Quaker en H'O Nü slechfs 39 SPORTIEVE JASJES 524a Generaties lang zeiden moeders al: „H-O Havermout is goed voor je", en die moeders hadden gelijk, zonder dat ze wisten waarom. Nu heeft de wetenschap aangetoond, dat H-O Havermout een zeer groot gehalte aan de natuurlijke, versterkende Vitamine B heeft. Deze Vitamine is door haar zenuwvoedende eigenschappen noodzakelijk voor de ge zondheid op eiken leeftijd. In het meeste voedsel komt ze weinig voor en een tekort er aan leidt spoedig tot klachten over indigestie, ver stopping, slechten eetlust en prikkelbaarheid. H-O Havermout verschaft U deze Vitamine B op één van de pret tigste en meest economische ma nieren. H-O Havermout wordt gemaakt van de beste haver ter wereld, die rijk is aan minerale zouten en wordt volgens een speciaal procédé geroosterd, waardoor de fijne nootachtige smaak ten volle tot zijn recht komt. Niets kan halen bij een bord versch gekookt, warm H-O Havermout. I! A Havermout is door zijn rijk- domaanVitamineB opelken leeftijd noodzakelijk voor de gezondheid Van alle in deze rnhriek afgebeeldegenummerde kostuums, die ontleend zjjn aan hel in ode-album „Zomerpraeht". zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 15 ets. voor mantels en japonnen en 2(1 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven liet gewenschte maatnummcr. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 205611 door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (alléén van 5 en 6 et.) aan het PATRONENK A.NTOOR P A N O R A - NASSAUPLEIN I, HAARLEM u aarbij 5 ets. extra voor bostelkosten verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. 523a VERKRIJGBAAR IX DE MA'J 524a. Sportvest van geruite stof, korte mouwaangeknipte ceintuur. Benoodigde stof: 1,25 m. A 140 cm. breed, 525a. Sportman,tel, lange mouw met plooien, hoog gesloten, tailleur-rug, voor aangeknipte schoot. Benoodigde stof: 2 m. A 140 cm. breed, EX 40 - 42 - 44 - 40 - 4ö. u IITTIf* C \JJ C KJ 1^ F KJ Wanneer we vlekken van vrucliten- r,UI v C TV t In Iy C In sap op het tafellaken meteen bedekken Om appels dun te kunnen schillen en afnemen met een in water gedom- is het verstandig ze even (een paar peld stukje brood, zullen ze nog ge- minuten) in kokend water en vervolgens makkelijk op deze manier heeleinaal even in koud water te leggen. te verwijderen zijn. Pitrieten meubelen kunnen we schoon- Vlekken van vogeluitwerpsels kun- maken door ze af te nemen met zont nen verwijderd worden met water water. Ook warm water met azijn is waarin ammonia is gedaan (1 deel uitstekend. Steeds met helder water ammonia op 8 deelen water). Bestaat naspoelen. er gevaar dat de kleuren worden aan getast (dit is altijd op een niet in het Zijn zakdoeken moeilijk helder wit oog vallend plekje te probeeren), dan te krijgen, dan is een goed middel daar- gebruiken we echter tetra, alcohol of toe om enkele eetlepels waterstof- terpentijn, die we zoo noodig nog even peroxyde hij het waschwater te doen. in een bakje heet water (au bain Marie) verwarmen. Prachtige stof- en wrijfdoeken voor meubels, geverfd houtwerk enz. (onver- Wanneer er op gepolijst houtwerk schillig welke soort) krijgen we, door vlekken ontstaan zijn door heet water, twee heldere doeken goed uit te wringen kunnen we die het beste verwijderen, in vloeibare, onbrandbare paraffine en door ze af te wrijven met een doekje dan 24 uur weg te zetten in een goed met kamferspiritus. Nabehandelen met sluitende bus. De doeken zijn dan uit- gewone meubelwas. stekend geschikt voor hun doel zij nemen al het stof prachtig op en maken Geelgeworden pianotoetsen en ivoren geen vlekken. Zouden we ze niet eerst messenlieften krijgen we o.a. weer wit, 24 uur wegsluiten, dan zou voor dit door ze af te wrijven met een zacht laatste wel gevaar bestaan deze ir aat- doekje, waarop wat waterstofperoxyde regel mag dus nooit achterwege worden is gedaan, gelaten. Het beste is, één doek te houden voor de meubels, en den anderen te De zooltjes van baby's eerste schoen- gebruiken voor het afnemen van kozij- tjes vertoonen nogal eens neiging tot nen deuren etc. glad worden, wat zelfs zoo erg kan wor den, dat, valpartijen er het gevolg van Met behulp van ammoniak zijn bijna zijn. We kunnen dit voorkomen, door alle jodiumvlekken te verwijderen. We de zooltjes nu en dan te behandelen bevochtigen de vlekken er mee, laten met, schuurpapier, de vloeistof even rustig inwerken en behandelen de vlekken vervolgens met We kunnen kurk lucht- en waterdicht helder ivater. maken, door ze een poos in olijfolie te dompelen, Terpentijn is een goed middel om kurken matjes schoon te maken. De Is de rand van onzen vilthood ver- reuk verdwijnt spoedig, wanneer we hogen, dan kunnen we hem weer op- de matjes een poosje aan de huiten- knappen door hem eenvoudig op te lucht blootstellen. strijken. 523a. Vest met, cape van ma rine-blauw, revers van ge ruite stof. Benoodigde stof: 2,40 m. a 140 cm. breed. Vlugkokend H-O en Quaker Havermout geven een belang rijke besparing aan tijd en gas; ze zijn in een paar minuten klaar. 525a per portie (GED.MERK) HAVERMOUT (GED.MERK)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 39