SPORT VAN DE WEEK 1 19 'l Het doel van verlaten is. B.C.S.-Axel (32). De -promotiewedstrijden hebben eindelijk een aanvang genomen. In de 3e klasse werden B.C.S. en Axel kampioen en de eerste ont moeting te Souburg voor de promotie eindigde in een overwinning van B.C.S. Ben moment uit dezen wedstrijd: een aanval van B.C.S. op het Axel-doel. mtsnapt ternauwernood aan doorboring als het doel Het zijn geen avenues, welke leiden naar liet R.C.S.-terrein en dit veld is nog geen stadion, dat kan wedijveren met het eenvoudigste, dat op dit gebied bestaat. Voor R.O.S. is het echter com fortabel genoeg ingericht en zelfs in de kleinste stulp jes kan een goede geest heerschen. Er is hier geen mogelijkheid om veel kwaads onder een schoon schijnend vernisje te verbergen. Gelijk de geschiedenis van R. C. S. het, doet, geeft het veld en zijn accommodatie een goeden indruk van het leven en groeien van een klein clubje, door jongens opge richt, door jongens in stand gehouden i en nog steeds door jonge mensehen ge- leid. We hebben R.C.S. zien oprichten, we hebben R.C.S. de eerste schreden zien zetten op het pad van het ,.geor- ganiseerde voetbal" en we hebben ook gezien, hoe R.C.S. zich met taaie vol harding heeft opgewerkt in een mini mum aan tijd van Z. V. B.-er tot K.N. V.B.-er.Ennuis in de derde klasse van dien bond bereikt, wat voor ieder elftal het ideaal is, 11.1. het kampioen schap. Hoe kan het ook anders, als alle spelers met denzelfden goeden wil be zield zijn. Een bestuur, dat steeds pa raat is en op de bres staat voor do be langen van zijn „eigen" vereeniging, want de jongens van toen zijn immers nog de leiders van thans Al de R.C.S.- leden bouwen nog steeds aan een stuk van hun eigen leven. Men wil er iets goeds en iets moois van maken en juist omdat allen met denzelfden onverzet- telijken wil bezield zijn, bereiken zij ook iets goeds. Rijk aan hoogtepunten is het leven van deze vereeniging en één van die hoogtepunten was j.l. Zondag de eerste promotie-wedstrijd tegen Axel. Een groote dag, misschien een beslissende dag, in 't leven der vereeniging, zoo voelde men het aan en zoo was 't, ook inderdaad. Wel, de eerste strijd is gestreden en verdiend gewonnen, al heeft het er dan ook geducht gespannen. Met een geestdriftige!! aanvalsgeest be- Korjbal. De kampioen van den Zeeuwschen Korfbalbond. Madjoe I, organiseerde op Hemelvaartsdag seriewedstrijden, waaraan vele ver- eenigingen deelnamen. Een moment uit den strijd Zeelandia-Swift I Zeelandia uit. Hansweert behaalde den eersten prijs in deze med estrijden. De mand van Swift in gevaar. Een spannend moment uit dezen wedstrijd. Nog een moment voor liet doel van Swift. Corner op liet doel van Axel. zield, trachtte R.C.S. de bezoekers te overrompelen en dezen hadden da.11 ook in de eerste, twintig minuten alle krachten noodig om zich staande te houden. Wat echter te vreezen was geschiedde ten slotte Axel deed een uitval en scoorde. Alle schoone kansen ten spijt, het vaak zeer goede aanvalswerk van het, R.C.S.-quintet vernietigend, nam Axel de leiding. Meteen werd het spelbeeld grondig gewijzigd, want een overheerschend R.C.S. was niet langer de belege raar van het Axel-doel, doch het moest alle zeilen bijzetten om Axel, dat nieuwen moed kreeg, te weer staan. Hierbij bleek overduidelijk, dat de R.C.S.- verdediging lang niet het sterkste deel van de ploeg is, integendeel deze linie kan nog een geduchte handicap worden in den verderen strijd. De aanval is vlot en frisch en brengt met een vlug open spel wel zeer ver rassende situaties. Het. tempo was in het begin echter wel een beetje te scherp ingezet en werd dan ook niet volgehouden. Niettemin kreeg R.C.S. ten slotte wat qua spel verdiend was. Axel viel ons niet tegen, al achtten wij deze ploeg technisch niet zoo sterk als R.C.S. Het goede werk van den doelman en van den linksbuiten viel op en dat, was ook het eenige, dat boven het middelmatige in dit elftal uitkwam. Vooral de linksbuiten had de verdediging van R.C.S. wat men noemt „in zijn zak" en alle werkelijk gevaar kwam dan ook van zijn kant. Hij werd nog te weinig in het spel betrokken, on danks zijn beweeglijkheid en wij zouden dezen speler wel eens op een plaats durven probeeren, waar bij meer zelfstandig werk kan doen en denken b.v. aan de linksbinnenplaats. De productiviteit van den Axel- aanval zou er o.i. door winnen. Axel zal het zwaarte verantwoorden krijgen in deze promotie-competitie en we gelooven niet, dat deze ploeg er in zal slagen om het Terneuzen werkelijk lastig te" maken. Het onberekenbare van het voetbalspel en speciaal de omstandigheid, dat Terneuzen en Axel als het ware met plaatselijke concurrenten gelijk te stellen zijn, kan nog tot verrassende resultaten leiden en wie weet wordt R.C.S. hierdoor niet de lachende derde, want o.i. zou alleen hierdoor R.C.S. uiteindelijk liet ge- wenschte en zoo vurig begeerde resultaat kunnen bereiken, daar wij niet kunnen aannemen, dat de reizen naar lerneuzen en Axel een maximum winst zullen opleveren. Intusschen is het promotie-balletje aan het rollen, want het begon er uit te zien of het Zuiden hiermee nooit aan den gang kon raken. Hopelijk zal ook Mid delburg met Pinksteren eindelijk zoover komen, daar het Zuiden opnieuw verwikkeld is iu 'u voetbalschan daal-onderzoek (Eindhoven-Bleijerheide-M.V.V.), waarvan het resultaat nog tot rare dingen zou kunnen leiden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19