km De opening van de raadsvergadering te Thorshavn. Aan het hoofd van den deftigen stoet stapt de proost, gevolgd door de leden van den raad. De verschillende ploegen, die aan de roeiwedstrijden zullen deelnemen, hebben na tuurlijk hun eigen booten meegebracht, die ze met de uiterste zorg behandelen. Onze foto toont u de ploeg van Suderö, 't meest zuidelijk gelegen eiland der Faröer-groep. uitgevoerd door een bonte mensclienmassa en zonder ophouden of verpoozen volgehouden gedu rende zes, zeven tot acht uren. Ieder uur wor den er daarbij honderd strofen gezongen van een oude Noorsche sage, voor de vuist weg, op den tekst die van geslacht op geslacht is overgeleverd. Het feest zou niet compleet zijn als er niet tevens een groote veiling aan was verbonden, waar de aanwezigen naar hartelust hun koopwoede kunnen uitkuren. Ook de jongeren worden niet vergeten en vinden in de zwemwedstrijden, die in de fjord worden gehouden, gelegenheid te over om, ten aanschouwen van het volk, getuigenis af te leggen van hun kunnen en voor al van hun uithoudings vermogen. De feestvieren den zorgen ervoor, geen enkele minuut onbenut te laten voorbijgaan, doch werpen zich hals over kop van het eene feestelijk gebeuren in het andere, totdat het avond wordt en het ruime theater weer in gebruik wordt geno men voor de urenlange oeroude volksdansen, die duren, duren, totdat de sterren aan den hemeltrans verbleekt zijn. Dan wor den de rugzakken weer omgegespt, mannen, vrou wen, jongens en meisjes stappen weer in de snelle kano's, grijpen de riemen en over de wateren van de stille fjord galmt wijd en zijd de afscheidsgroet der achtergeblevenen, die wuivend op de kaaimu ren staan tot wederziens, liet volgend jaar Twee leden van. de Faröer Althing, de volksvergade ring, bij het beraadslagen. De typische kleederdracht en vooral de schoenen mel de brecde gespen geven hier een merkwaardig cachet aan. Rechts: Twee raadsleden bij het verlaten der verga dering. Men sehenke vooral 'n oogevblik zijn aandacht aan de schilderachtige klee- dij dezer vooraanstaande mannen van het volk.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 3