WINKELWEEK IN WINKELSTAD Links: 8tad en land ontmoeten elkaar nu bij het bewonderen van de verleidelijke uitstallingen. Rechts: Maar het zijn waarlijk de mouwen niet alleen, die door de lokkende étalages worden geboeid. Een kijkje in de Goesche straten zegt u dadelijk, dat er wat bij zonders aan de. luind moet zijn: winkelen doen de Goesche dames in deze dagen met waren harts tocht. De trek naar de stad zit allen menseden, vooral den inkoopenden menseden, als 't ware in 't bloed. Een stad die in het centrum van een streek ligt, neemt daarom een bevoorrechte positie in. Zij wordt vanzelf een winkelstad met alle levendigheid, kleu righeid en gezelligheid daaraan verbonden, want een modern winkelbedrijf kan zich niet meer tevre den stellen met een welgevuld magazijn en een ge vestigde reputatie neen, het moet zijn beste en mooiste waren of artikelen in smaakvolle rang schikking en met voortdurende afwisseling voor het publiek ten toon stellen. Geen kleine raampjes meer met vlekkerige ruitjes, maar groote étalages met spiegelruiten, ware kijkkasten, die de straat maken tot één toonkamer vol bonte schakeering en ver rassende effecten Goes is een van die uitverkoren plaatsen. Het is de eenige stad op Zuid-Beveland en daarvan ook precies het middelpunt. De geheele omtrek voelt zich dan ook aangewezen op Goes en het stadsbeeld is daar een weerspiegeling van. Dinsdags en Zaterdags gonst het in Goes als in een bijenkorf dan doet het lande lijk deel van Zuid-Beveland zijn zaken, de een op de markten, de ander bij de winkeliers. En op de andere dagen is er nog het voortdurend contact tusschen stad en land via de tientallen bussen uit alle mogelijke plaatsen en met de niet minder talrijke vrachtrijders met hun huifwagens of bode diensten per auto. In Goes domineert dan ook de winkelstand. Fabrieken schij nen er niet of maar matig te kunnen tierengroote indus- trieele bedrijven zijn er te tel len, maar des te meer invloed heeft de handeldrijvende mid denstand. Natuurlijk probeeren de leden van dien stand, per soonlijk en in samenwerking, dien invloed te behouden. Dat gebeurt met een energie, die wils- en levenskracht ver raadt. De Goesche neringdoenden slapen niet in bij de zekerheid, dat niemand hun de gunstige ligging ontstelen kan. Zij zien in, dat de trek naar de stad niet precies op Goes gericht be hoeft te zijn. Er zijn meer steden, grootere steden, welke nog aanlokkelijker zijn dan de Ganzenstad en die, nu afstanden versmelten, hun aantrekkings kracht uitstrekken ook tot op de Goesenaren zelf. Vandaar dat ieder jaar de Goesche winkeliersin combinatie een onderneming op touw zetten in den vorm van winkelweken met allerhande premies, dou ceurtjes en toegiftjes voor den klant, die nog meer dan anders, gedurende deze weken koning is. Werden andere jaren die win kelweken in het najaar georga niseerd, thans heeft men de vijftien attractie-dagen naar het voorjaar verlegd, hiermede sym- boliseerend, dat. na den winter slaap van crisisnarigheid men weer hopen mag op de lente krachten, die van bloei en groei getuigen en blijde verwachtingen 1 wekken. Een winkelweekcomité heeft zijn vernuft gespitst op eenige j attracties, waarin werkelijk aan- trekkingskracht aanwezig is en fHHi was zo(> g^'ukkig een paar vondsten te doen, welke deze magnetische eigenschap bezitten Uit 'n garantiefonds van belangrijken omvang werden waardevolle prijzen gekocht. Die prijzen zijn beschikbaar voor allen, die in het bezit van „punten" zijn. Die punten worden gegeven bij het doen van inkoopen voor iedere bestede f 0.50 één punt. V ie vijf punten rijk is, kan in de attractie-zaal zijn geluk en vaardigheid beproeven bij een werpspel, dat van 1 tot 9 genummerde gaten heeft.. Vier maal mag mén werpen, eerst voor de eenheden, dan voor tien-, honderd- en duizendtallen. De hoogste serie kan dus 9999 bedragen en dagelijks wordt een hoeveelheid prijzen aan lien, die 't hoogste getal wierpen, toege-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 16