DE PRINSES VAN NEW YORK V Zien en opnemen zijn één Bessa door Cosmo Hamilton 22 WU HANDHAVEN KWALITEIT Goede kwaliteit herkent iedereen. Men heeft maar te proeven Zoo is het ook met chocolade. Neem een Verkade's 5 cents reep en iedereen proeft onmiddellijk de speciale Verkade-kwalrteit. Zacht smeltende chocolade. In drie smaken -. Naturel - Melk - Hazelnoot PRIJZEN VAN I L L U S T R A de film voor daglicht BESSAPAN voor dag- en kunstlicht Hoe vaak ziet U iets, dat II wilt fotografee ren, maar.... U bent net te iaat, omdat Uw oude camera niet gauw genoeg paraat is. Bi[ een Bessa - het moderne Voigtlander- „jachttoestel" - bent U steeds „klaar voor de opname". Met 2 handen houdt U het toestel vast, met 1 vinger wordt de ontspan ner in den loopbodem bediend. Daardoor geen „bewogen" opnamen meer. De Bessa bezit bovendien de prachtige Voigtlander- optiek, beroemd vanwege haar „gestoken" scherpte. En dan nog Voigtlander-film - U zult eens zien wat een prachtige foto-oogst! Prospect! voor camera's en films op aanvraag gratis bi[ den Imp. voor Nederland, Fa. J. P. Vos, Nw. Haven 94, Rotterdam, Telefoon 15000 Vraag bij Uw fotohandelaar om de Voigilander- Puzzle Gratis verkrijgbaar. 1 O O O GM. aan pr ij ze n waaronder vele prachtige Camera's. met de wereldberoemde Voigtlander-optiek! KORTE INHOUD VAN HET VOORAFGAANDE ..De primes ran New York" is de bijnaam ran Maria Stanton, de dochter ran den Amerikaanschen staalkoningHutchinson Stanton. We maken niet haar kennis, juist op het oogenblik dat ze op het punt staat New York te verlaten roor een bootreis naar Europa. Ze wordt op dien tocht vergezeld door merrouw Rajfandaar haar moeder ran de voorgenomen reis afziet om den ..staalkoning'' bij te staan in zijn strijd tegen z'n concurrenten. Aan boord ran den oceaanstoomer bevindt zich nok Geoffrey Kingsward. die reeds op de kade danig onder den indruk raakt van Maria's schoon heid. Twee andere passagiers zijn lady Merstham en haar zoon Allan Merstham, een avontuurlijk tweetal, dat diep in de schulden steekt. Met het oog op zijn berooide financiën neemt Allan zich voor Maria Stanton, en daarmede haar millioenen, te veroverenLady Merstham maakt kennis met merrouw Rafan en stelt haar zoon aan Maria Stanton roor. Geoffrey Kingsward is tot orer z'n ooren op Maria verliefd en ziet in Allan een ernstiqen rivaal. Ook Allan is veel van Maria gaan houden. Ze zijn inmiddels allen in Londen aangekomen. Bij de Mersthams is de financieels toestand kritiek. Er moet een uitweg gevonden worden en de eenige hoop is gericht op het huwelijk ran Allan met Maria. Merrouw Raff an bevindt zich tijdelijk in Schot land, waar haar zuster ernstig ziek ligt. Maria vertoeft nu bij de Mersthams. Allan heeft haar ten huwelijk gevraagd zij heelt echter nog geen beslissing genomen. I)e Mersthams vernemen dat de staalkoning plotseling straatarm geworden is. Sir George, die tot orer z'n ooren in de schuld steekt, probeert met medeneming van alle waardevolle voorwerpen ie vluchten. Hij vertelt Maria, dut z'n vriend in geldverlegen heid is. Daar hij momenteel niet over contanten beschikt, vraagt hij haar hulp. Zij beleent enkele nog niet betaalde kostbare sieraden en geeft het geld aan sir George. Kolonel Kingsward is toevallig bij den juwelier waar Maria's sieraden gekocht zijn. Hij hoort in onqunstigen zin orer haar en de Mersthams spreken en waarschuwt daarom z'n zoon om het meisje behulpzaam te zijn. Lady Merstham weet op handige manier met behulp van Allan bij een geldschieter een belangrijk bedrag los te krijgen. Geoffrey Kingsward bezoekt Maria bij de Mersthams. Zijn vader belt hem daar op en zegt dat Maria in handen van oplichters gevallen is. Hij moet haar tot eiken prijs redden. Hij vlucht met Maria in een t/ereedstaanden auto, welke Allan gehuurd heep., doch wordt door de politie achtervolgd. Nu kunt u verder lezen. Geoffrey sprak door. Dat weten de Mersthams natuurlijk, en nu zien ze die juweelen te pakken te krijgen, om ze te beleenen en met de opbrengst de plaat te poetsen." „Mag je vader de Mersthams niet „Hij kent ze," zei Geoffrey droogjes. Zij kwamen een dorp door. Geoffrey minderde vaart, en eerst toen zij weer op een breeder! weg reden, tusschen velden vol kool, met heggen en rijtjes olmen er tusschen, sprak hij weer. Maria echter had nagedacht over die woorden „juweelen" en „heieenen". „Orer die jnwee- ACHTSTE VERVOLG len gesproken," zei Geoffrey. „Heb je die betaald „Nee." „Waar zijn ze V' „Ik heb ze vanmorgen in pand ge geven voor een leening." Geoffrey gaf een schreeuw. .„Jij zelf Goeie genade ..Sir George stelde.nee, sir George nietik heb 't zelf voorgesteld." ..Heb je 't geld „Nee." „Wie heeft 't dan f" „Sir George." „Waar heeft hij 't, gelaten V' „Hij zou 't aan een vriend geven, die in nood zat." Geoffrey gaf vol gas. De banden schenen den weg op te scheuren. l)e luchtstroom in hun gezichten sneed hun adem bijna af. Zóóveel rechtskennis liezat Geoffrey wel voorwerpen ver panden, die nog niet betaald waren, was een strafbaar feit. Gelukkig werd er juist een troep schapen den weg over gedreven, anders was Geoffrey doorgereden met een vaart van honderddertig kilometer. Als hij van één ding in zijn leven spijt had. dan was het. dat hij zijn vuist niet in Allan's gezicht had geduwd. niet zijn heele gewicht er achteraan. Wat de Mersthams verder voor schurkenstreken hadden uitgehaald, vroeg hij niet. Zijn taak was hem (iuidelijk afgebakend. Hij moest Maria weg zien te krijgen. Hij moest haar buiten bereik van de detectives houden, tot bewezen kon worden, dat zij niets dan een slachtoffer van de Mersthams was. Alleen het idee al. dat zij voor de justitie geleid en opgesloten zou worden, was hem een gruwel. Hoe 't ook ging. diit moest hij voorkomen. De ernst van den toestand bracht hem plotseling op de vraag waarheen i naar welke bestemming Hij dacht vanzelf aan de kust. aan een schip naar Amerika. Maar toen herinnerde hij zich. dat. zijn heele vermogen twee pond vijf bedroeg. „Goed," zei hij. „Nu weet ik 't. We moeten er ons doorheen staan. We moeten die tui van de politie uit den weg blijven, en op de een of andere manier in contact zien te komen met mijn vader. Dus 't heeft geen doel. ver van Londen weg te gaan. Wilt u stil blijven zitten, prinses, en nadenken over alle prettige dingen, die u ooit gedaan hebt en 't mij uit laten knobbelen f" Maria knikte. Haar gezicht was nog bleek, maar het lachje was niet geweken van haar mondhoeken. Zij raakte even Geoffrey's arm aan en ging toen met gevouwen handen stilzitten. Een wegwijzer aan een kruispunt werd grooter. Geoffrey hield den wagen in. Hij las„Naar station Hayes en West Drayton." Hij nam die richting. Hij was meermalen met zijn vader naar West Drayton geweest, om golf te spelen. Hij wist als hij een rijtje zijwegen nam. kwam hij uit op de onregelmatige grasvlakte, die de Westerwei heette. Als hij den achter hem rijdenden wagen kwijt raakte hij 't in- en uit rijden van die dorpspaadjes, was er een kans om ergens te schuilen, tot hij I

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 22