h-T IS VOORDCCL/G ZEEUWSCHE OMROEP Uc jeugd neemt deel met versierde wagens. XJit den rerloniesloet te Nieuw dorp. He niondluirmon iru - eer een iging luisterde het feest ie s-Gravenpolder op. Te s-Gravenpolder werd o.a. een ringrijderij georganiseerd. Een der deelnemers te paard. De jury tuut geen gemakkelijke taak. Een groep int den feeststoet te A ieuicdorp. 2) Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoor loofd. Men meldt ons uit Aardenburg met eenige ontstemming dat de raad aan de plaatselijke zangvereeniging een subsidietje geweigerd heeft. De raad dacht ook bij zichzelf die zingen toch en zij die zingen zijn niet boos Uit Arneinuiden bereiken ons som bere geruchten over het station, dat men degradeeren wil tot halte. l)e weg terug. Xog 'n schrede achter waarts en we zitten weer met de pleister plaatsen Het Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen publiceert onder zijn aan winsten een nog niet ontplofte bom uit het oorlogsjaar 1830. Om wat meer publiek te lokken zal nu voortaan iedere vijftigste bezoeker deze bom in de afdeeling beschadigd aardewerk mogen gooien Van vier verschillende zijden seinde men ons uit Axel dat een risiscontro- leur daar een kunstmoeder met twee honderdvijftig kuikens in beslag heeft genomen Met het oog op haar groot gezin hoopt men, hoewel beseffend, dat namaak nooit geneest, haar invrijheidstelling op Moederdag te hekomen. Ook onder de weesvaders is er door deze arrestatie eenige ongerustheid ge komen De burgemeester van Ierseke heeft in den raad de bedreiging geuit dat, indien de reglementen niet worden aan genomen, de overheid liet kreukelen zal verbieden. Om het vreemdelingenverkeer niet te ontwrichten, vestigen wij de aandacht er op, dat Z. Edelachtbare doelde op de schelpdieren-visscherij en niet op uit de vouw geraakte broeken of ver frommelde overhemden De helft van 't Zeeuweehe intellect slooft zich af om te Oud-Vossemeer iets van de bakermat der Amerikaansche Roosevelts te ontdekken. Het gaat nu in de goede richting Zoo heeft een der bekwaamste oudheid kundige vorschers reeds een luier aan een Nederlandschen seringeboom zien hangen Te Westkapelle hebben zich negentien ingezetenen aangemeld voor de be trekking van gemeentebode, omroeper, klokkenist en kachelaanmaker in den winter. Met de algemeene ontwikkeling is het schitterend gesteld te Westkapelle maar met de cumulatie van functies neemt men het bepaald niet zoo erg nauw 1 Te Vlissingen houdt men tegen woordig alsmaar gezellige avondjes in de bomvrije kazerne, wat sommigen een teekeu des tijds en anderen een toekomstbeeld vinden. Niet zoo somber I Voorzichtigheid is de moeder van de porceleinkast en „safety first Tot de volgende week. dames en lieeren In verband met den Hemelvaartsdag moest dit nummer van ons blad vroeger ter perse en was het ons daardoor helaas onmogelijk om een reportage te brengen van de voetbal match Holland-België.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 25