lr° HAARGROEI NEEMT 352 TOE Silvikrin 01d Cottage £jrvvet^rg<t uiterlijke. 6rossmitfys ou5 Geslaagde Proef van Bekend Arts Een Overtuigend Bewijs MCat XL maat faA&a*.: Silvikrin Lotion 23 een scherp afgelijnd plan liad gevonden. Hij begreep natuurlijk, dat een be schrijving van den wagen, en waar schijnlijk het nummer, door het heele land bekend zou worden gemaaktdat er dus haast niet aan te denken viel voorgoed te ontsnappen. Als hij maar eerst tijd won, zoodat hij zijn vader aan 't werk kon zetten. 0111 Maria van alle verdenking te zuiveren! Ja -dat was een der eerste dingen, waar hij voor zorgen moest in verbinding komen met kolonel Kingsward. llij ging de molenbrug over, tusschen den molen en een groote schuur door, langs een landweg met golfvelden rechts en weide links, met een steile helling een spoorlijn over, langs een afgelegen stil bierhuisje. 't eene weggetje 11a 't andere, snel, ondanks de vele smal ten en bochten, maar handig, tot op een weg, die langs het hek van een park liep, een verlaten weg. Plotseling, tot Maria's verbazing, remde Geoffrey en sloeg hij linksaf, een particulier pad op, scheen liet. Met een uitroep van voldoening reed Geoffrey door, tot hij aan een open weidehek kwam. Daar zwenkte hij op. en tus schen twee hooibergen van 't vorig jaar zette hij den wagen stil. „Allemaal uitstappen riep hij, en hij sprong. Maria volgde aan den anderen kant zijn voorbeeld. Haar verbazing werd nog grooter, toen zij den Oxfordsehen kapitein een der hooibergen zag be klauteren. en vervolgens het gouden hooi neerspreiden boven op den wagen. „Wat gaan we doen i" vroeg Maria. „Kampeeren," zei Geoffrey grinni kend. VIJFTIENDE HOOFDSTUK FAetective Greet zat naast den jongen man. die de jacht een gezellig avon tuurtje vond, waartoe hij graag zijn auto leendezij volgden trouw den weg naar Bath, in de meening, dat zij het wild vóór zich hadden, hoewel dan buiten zicht. De detective achtte het vanzelf sprekend, dat de vluchtelingen naar Bath gingen. Hij zou niet weten, waar om zij een zijweg in zouden slaan, die nergens heen leidde. De man, wiens greep hij zich eeuwig herinneren zou, trachtte natuurlijk een goed heenkomen te vinden met de arrestante. Die arrestante zelf was meer dan verbaasd. Het was een chaos in haar hoofd. De feiten waren elkaar met zulk een snelheid opgevolgd, dat zij zich maar niet los kou maken uit de ver beelding, dat zij droomde. Twee dingen deden haar inzien, dat die droom een gevaarlijken kant had Geoffrey's driftig streven, 0111 haar weg te krijgen, wat 't ook kostte, en de verwonderlijke verklaringen van kolonel Kingsward over de Merstkams. Terwijl Geoffrey aan 't werk was, 0111 het <lak en den achterkant van den wagen met hooi te verhullen, trachtte Maria een oplossing van de puzzle te vinden. Vóór zij tot. een be paalde veronderstelling kon komen, was Geoffrey weer bij haar. „Dat is dat," zei hij. „Mag ik de prinses nu uituoodigen, in de raads kamer te komen f Dau kunnen we af spreken, wat we verder doen." De twee hooibergen stonden in een hoek van een groote wei. Een flinke heg scheidde ze af van den weg, en een nog flinker heg van de aangren zende wei. Door het hooi, dat Geof frey verplaatst had, leek het, als men door het hek de wei opkwam, dat «1e twee bergen één geheel vormden. Zij gingen samen tusschen de hooimijten door en stapten den wagen in. Daar zaten zij naast elkaar. Geoffrey keek het ernstigste. „Die Mersthamszei hij, „die schavuiten Heb je begrepen, wat zi gedaan hebben t" „Nee," zei Maria, „ik kan er geen wijs uit worden." „Dieven zijn 't, zwendelaars, leuge naars. haaien Ik vond den naam Merst ham op de Lucania al verdacht klin ken. Ik had toen al een hekel aan Allan Merstham, en daar kwam natuurlijk een onbehoorlijke portie jaloezie bij. Ik had 't land, dat hij je kende, en op een avond, toen ik 't héél erg te pak ken had, beu ik hem gaan vragen, of hij de zoon was van sir George Merstham." „Wat zei hij „Hij zei van niet. Toen vond ik hem nogal een sympathieke vent." „Ik heb hem altijd wel gemoogd," zei Maria. „Ik mag hem nog." Geoffrey keek snel op. „Ik zal niets doen. om verandering te brengen in je gevoelens," zei hij. „maar ik zal mijn uiterste best doen om te voorkomen, dat liij je de gevangenis inwerkt, want dat schijnt zijn bedoeling geweest te zijn." „Zijn bedoeling niet," zei Maria. „Dat geloof ik nooit. Sir George heeft me gezegd, hoe ik geld kon krijgen op die juweelen." „En sir George is met't geld op den loop gegaan. Enfin, dan zullen we Allan er buiten laten. Maar één ding is zeker. Sir George heeft je er in gelapt. Hij liet je dingen beleenen, die niet van je waren, en daar willen ze je nu voor arresteeren. Ik zal mijn opinie over de Mersthams vóór me houden, en je vertellen, wat ik doen zal, om je arrestatie te voorkomen voorzoover ik 't zélf weet op 't oogenblik." „Dank je," zei Maria, ,,'t Was toch nog zoo gek niet, dat ik je riep, hè Voor je verder gaat, moet ik je iets vertellen. Allan Merstham heeft 111e gisteravond ten huwelijk gevraagd." Geoffrey wendde snel liet hoofd. „Wat heb je gezegd f" „Ik heb geen antwoord gegeven. Ik kon 't niet. Ik wist niet zeker, of ik van hem hield." Geoffrey bleef een oogenblik doodstil zitten. Hij had geen kans. Dat had Herring gezegd, en hij had 't zichzelf ook voorgehouden. Maar 't was een heele schrik, dat Maria zoozeer gehecht was aan een lid van de bende, waarop zijn vader zulke krachtige taal had toe gepast, dat zij niet dadelijk zeggen kon, of ze hem accepteeren zou of niet. Zijn oppervlakkige kijk op meisjes en het liooren-zeggen gaven hem den indruk, dat een meisje, als ze niet dadelijk „nee" zei, heel waarschijnlijk „ja" zei op een tweede vraag. En dit was zijn conclusie al was Maria's vader geen millionnair meer, zijn eigen kans bij haar was geringer dan ooit. Het teekende Geoffrey, dat hij zijn persoonlijke verhouding tegenover Maria geheel buiten beschouwing liet. Of hij haar liefhad of niet, had niemendal te maken met den toestand, waarin zij zich bevond, en 't was nu de tijd niet, om de problemen van haar hart te be spreken. Hij had tot taak, haar uit de handen der politie te houden. Hij moest practisch zijn. „Als die detective ontdekt, dat hij ons kwijt is," zei hij ernstig, „telegra feert hij een beschrijving van den wagen naar alle politie-bureau's van 't land. Op 't oogenblik wordt er waarschijnlijk op alle wegen binnen de vijftig mijlen van Londen naar ons uitgekeken." Maria's oogen werden groot van angst. „Wat moeten we beginnen „Blijven waar we zijn." „Hoe lang Vervolg op pag. 26 heeft iedere dame, die Grossmith's Old Cottage toilet-artikelen gebruikt. Speciaal voor dit doel onmisbaar zijn: Old Cottage Zeep en Lavender Water Importeurs z Richard Wernekinck Co. Hoddestr. 9 Amsterdam-C. C arende r Een opzienbarende proef nam eenigen tijd geleden een zeer sceptisch, welbekend arts, om een hem ter beoordeeling gegeven preparaat te toetsen. Van drie heeren met normalen haargroei werd het hoofd geheel kaal geknipt. In het midden werd een smalle scheiding uitgeschoren, waardoor 2 gelijke gedeelten ontstonden. In de hieronder beschreven proef werd het haar kort geknipt en in het midden een scheiding geschoren. Gedurende 5 weken werd Silvikrin alléén op de linker helft toegepast. De foto toont het resultaat35 meer haargroei op de linker helft. De drie heeren kwamen helft van hun hoofd met Hoe het haar door Silvikrin groeit: Het haar moet normaal groeien door de voedingsstoffen, die het door het bloed ontvangt. Hapert er iets aan den toevoer, dan treden er storingen op. Dr. Weidner, de eminente bio loog. ontdekte, hoe het groei proces zich precies voltrekt en welke 14 groeisubstanties het haar opbouwen en voeden. Hij slaagde er in deze 14 sub stanties uit een keratine base te isoleeren en in geconcen- troerden vorm in een oplossing Silvikrin genaamd, te brengen. Silvikrin is dus met recht de natuurlijke haarvoeding. Silvikrin verwijdert de roos bijna direct, brengt de verzwak te, uitgeputte haarwortels tot nieuwen, krachtigen groei, zorgt voor algeheel herstel van de haarvormende weefsels, zoodat tenslotte het haar weer op na tuurlijke wijze vanzelf kan gaan groeien. Voorwaar een vooruit gang der wetenschap, waarover terecht de medische wereld opgetogen is. iederen dag op het spreekuur om de linker het preparaat te laten behandelen, waarbij de arts de ontwikkeling kon observeeren. En nu het resultaat: Na een behan deling van vijf weken was het haar op de behandelde linker helft 35°/0 harder gaan groeien, dan op het niet behandelde gedeelte. De arts was over tuigd, de proef was schitterend geslaagd. Het preparaat was Silvikrin. L$dt U aan Uw haar Mankeert er iets aan Lees onderstaande tabel, U ziet dan wat U noodig heeft. Maar begint U nog heden met Silvikrin, uitstel verergert Uw kwaal. Het nieuwe haarwater. Voor de dagelijkschc verzorging van het haar. Houdt Uw haar jong, gezond, vitaal, sterk en glanzend.. Voorkomt roos en haaruitval. Noo Silvikrin: Deze geconcentreerde haarvoeding wordt druppelsgewijs gebruikt. Bestrijdt hardnekkige roos en hevigen haaruitval en doet nieuw haar groeien op kale plekken. Zorgt U voor Uw hoofdhuid, dan zorgt Uw hoofdhuid voor Uw haar maakt de ■footfdhuMvïucfóóaaX. Hoofdhuid en Haarwortel (Doorsnee - Sterk vergroot) Zie hoe het haar groeit. Onderaan be vindt zich een vezel achtig bolletje. Dit de vitale plek van het haar en hier wordt het haar door 8ilvikrin gevoed. K 151 G

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 23