HET OUDERHUIS «-*" "~- DER KONINGIN VAN ENGELAND 1+T* De ingang nan Gkimis-castle. Boven dezen eenvoudigen ingang prijken de wapens van de graven van Strathmore. Ben geschilderd portret van Bare Majesteit konin gin Elizabeth, op den leeftijd van zeven iaar. Hei luchtige zonnige stu deervertrek. waar koningin Elizabeth haar kinderjaren en jeugd heeft doorgebracht De breede ramen geven uitzicht op prachtige lanen en op de bosschen die het ■dot omringen. Het mooie ■schilderij rechts is een por tret der tegenwoordige ko ningin in gezelschap van liaar broertje. David Lyon. Onder de talrijke en mooie burchten, die men in Schot land kan vinden, is er vooral één die in deze (lagen van gespannen ver wachting speciaal de aan dacht geboeid houdt, na melijk het slot Glamis, in Forfashire, het kleine, ro mantische plekje, waar koningin Elizabeth haar kin derjaren doorbracht en waar zij ook thans nog zoo gaarne vertoeft. De naam Glamis is afgeleid van het oude Gaelisch glamhus, dat beteekent „een breede gaping, een dal", een benaming, die terugslaat op aardrijkskundige omstandigheden. Zooals ieder kasteel, dat op een rijk verleden kan terugzien, zijn sprookjes en legenden heeft, is ook rondom het slot Glamis, waarvan men den oorsprong tot in de elfde eeuw kan terug vinden, een rijk mengsel geweven van waarheid en verzinsel, ontleend aan de veelbewogen tijden, die het slot en zijn bewoners in de voorbije eeuwen heb ben meegemaakt. Glamis behoort tot de oudste burchten van Schot land en bevat een schat van herinneringen en his torische documenten, die nergens hun weerga vinden. Onder de vele legenden is er maar één, die graag aan eventueele bezoekers van het slot werd verteld en wel voornamelijk deze, dat, hoe onwaarschijnlijk het ook moge klinken, het bloed der eigenaars van Glamis weer eens over Engeland en Schotland zou regeeren. De legende is inderdaad werkelijkheid geworden. Thans heerscht weer een kind van Glamis, aan de zijde van haar gemaal, over Engeland en zijn Do minions en wanneer straks de groote bakens, die rondom Glamis zijn opgericht, den volke kond zullen doen dat de kroning is voltrokken, zullen veler ge dachten in de allereerste plaats teruggaan naar het jonge en opgewekte meisje, dat ze zoo vele jaren hebben gekend, binnen en buiten de eeuwenoude muren van den Glamisburcht. Het indrukwekkende slo' Glamis, de zetel der graven van Strathmore en Kings- horne, in het graafschap Forfashire, waar thans alle toebereidselen zijn getrof fen om het geweldige feest der plechtige kroning te herdenken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 28