OVERTOLLIG HAAR ir^v CORRESPONDENTIE NUTTIGE WENKEN Dit is de Tandbederver! VERNIETIGT UW llDÜÏ Leest dit aanbod IBON 39 456a 458a TWEE FRAAIE ENSEMBLES 455a. Complet van twee kleurenjapon met boven stuk, mantel met klokken, hooggeslotenBenoodigde stofvoor rok 1.00 m. a 140 cm -breed, voor mantel en taille 3.00 ma 140 cm. breed. 450a. Japon van twee kleuren stof, ge plooid bovenstuk, waar de mouw aan geknipt is, rok met 'punten op het boven stuk gezet. Benoo digde stof voor rok 1.60 m. a 140 cm. breed, voor taille 1.40 m. a 140 cm. breed. 151a. Japon van gebloemde -ijde met grooten, effen halspas en korte mouw. Benoodigde stof 3.75 m. d 96 cm. breed. 458a. Complet, japon met effen halspas, mantel met lialspas en bies, klokkend modél, wijde mouw. Be noodigde stof 6.50 m. a 96 cm. breed, voor gar- veering 0.80 m. d 96 cm. breed. VERKRIJGBAAR IV DE MA TEN 42, 44, 46, 48 ITan alle in deze ruliriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan liet mode-albuui „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar'legen den prip van 50 ets. mor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen eli 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjusjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven liet gewcnsclite inantmnmncr. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger: door girostorting op No. 295(»5I door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (alléén van 5 en 0 et.) aan het PATRON ENK ANTOOR „PA NO RA" - N A S S A ti P L E I ,N I. HAARLEM waarbij n als. extra voor bestelknslen vcrseltuldigd is. Men kan echter de patninen ook afhalen aan liet bureau van dit blad. Mevr. N. Gr.-Br. te Wormerveer. l)e uriiievlekken zijn te verwijderen met Behulp van alcohol of water met am moniak (1 deel ammoniak op 4 deelen water). Is de kleur van de moquette- bekleeding aangetast, dan kan dit ech ter niet. meer verholpen worden. Wan neer er u veel aan gelegen is de vlekken geheel weg te krijgen en de huismiddel tjes helpen niet afdoende, dan zoudt u zich kunnen wenden tot een chemische inrichting. Het moquette moet dan los worden gemaakt en apart behandeld. De theevlek kunt u ook verwijderen met wat zuiveren alcohol of spiritus. Zoo noodig verwarmt u dezen tevoren even wanneer de vlek hardnekkig blijkt. I)it verwarmen tnag echter niet op het. vuur geschieden, doch zgn. au bain marie, dus in een bakje met warm water. Behandelt u het leer eens met wat tetra. Vermoedelijk zal de melkvlek dan wel verdwijnen. Het verdient aanbeve ling, het leer vervolgens heel dun in te wrijven mét wat vaseline, waardoor het zijn soepelheid terugkrijgt. Water met azijn of ammoniak voor uw tapijt is goed, doch u moet oppas sen, dat liet tapijt daarbij niet. te voch tig wordt. Wring den doek, dien u ge bruikt. dus vooral stevig in de vloeistof uit.. Waar u ook op moet letten is, dat, vooral niemand op het tapijt loopt voordat liet volkomen droog is. Mevr. Sm.-II. te Tilburg. Tegen ge zichtssproeten is i t den regel weinig te doen. In den handel zijn verschil lende middeltjes, die wel helpen, doch het euvel (een kwestie van aanleg) toch nooit geheel kunnen wegnomen. Loopt u dus zoo weinig mogelijk in de felle zon. zeker niet blootshoofds. Een huismiddeltje is, de vlekken te betten met melk en een schijfje citroen. Mej. T. P. te Amsterdam. Er is een speciaal middel in den handel om geel geworden wollen en zijden goed weer helder wit te krijgen. Het. is poeder- vorm ig en verkrijgbaar in manufactuur- zaken etc. Ook kunt u een scheut water- stofperoxyde bij het water doen. Dit heeft, eveneens een bleekende werking. Mevr. K. G. o. d. L. te Tien Bosch. De verfvlek kunt u verwijderen met be hulp van terpentijn. Een uitstekend middel om het water zacht te maken is dubbelkoolzure soda (een paar eetlepels op het waschwater). Bruine leeren schoenen knappen op, wanneer we ze inwrijven ir.et den bin nenkant van een bananenschil. Daarna kunnen ze op de gewone wijze worden gepoetst. De tandbederver tot den aanval gereed. Talrijk zijn zijn helpers: de bacteriën, die in de voedselresten tusschen de tanden tot ontwikkeling komen. Daarom is het eerste vereischte, die voedselresten te verwijderen. Poetst Uw tanden met Odol tandpasta. Het overvloedig schuim verwijdert de spijsresten en houdt Uw tanden mooi helder wit. Doch daarmee is de tandbederver niet verslagen. Hij verbergt zich in de tallooze plooitjes en groeven in de mondholte. Alleen Odol mondwater dringt in deze schuilhoeken door en vernietigt er, door zijn sterk antiseptische werking, den tandbederver en zijn helpers. 0 Maar Odol mondwater doet méér Het vernietigt niet alleen de bacteriën, die de tanden aantasten, maar beveiligt door zijn desinfecteerende werking mond- en keelholte en daarmee ook Uw gezondheid. Poetst Uw tanden met Odol tandpasta. Spoelt Uw mond 2 x daags met Odol mondwater. Odol tandpasta 0.35 0.60 - Odol mondwater 1.25 1.75. NEDERLANDSCH FABRIKAAT V. ODOL COMPANY AMSTERDAM Knipt onderstaanden Bon uiten ik zal U gra tis bekend maken, hoe Uwovertoliig haarvoor altijd te verwijderen. U aarzelt, U hebt geen vertrouwen, want U werd misschien reeds door verschillende produkten teleurgesteld. Uw overtollig haar is opnieuw gegroeid, en wel dichter dan ooit. Ik weet echter, dat ik U helpen kan, zelfs indien Uw geval U hopeloos lijkt. Juist daarom zal ik U kosteloos met mijn methode bekend maken. Ik zal U onmiddellijk en voor altijd van overtollig haar bevrijden, wat ook hun aard of plaats is. Zuiver Wetenschappelijk verzekert mijn methode de definitieve en pijnlooze verwijdering van overtollig haar, zonder achterlating van litteekens en zonder onaangenamen reuk. Zij -is op absoluut nieuwe principes gegrond en heeft niets gemeen met de middelen, welke men reeds kent. U kunt haar zelf, in volle vertrouwen, toepassen. Mijn methode werkt op den wortel zelf van de haren en vernietigt dezen. Zij voorkomt zoodoende dat de haren opnieuw groeien en verwijdert ze tezelfdertijd reeds bij de eerste toepassing. Zij laat de huid niet alleen onge- schonden, maar vormt boven dien een weergaloos schoonheidsmasker (pack), dat de teint heerlijk blank en zacht maakt. Indien ook U door ontsierend haar gekweld wordt, wend U dan in volle vertrouwen tot mij. Met genoegen zal ik U gratis mijn methode doen toekomen. U gelieve mij slechts onderstaanden bon te zenden (of over te schrijven) en 10 ets. aan postzegels bij te voegen. Madame DOROTHY DUNN, Afd. H - 16 Instituut voor Dermatologische Navorschingen I - 26, Albert Giraudlaan, Brussel (België) J Gelieve mij gratis en ander gesloten en- I I veloppe I' iv instructies te zenden, om mijn I overtollig haarvoor altijd en onmiddellijk te doen verdwijnen. I Naam: I Straat: j Plaats: I Brief porto naar België 10 ct I I I I I -I

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 39