Winstwoordenboek. 28 Zóó verlicht U efficient. 66 Zóó krijgt U bedrijfskapitaal.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 31