Pastol PUROL<$» ffl Een sleehte gela atskleur BOLD OOT'S PASTOL LEER SPREKEN! COUPON (,7) 27 behoeft niet zoo te blijven, kan zelfs mooi worden, indien deze verzorgd wordt met witte Purol. De huidzuive- rende, huidgenezende en huidvoedende kracht, welke Purol bezit, maakt de huid jeugdig-frisch, gezond en fluweelzacht en zuivert deze tevens van alle huidonrein heden, zooals vetwormpjes, pukkels, vlekjes en uitslag. Gebruik voor gelaatsverzor ging witte Purol. Deze is na inwrijving onzichtbaar op de huid en daarom ook zeer ge schikt voor gebruik overdag. zuivert - verzacht - geneest In doozen van 30 en 60 ct. Tube 45 ct. Bij A pj3 t h e k e r s en Drogisten. lg-, Boldooti In ieder Nederlandsch huis... Pastol krast niet! Pastol maakt geen groefjes in het glazuur, waarin de bac teriën houvast hebben! Uw gebit wordt prachtig blank, doordat Pastol het leelijke tandsteen radicaal verwijdertdoor oplos sing! Pastol is Neerlands veiligste tandmiddel ga het óók gebruiken! NEDERLANDSCH FABRIKAAT I >c grond was droog, de struiken waren dicht en de netels brandden haar in ge zicht en handen. Zij was niets te vroeg geweest. In den wagen, die passeerde, zat Greet, scherp voor zich uit turend. Zoodra hij buiten zicht was, stond Maria op, en wou al naar haar schuilplaats terug- keeren, toen zij voetstappen hoorde. Achter 'u boomstam verscholen wachtte ze. De stappen kwamen nader en nader, li toen zij Geoffrey herkende, kwam zij te voorschijn en wuifde. Geoffrey was met pakjes beladen. Hij had zijn beide handen vol en de zakken van zijn jas stonden bol. Toen hij haar zag, liep hij hard. ,.lk had ge zegd, dat je in den wagen moest blij ven," zei hij streng. ,.Ga dadelijk terug. .Ie hebt je belofte gebroken." „Ik wou alleen. „Hoor je Dadelijk Maria keek hem in 't, gezicht en een seconde zagen zij elkaar boos in de oogen, met roode gezichten. Toen keerde Maria zich zwijgend om, liep snel het weggetje af naar het hek en ging naai den auto. Toen Geoffrey daar kwam, zat zij rechtop, met opeengeperste lippen. Zonder te spreken legde hij de pakjes op de achterbank van den wagen en maakte hij zijn zakken leeg. Hij had een bonte verzameling koopwaar mee gebracht. Er waren twee brooden, twee blikjes sardientjes, een groot blik cor ned beef, een pot jam, twee messen en twee vorken, twee glazen en vier fleschjes gemberbier. Maria had honger en sloeg de uitstal ling met volle belangstelling gade. Maar hij had haar geringeloord. Zij praatte zichzelf aan, dat zij boos was, veront waardigd, dus hield zij haar lippen stijf opeen en haar oogen van Geof frey af. Nog steeds zwijgend begon Geoffrey de kleinere pakjes open te maken. Uit liet eerste kwam een borstel en kam, uit het tweede een stuk zeep, uit het derde twee tandenborstels en een tubetje pasta, uit het vierde een spiegeltje- Toen lachte Maria. „Je bent 'n pracht exemplaar, Geoff 1" zei ze. „Een mensch kan niet kwaad op je zijn ..Wie kwaad op mij is doet er niet toe," zei Geoff. „Ik ben kwaad op jou." „Waarom „Ik heb de leiding van de expeditie als ik orders geef, moeten ze ge hoorzaamd worden." Maria stak haar hoofd op. „Orders f" zei ze hem na. „Ben je niet wijs Weet je, tegen wie je 't hebt „Ik heb 't tegen jou, en ik wil je een vraag stellen." „Namelijk f" „Waarom heb je me ontboden f" „Omdat ik.... je noodig had." „Vertrouw je me „Ja." „Dan moet je gehoorzamen. Ik wil mijn plannen niet in t honderd zien loopen, omdat je niet vergeten kunt, dat je een prinses bent, een meisje." „Jij scheen te vergeten, dat ik een meisje ben, vond ik," zei Maria spijtig. „Deed ik ook," zei Geoffrey. „Ik zal er pas weer om denken, als je veilig bent. en als ik verstandig wil zijn, vergeet ik 't dan wéér." Hij sprak snel en een beetje barsch. Maria begreep hem niet. Geoffrey ging zitten en greep een brood. „Dik of dun f" zei hij. Maria glimlachte. „Dik alsjeblieft. Hebben we borden „Groote hemel zei George. „Bor den vergeten Wat ben ik een. „Hindert niet," zei Maria, ,,'t Ver baast me al genoeg, dat je om vorken en messen gedacht hebt." „Ik dacht er pas om, toen ik tien minuten buiten 't dorp was. Ik moesl ervoor terug." „O, ben je daarom zoo lang wegge bleven Ik dacht al, dat er iets ge beurd was." „Ben je daarom „Ja." „Ik kon niet barder loopen. Ik was bang, dat ik de flesscken zou breken. Ik zal een sandwich voor je maken." Het was een sandwich, die het hart van een landlooper verblijd zou hebben. Hij verkwikte ook het hart van het meisje, dat in weelde was opgevoed. Geoffrey had er pleizier in, naar haar te kijken. „Hé 1" riep hij opeens. „Wat zijn dat voor -witte bultjes op je gezicht en op je banden „Brandnetels." „Hoe kom je daar aan f" „Ik hoorde den auto, en toen heb ik onder aan den dijk Indiaantje ge speeld." „0 zei Geoffrey. „Dat had leelijk kunnen worden. Toen ik hem aan hoor de komen, ben ik een huisje in gevlucht om een glas water te vragen. Ik zag dien detective z'n gezicht, toen hij voorbij reed, en ik stikte bijna." Zij lachten beiden en werden beiden op 't zelfde moment stil. Dezelfde ge dachte kwam in hen op. Geoffrey bracht die onder woorden, zacht spre kend. „Die guit heeft naar onzen wagen geïnformeerd," zei hij, „en toen is hij van den hoofdweg afgegaan. Gelukkig dat hij ons hier niet in heeft zien gaan. We zijn voorloopig wel veilig, denk ik. Ik heb een telegram aan mijn vader gestuurd ik hoop maar, dat hij 't begrijpt. Ik moest me Voorzichtig uit drukken." „Wat heb je gezet f" „Paar dagen weg. Laten alles aan u over. Doe te juister plaatse wat u kunt." „Dat lijkt me wel goed," zei Maria. „Heb je nog verdere plannen bedacht f" „Alleen wat ik zei ons schuil houden, tot Scotland Yard ingelicht is. Ik heb niet geseind waar ik zit, maar ik zal hem zoo gauw mogelijk vragen, of hij een brief schrijft aan William Smithposte restante. Ik breng je niet in de bewoonde wereld terug, voor ik weet, dat het bevel tot in hechtenisneming ingetrokken is." „Moet ik tot dien tijd hier blijven vroeg Maria. „Ja," zei Geoffrey. „Hoe lang zou dat worden f" „Misschien een dag of twee. En voor mijn part...." Hij zei 't niet verder. Hij had haast den wen scli uitgedrukt, dat het twee maanden, twee jaren, altijd duren mocht. Maar hij dacht er bijtijds om, dat hij een stevig besluit had genomen ditMaria was niet Maria, maar iémand, de eerste de beste een mensch, die hulp noodig had. Wordt vervolgd. PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen niet een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kWariaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswgzigingen van post* abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het burean te Haarlem. Bureaux: HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N. Z. Voorburgwal 262. Telefoon Intere. 53170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24 Telefoon Interc. 30540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE. Stationsweg 95. Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT". Biltstraai 142 Telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149397. 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27. Telef. Interc. 1213. Giro ur. 129750. MAASTRICHT,Stationsstraat 20, Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690 V1.1SSINGEN, Bad huisstraat 5. Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar Waizoudiu er voor over hebben om goed ie kunnen spreken .Spreken in het openbaar. Spreken tegen uw chef. Spreken tegen uw klanten. Spreken tegen uw bankier. De macht van het woord bezitten. De macht anderen te overtuigen. Overal en altijd uw persoonlijkheid te kunnen laten gelden. De macht anderen J in plaats van NEEN te laten zeggen. De macht om uw leven te veranderen. Denk niet. dat dit onbereikbaar is. I' kunt liet loeren In ieder geval loeren het beter te doen dan nu. Een eenvoudige, practische cursus ligt onder uw bereik. PRACTIsril in de volle liet eekenis van het woord. Een schrifte lijke cursus, samengesteld voor en dooi PBAI'TIS* '11 E mensclien. De liekendi sprekers en publicisten Herbert N. ('asson en M. Xauta zijn de samenstel lers en leeraren. Zóó oordeelen cursisten: „Uw cursus zou ik niet alleen warm willen aanbevelen aan hen, die in het openbaar willen spreken, doch aan alle jongeren, die iets in hel leven willen bereiken „Ik acht de kosten van dezen cursus beslist onbeduidend in verhouding tot de verkregen resultaten" „Uw cursussen Spreken en Verkoopen hebben mij ver boven mijn omgeving doen uitsteken" „Ik ben er absoluut van overtuigd, dat iedereen aan nu' cursussen meer heeft dan aan welke studie ook. Dit heb ik nu in 3 jaar wel ondervonden" „Het bestudecren van uw cursus ..Spreken" is een waar genot" „De cursus Spreken heeft reeds veel van mijn fouten verbeterd en mij groot succes gebracht." I)it zijn uittreksels uit brioven, waarvan cr talloozc voor u tor inzage lijrgen in de ontvansr- hal van het Succes-Instituut to Don Haae. Wilt l er zonder kosten of verplichting meer van weten Vraag dan op onder- s taanden bon of per brief ka art het geïllustreerde prospectus van den schrif telijken cursus, waarin u belang stelt. aan het Succes-Instituut, Koninginne gracht 14b, Den Haag. I M. II. Stuur mij gratis, franco en I zonder de geringste verplichting, het prospectus met proefles en volledige inlichtingen over «len cursus, waarvoor ik het vakje heb zwart gemaakt. Spreken in het openbaar. Verkoopen op het pad. Verkoopen achter de toonbank. I O Zaken- en Verkoopbrieven. Zaken- en Bedrijfsleiding. D Journalistiek. Nederlandsch (oude spelling). Nederlands (nieuwe spelling). D Betrekkingen veroveren (met garantie voor werkloozen). jg Indien u inlichtingen wenscht over twee of meer cursussen kunt u beier 30 cent in postzegels of per j postrekening 13.63.00 van SuccesDen Haag zenden voor het fraai gebonden en geïllustreerde boek Gouden Toekomst, waarin u alle Succes cursussen beschreven vindt met proeflessen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 27