Cutoti* fe NIVEA TOERISTENKAART De Pelman-training Koningin, Moeder, Vrouw voor Wielrijders, Wandelaars en Antomobilisten 15 Victoria beval, dat de patiënte iederen morgen een glas port moest heb ben. Dat „glas port voor de prinses" werd meer dan vijftig jaar lang naar boven gebracht, en was een der tallooze mallig heden, die koningin Man- op te ruimen kreeg. Koningin Mary wist de uitgaven van het hof bin nen de grenzen der civiele lijst te houden. Koningin Mary schiep orde in de f^en mensch van betee- j kenis heeft nooit afgedaan. Het lijkt zoo lang ge leden, dat koningin Mary van Engeland „de ko ningin" was - er is zoo veel gebeurdde dood van George V„ de troons afstand van Edward VIII, het begin der regeering van George VI't lijkt, of koningin Mary 'n beet je uit de publieke aan dacht verdrongen is door haar zoons, haar schoondochter Eliza- paleizen. Er was wanorde. l>eth, nn „de" koningin, en haar klein- In 'n paleis komen aanhoudend ge- kinderen. Maar „opzij gezet" is koningin schenken binnen, en aankoopen, die Mary niet - evenmin als in Nederland bij elkaar een prachtige verzameling koningin Emma het was. Zij was en is kunnen vormen, een museum. Dat alles een te krachtige, echt koninklijke en te rangschikken en behoorlijk te onder- moederlijke en vrouwelijke figuur. houden had nog geen koningin beproefd. In het oog van velen is zij, door alle Koningin Marv „ordende". Zij gaf alles lotgevallen van het Engelsehe konings- een plaats in haar „huishouding", huis heen, het symbool van het blijven- Schatten, die aan 't einde van Victoria's de. de continuïteit. En groot waar- regeering bedolven en vergeten lagen schijnlijk is nog haar invloed als ge- onder het stof van jaren, groef zij op stalte achter den troon. en plaatste zij waar ze hoorden of het Zij staat, om zoo te zeggen, niet meer best uitkwamen. De meest nauwgezette vlak voor het voetlicht op het paleis- huisvrouw mag ze nu zien. die konink- tooneel. maar men kent en voelt en be- lijke interieurs mint haar aanwezigheid, haar werk. Haar smaak gaat meer uit naar Nog steeds leeft koningin Mary in antiquiteiten en binnenhuiskunst dan het hart van haar volk. Nog dagelijks b.v. naar schilderijen. Menigmaal kan stroomen er brieven en telegrammen men haar groote Daimler, zouder num- haar woning binnen, worden de bezoek- merplaat, voor de bekende verkoop- register» geteekeud (zij ziet ze iederen lokalen van Christie of voor een anti avond door), nog steeds verzamelt zich quiteiten-winkel te Londen zien staan, het publiek voor haar huis, als het tijd Een aanzienlijke verandering bracht wordt voor haar dagelijksehen rit. Die zij teweeg in het Britscbe hofleven middagrit hoort lot haar vaste gewoon- Bij koningin Victoria ging alles even stijf ten, die zij ook in de tijden van haar en onverbiddelijk toe. Wie op receptie grootste droefheid en spanning vol- of audiëntie moest komen werd niet hield. Zij hecht sterk aan het normale, in 't minst ontzien. Was er in Londen Eenvoudige levenswijze, geregelde tijden een regeeringscrisis, en vertoefde Vic- voor alles, en dagelijks naar buiten toria op Balmoral, in de Schotsche Hoog- misschien heeft zij aan die orde te dan- landen, dan moesten de ministers maar ken. dat zij met zeventig jaren nog zoo naar Balmoral komen, om haar te merkwaardig gezond is. spreken. De eenvoud, dien zij ook in haar klee- Koningin Marv bracht in Bucking- ding toont, is bekend. Waardigheid is ham Palace zooveel huiselijks, als in een haar tweede tvpeerende trek. Tegen- paleis van een regeereud vorst maar ge- over vreemden lijkt zij in 't begin wat doogd kan worden. Koning George had verlegen en stil later blijkt, hoe „bij" voor het gerief van zijn ministers even- en hoe opgewekt zij is, maar koningin veel respect als een zakenman van het blijft zij altijd een koningin echter met beste soort voor degenen, die met hem een warm hart, die meer genegen be- in aanraking moeten komen. De ko- wondering wekt dan kleine onder- ningin was even zorgzaam voor een- worpenheid. ieder, die. om welke reden ook. ten Als echtgenoote van den koning was paleize kwam. Zij heeft een einde ge- zij vooral moeder al moet haar 011- maakt aan de gewoonte, dat débutan- zichtbare invloed op staatszaken groot tes, bij een ontvangst ten hove, uren zijn geweest. Als prinses van Wales en lang op de Mali moesten staan wachten, moeder van zes kinderen hield zij zich te midden van een rumoerig publiek, verre van het jolige leven aan het hof dat de trottoirs vulde en door de raam- van Edward VIL „We krijgen een pjes der rijtuigen kwam gluren. De kinderkamer-regeering klaagden ho- ontzaglijke invloed, dien het hof op velingen, toen het kalme ouderpaar in het deftige gezelschapsleven uitoefent. 1910 den troon besteeg. Maar als moe- werd onder koningin Marv verheven tot der van haar zoons werd zij, en is zij een waardige kracht ten goede, nóg. moeder van het land. Buckingham Palace is niet meer het Zij kent haar kinderen, zooals iedere huis van koningin Mary. Na den dood goede moeder haar kinderen kent. Dat van haar echtgenoot is zij een beschei- weet het volk. Zij heeft op zoovele dener leven begonnen in Marlborough drempels van nederige woningen ge- House, een groot oud heerenhuis tus- staati, en gevraagd, of zij eens rond schen de boomen, aan de Pall Mali. Zij mocht kijken en daarna heeft zij, leefde er teruggetrokken, maar in de eenvoudig ronduit, gepraat met andere korte, hevige crisis, die haar Huis en moeders en die weten, hoezeer zij de natie einde 193B doorleefden, was moeder is en waarlijk vrouw. zij de figuur, die het meeste gezag uit- Zij was steeds waarlijk vrouw in haar oefende. Waarschijnlijk is het aan haar huis. Koningin Victoria en koningin optreden te danken, dat er in het hart Alexandra lieten zich met de huis- van het volk geen bitterheid bovendreef houding zoo goed als nooit in. Iedere aan het einde van Edward's korte huisvrouw kan zich indenken, welke regeering, geen opluchting bij de troons- gevolgen dit hebben moest in de konink- opvolging van zijn broer, maar een lijke paleizen. Om één staaltje na te hartelijke sympathie voor beide konin- vertellen er werd in Buckingham genmet spontanea eerbied en Palace een prinses ziek. en koningin hartelijkheid jegens hun beider moeder. Koopt nog heden Nivea, dan ontvangt U gratis en naar keuze één der mooie in 6 kleuren uitgevoerde Toeristenkaarten, bij verpakkingen vanaf 40 ct. Nivea bevat Eucerit, het versterkingsmiddel voor de huid. Dat vermindert het gevaar voor zonne brand, terwijl de huid vlug en mooi bruint. Doch ook bij bedekten hemel of plotselinge af koeling maakt Nivea U minder bevattelijk voor kouvatten. Daarom luidt thans het parool 9oo SCHEPT DURF en VREUGDE in het leven! VERNIETIGT de innerlijke remmen, welke de gevoelens van minderwaardigheid, verlegenheid, angst, enz. veroorzaken ONTWIKKELT Wilskracht, Concentratievermogen, Zelf controle, Geheugen, Organisatietalent, enz., in het kort al die eigenschappen, welke LEIDEN TOT SUCCES! De Pelman-lnstituten zijn gevestigd te Londen, Parijs, Amsterdam, Stockholm, New York, Melbourne, Durban, Johannesburg, Calcutta, Dehli, Malang. PELM AN-I NSTITUUT DAMRAK 68 - A DAM Vraagt per briefkaart, onder ver melding PKI, of per nevenstaanden bon gratis toezending van ons inte ressante boekje ;,De Volwaardige Mensch", dot U alles omtrent de Pelman-training vertelt. BON (PKI) Verzoeke mij Uw boekje ,,De volwaardige mensch" gratis en zonder verplichting te zenden BLOKIETTERS s.v.p. Naam Straat Te zenden in open briefomslag (1ets. postzegel)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 15