NIEUWS ZEEUWSCH ZEEUWSCHE OMROEP 24 In den gemeenteraad van Vlissingen heeft oen raadslid 'n roerend betoog gehouden, om de brandblussching meer toe te vertrouwen aan de politie, die overal, hoewel geen pluimvee zijnde, als de kippen bij is. De Nederlandsclie vereeniging van beroepsinbrekers zal adhaesie betui gen Het dorp Philippine is in opschud ding geraakt doordat een onbekend gebleven persoon reepen leer uit de waterlaarzen van een werkman heeft gesneden, die deze misdaad pas be merkte, toen hij last van lekkage kreeg. Ieder vraagt zich in het dorp af, wie deze snoodheid zoo handig en brutaal uitgevoerd heeft. Men moet eens speuren in de richting van den fiscus, die verstaat de kunst van het riemen snijden uit 'n ander mans leer uitstekend. Te Meliskerke is een ingezetene, die de courant naar een buurman bracht, gestruikeld en heeft daarbij zijn been gebroken. In de roemrijke geschiedenis van de Zeeuwsche samenlezers is dit wel een donkere bladzijde Van vele zijden ontvingen wij uit de Zeeuwsche hoofdstad de blijde tijding, dat een surveilleerende agent van poli tie 's nachts om half vier voor de eerste maal in dit jaar den koekoek gehoord heeft. Ook de eerste 'spreeuwenfooi is er onlangs op een dameshoed gevallen, terwijl het eerste kievitsei eveneens binnen Middelburgs muren afgeleverd is. Omzetting van den plaatsnaam in Vogelwaarde wordt evenwel nog niet overwogen Men seint ons uit Kortgene op Noord- Beveland, dat aldaar en juist op Zon dag, een hevige brand is uitgebroken in den bekenden mestput voor schapen aan den Polderschen weg. Het gevaar van algeheele volksbe- dwelming heeft 'n tijd lang ernstig gedreigd, maar dank zij de medewer king van de K.L.M. was binnen enkele uren het eau-de-cologne-spuitje van de fa. Boldoot aanwezig en kon de brandweer, die in minder goeden geur was komen te staan, zich blusscliende rehabiliteeren Tot de volgende week, dames en lieeren Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is ge oorloofd. Onze correspondent te Borsselen meldt ons het merkwaardige feit, dat tijdens de gehouden veekeuring een koe het op haar zenuwen kreeg en zoo overstuur raakte, dat zij met een dollen kop op een woonhuis toe-rende en dit probeerde op de horens te nemen, wat echter niet gehikte, al wankelde de behuizing wel even 'n Loopend gerucht schreef dit falen toe aan de mogelijkheid dat er een te zware hypotheek op het pand zou rus ten, dit blijkt echter geenszins het, geval te zijn Een hoogt: uitkijkpost hij den Vlissingseh&n brand. 'n Goesche winkelier is door de politie geverbaliseerd omdat hij zonder toe stemming aan den gevel van zijn huis een electrischen lichtbak had aange bracht. Ook 't jagen op klanten met den lichtbak wordt als strooperij in den zin der wet opgevat Vlissingen werd opgeschrikt door het alarm voor een grooten brand aan de N ieuwstraat. die in deze dichtbeho'uwde omgeving alle zorg en alle krachten van de brandweer vergde. De wielerwedstrijden uit 't Zeeuwsch-Vlaamsche hebben op de eilanden aan stekelijk gewerkt. Zoo was er met Hemelvaartsdag te Lewedorp weer een course georganiseerdaan den start van den koppelwedstrijd maakten wij dit levendige kiekje. Wielerwedstrijd in Lewedorp de min naars loopen uit. Op werkelijk groot scheepsere wijze is ook te Kats het prinsessefeest ge vierd met een opT tocht, die vele prachtige wagens telde. De schaakvereeniging Middelburg organiseerde de vorige week voor 't eerst een blind-simultaan-séance, waarbij de Belgische kampioen (rechts op den voorgrond met den rug naar de borden) tegen 15 borden speelde. Biervliets Kinderkoor voerde mei groot succes de zangspelen Elfenzang en Gouden Lepels op. Nieuwerkerk heeft met groot, enthousiasme en op waardige wijze het prinsessefeest gevierd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 24