Silvikrin Het begint met ROOS.... dan volgt HAARUITVAL Op zoek naar een verdwenen vlieger liLot U moet Haren groeien door Silvikrin 35 De verdwenen een vliegtuig was gevallen in een dorp vlieger Paul <iat op drie uren afstand lag." Enkele Redfern. Een maanden later dook weer een Indiaan expeditie, waar- Qp ud >n (]orj> aan de Paloemu-rivier aan ook ztjn fin vel.tf,]de dat „Sapakanu, het dorps- vrouw deelneemt, 1 zal thans trach- hooM' ee» blanke had 'l,t 66,1 ten het raadsel neergestorte machine en de blanke was van zijn verdwij- zoo kreupel gebleven dat hij niet kon ning optelossen, loopen." William La Varre, een gerou tineerde ontdekkingsreiziger, verklaarde zich bereid 11 expeditie de zooveelste te leiden. Hij meende hiervoor ge gronde. reden te hebben „want," ze: hij, „toen ik met mijn vliegtuig ten Voor de dertiende maal in den loop van tien jaar zal, thans onder lei ding van Theodore J. Waldeck, '11 expeditie op touw worden gezet die, aan de hand van persoonlijke informa- zlljden van Akari-gebergte vlooci ties, op zoek zal gaan naar den sinds <)yer de indiaansche dorpen zag ik, dat 25 Aug. 1927 verdwenen vlieger, Paul Rinaldo Redfern. Redfern vertrok op genoemden datum van Georgia voor 't maken van een nonstopvlucht naar Rio de Janeiro. De laatste die hem zag de inboorlingen angstig wegvluchtten, behalve in één bepaald dorp waar ze rustig de machine nakeken." Ook van andere zijden kwamen steeds berichten binnen dat er zich „ergens" was kapitein I. A. R. Hamre, gezagvoer- geheimzinnige blanke bij de Indianen der op het Noorsche stoomschip „Chris- moegt heyinden jn het binnenland. De tina Krogh dat van Trinidad op weg leiderg de, La Varre-expeditie vlogen was naar Kingston in Jamaica en aan wien de vlieger inlichtingen vroeg over over het bewuste dorp maar konden er niet landen. Ze probeerden het later het naasthij gelegen land en den even- doch moe8ten onverrichter tueelen afstand in mijlen Sindsdien bleek de vlieger spoorloos verdwenen en weefde zich rondom zijn geheimzinnig avontuur een waar net werk van legenden en verhalen. Zoodra het bekend werd dat men op zoek was naar den vermiste, doken van zake rechtsomkeert maken daar de moeilijkheden niet te overwinnen waren. Ze bleven echter overtuigd, dat zij de juiste plek hadden ontdekt waar Red fern moest terechtgekomen zijn. Enkele weken later trok William er j.'jy.' weer op uit maar kreeg den hoofdman alle znden zoogenaamde inlichtingen J 6 van het bewuste dorp met te spreken. op die alle aanspraak maakten op wer kelijkheid en belangrijkheid. Inboor lingen van de Bahama-eilanden had den het geronk van vliegtuigmotoren gehoord, veertien uren nadat Redfern Brunswijk had verlaten, terwijl toch bleek dat hij drie uren na zijn vertrek de eilanden reeds ver achter den rug Toen hij erop aandrong enkele bijzon derheden te vernemen over de geruch ten omtrent een zg. witten god, kreeg hij het bevel onmiddellijk weer te ver trekken. De ernstigste expeditie die op touw werd gezet was die van Herminsdorp in En elk haar dat U verliest, maakt U ouder. Uw vrienden en kennis sen merken het eerder dan U. Elke dokter zal U zeggenRoos is een bewijs, dat de haarvormende weefsels niet normaal functionneeren. In de meeste geval len is de oorzaak een onvoldoende voeding van de haarwortels. Voedingsstoffen voor Miilioenen Haarcellen Elke druppel Silvikrin bevat de veertien voedingsstoffen voor miilioenen haarcellen, organische substanties waaruit het haar is samengesteldzwavel-albumosen, colloïdale zwavel en groepen van amino-zuren, waar onder in de eerste plaats het geheimzinnige Tryptophaan. Prof. Sir Frederick Hopkins, Nobelprijswinnaar voor scheikunde, was het in Columbia, terwijl men het vliegtuig van Redfern liad opgemerkt, acht honderd mijlen noordelijk van de plek waar men het wrak later had gevonden moest hebben zeevarenden wisten te tet begin van 1936 Zij vertrok van rapporteeren dat zij het wrak van een Paramaribo naar Albina en Granbori, vliegtuig drijvende hadden gezien op een nest aan de oevers van de Tapana- 165 mijlen noordelijk van Barranquilla honi-rivier en vandaar m de wildernis van Nederlandsch-Guyana. Daar troffen zij een neger die hen vertelde dat er zich een blanke bevond hij den stam der Trios-Indianen op vijftien dagreizen Anderen,'' Afgaande 'op de'beweringen van Majoli. In Mei van hetzelfde jaar van inboorlingen, wisten te vertellen keerde de expeditie terug zonder echter dat het vliegtuig telletter was geval- het gestelde doel te hebben bereikt, of len in de jungle, ergens langs de boor- ,le moeilijkheden van het terrein te den van de Branco-of Oyapok-rivieren. hebben kunnen overwinnen. De eerste twee opsporingstoehten, Het Redfern-mysterie werd hoe langer die privé werden gemaakt, stonden hoe raadselachtiger en de bewuste leu- onder leiding van ingénieur R. 0.Marsh gens en fantasieën die er omheen werden en H. H. Tate die uit Trinidad ver- geweefd waren niet bepaald geschikt trokken met twaalf man en een I11- om een eventueele oplossing naderbij te diaanschen jongen en de Orinoco-pvier brengen. Een Amerikaansche reporter volgden. Beiden schenen echter veel ging zelfs zoover te beweren, dat hij meer interesse te hebben in het vinden Redfern had ontmoet in het Noord van voorhistorische menschelijke over- Oosten van Brazilië. Hij werd later blijfselen dan in het ontdekken van beschuldigd van poging tot afpersing een spoorloos zoekgeraakten vlieger en en onder arrest gesteld en eerst latei brachten allen liet reeds voordien op- vrijgelaten. gedoken gerucht mede, dat „iemand uit Dit alles heeft de vrouw van den ver- Peru een inboorling had ontmoet, die dwenene en zijn verwanten niet ver- beweerde dat een blanke man uit hinderd te blijven gelooven aan de de lucht was komen vallen in hun land mogelijkheid dat Redfern nog in leven en dat ze thans een blanken koning is en op een of ander verborgen plek hadden". ïn 1932 dook de legende van van de Braziliaansche oerwouden op den geheimzinnigen blanke weer op in zijn bevrijding wacht. Aan de nieuwe een anderen vorm, nl. in dien van een expeditie, die thans op touw wordt „witten god" die daar ergens te midden gezet, zal ook worden deelgenomen door van de Paratin-Indianen moest wonen Vaughan Jennings, den thans negentien in het Mairo-district in de buurt van jaar ouden neef van den verdwenene die het dorp Humayta, op den rechter- toentertijd pas negen jaar oud was. oever van de Madeira-rivjer. Ook Gertrude Redfern, de vrouw van In 1935 dook de legende hardnek- den verdwenene, wil zich hij de expe- kiger op dan ooit, ditmaal aan de ditie aansluiten en alle gevaren trot- boorden van de Tapanahoni-rivier bij seeren om dan toch eindelijk bevrijd Drie Tabbatjes, Nederlandsch-Guyana. te worden uit dat voortdurend schom- Een Indiaan wist te vertellen over een melen tusschen hoop en vrees en ten „blanke met gebroken beenen, die uit slotte zekerheid te verkrijgen. Nauwelijks heeft U de akelige roos bemerkt die aantoonde, dat Tryptophaan onmisbaar of daar zijn ze reeds: de eerste uitgevallen is voor eiken wasdom. Silvikrin isgepaten- harenNu is het nog maar een kwestie teerd in alle cultuurlanden, van een jaar of wat, misschien maar van een paar maanden, dat U lijdt aan dun haar en beginnende kaalheid. Dat is dan de tijd, dat U zich begint te geneeren Uw hoed af te zetten, gelijk zoo- velen, die het maar op z'n beloop lieten rrwuaMd&-h&3$dlubidv*uchijlx^ en dachten: „Het komt wel weer goed". De Natuurlijke Haarvoeding Doet U dat niet. Kijk niet lijdelijk toe. Grijp in. NU. Sedert Silvikrin is ontdekt, behoeft niemand meer over zijn haar te tobben en hulpeloos af te wachten, hoe de haargroei vermindert en het haar uitvalt. Dr. Weidner's ontdekking Silvikrin, ver- Verrassende Resultaten Op een dorren akker groeit geen graan, op een ondervoede hoofdhuid groeit geen haar. Verzorg Uw hoofdhuid goed en U zult zich kunnen verheugen in sterk, mooi en gezond haar. Geef Uw hoofdhuid Silvi krin, de natuurlijke haarvoeding. De ont- zorgt de haarvormende weefsels met 14 dekking van Silvikrin heeft een ware organische voedingsstoffen, zooals de natuur revolutie in de methode der haarverzorging zelve ze voortbrengt en het gevolg isteweeggebracht. Ze is eenvoudiger en goed- normaal functionneerende haarwortels, die kooper geworden. Roos verdwijnt welhaast weer in staat zijn krachtig, gezond haar direct, de haaruitval houdt op en een te laten groeien. nieuwe haargroei begint. SILVIKRIN LOTION Houdt de hoofdhuid gezond en vruchibaar, prikkeli de haarvormen de weefsels, bevordert den haargroei en ver hoogt de natuurlijke schoonheid van het haar. Beschermt hoofdhuid en haar tegen infectie. Voorkomt en bestrijdt haaruitval en roos. Vraag voor de dagelijksche haarver zorging Silvikrin Lotion Flacon f 1.25. Flacon voor 2 maanden f 2.25 NEO-SILVIKRIN Het nieuwe preparaat, dat de haarwortels door de 14 organische haar- bouwstoffen voedt en versterkt en nieuwen, gezonden, krachtigen haargroei teweegbrengt. In ernstige geval len van haaruitval, bij hardnekkige roos, dun haar en dreigende kaalheid. Vraag voor den haargroei de gecon centreerde haarvoeding: Neo-Silvikrin Flacon voor 1 maand-kuur f 3.60 Wanneer U voor Uw hoofdhuid zorgt, dan zorgt Uw hoofdhuid voor Uw haargroei.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 35