En als de voorraden uitgeput raken snelt Van Gend en Loos te hulp met de noodige aanvulling. Als alle bezoekers van de winkelweken 'ns zóó huiswaarts keerden! Dat gaat er in als koek Reeds den eersten dag werden de ballero-spelen bestormd en stonden de werpers der hoogste series nerveus toe te zien of niemand hun records verbeteren zou. Om het buitenvolk in grooten getale naar de stad en voor de étalages te brengen, bedacht men nog een eenvoudig middel. Ieder der 170 aangesloten winkeliers stelde een of meer prijzen beschikbaar, alle voorzien van een nummer tusschen de 1 en de 15700. Dit laatste getal is n.l. de oplaag van een advertentie-blad dat gratis op Zuid- en Noord-Beveland wordt verspreid. Men liet den uitgever voor dien eenen keer zijn geheele oplaag nummeren en maakte bekend, dat de prijzen beschikbaar waren voor hen, die een courant kon den toonen met 'n op een der étalage-getallen corres- pondeerend nummer. Geholpen heeft dit middel wel, want ontegenzeg lijk is de drukte in de stad vooral op de Dinsdagen en Zaterdagen grooter geweest. Menige gewestelijke neus werd tegen de étalage ruiten gedrukt om de controle zoo secuur mogelijk te doen zijn en degenen, die Fortuna niet toege lachen had, zochten daarna in de attractie-zaal een goede kans bij de werpspelen. We hadden nooit gedacht, dat er zooveel miklust en mikkunde in de Bevelanders stak. Wie 't niet beter wist, zon zich onder do wascheohte erf-gooiers ge waand hebben En de winkeliers in deze winkelstad glunderen gedurende de winkelweken En in de groote prijzen- en at tractiezaal stroomt het den heelén dag af en aan van hoopers en koopsters, die met de verworven puntenbons nu hun geluk be proeven komen bij het werpspel. Een compleet luilekkerUmd staat er hier op straat geëtaleerd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 17