SALATA Wat doe ik DAAR mee? EEN VRIJ BEROEP! iico-y SÜYvaC VERKOOPEN OP HET PAD r COUPON 27 een heerlijke combinatie van luchtig gebak met fij chocolade. Een vondst van Verkade. Bewaar Chobisco's niet met andere biscuits in hetzelfde trommeltje. Dat zou den smaak van Chobisco's zoowel als van de ande biscuits nadeelig beïnvloeden Het dagelijksche probleem voor de huisvrouw: „restjes". Met Salata bij de hand, is de op lossing heel eenvoudig: koude aardappelen, koude groente, koud vieesch, koude visch, alles maakt men met een scheutje Salata tot een heer lijk schoteltje. Gar neer met wat stukjes tomaat en klaar! Probs*r Salata vandaag een». Verkrijgbaar in fles- tchen van 25, 421/2 en 80 ct. Overal verkrijgbaar. ACHTTIENDE HOOFDSTUK De man scheen 't niet te begrijpen. „Andere arrestanten A/Tarla en Geoffrey stonden naast „Ja, drie stuks de Merstliams." elkaar binnen een politie-bureau. De agent schudde het hoofd. „Ik ben Het muffe vertrek gaf Maria een walg. den heelen dag al hier," zei hij, „maar Een inspecteur zat achter een hoogen er is niemand binnengebracht, die zoo essenaar. Maria legde haar handen op heette." de ijzeren leuning vóór haar, en was „Hè riep Greet. „Heeft die idioot zich bewust van de aanwezigheid van JoTms ze laten loopen een pootigen agent aan haar zijde. Zij Hij keerde zicli om en holde de gang morde de verklaringen voorlezen en in. zichzelf betitelen als de vrouwelijke verdachte, zich noemende Stanton. Zij Johns was geen idioot, en hij liad de hoorde detective Greet een uiteenzetting Merstliams niet laten loopen. Maar de geven van al hetgeen er gebeurd was, Merstliams waren gaan loopen, op een sinds de jonge man naast haar tot haar echte Merstham-manier. ontsnapping had geholpen en meege- Johns was jong en vol ijver. Met werkt. Met enkele lettergrepen gaf zij het bevel tot inhechtenisneming in de antwoord op vragen, die zij dwaas vond. hand en het voornemen, zijn instruc- Geoffrey gebruikte langere woorden, ties onmiddellijk uit te voeren, was hij Hij verzocht dat men dadelijk zijn de straat overgestoken, de stoep van vader zou ontbieden, en dat men zich perceel 63 opgeklommen, en had hij met mevrouw Raffan in verbinding zou de deur open gevonden. Allan en lady stellen ten bate van Maria, zoodat voor Merstham stonden in de gang, nog hen beiden borg gesteld kon worden, niet bekomen van hun verbazing en De inspecteur, een kalme, precieze ergernis om de plotselinge verdwijning man en een goed menschenkenner, zat van Geoffrey en Maria in hun Rolls, de arrestanten te bestudeeren. De aan- „Merstham V' zei Johns, blik van Maria, staande in die kille, „Ja," zei Allan, „wat is er t" onbehaaglijke ruimte, waar dronkaards „Ik heb bevel u te arresteeren." en straatschenders gewone versehijnin- „Mij te arresteeren Waarom V' gen waren, wekte voorzichtige gedach- „Wegens medeplichtigheid met sir ten in hem. George Merstham en een vrouw, zich Hij had niets romantisch in zijn aard. noemende Stanton verduistering ijfentwintig jaren van zijn leven subsidiair oplichting." waren in beslag genomen door bittere „0 juist," zei Allan rustig. „Komt u werkelijkheden. En toch vond hij de binnen." wijd geopende, starende oogen van Johns kwam het huis binnen. Vóór Maria en haar trotsche houding zooiets hij nog een woord zeggen kon, had ongewoons, dat hij naar Greet luisterde Allan hem bij de keel. Werkt u liever voor uzelf dan voor anderen Hebt u een goede gezondheid en spreekt u graag met menschen Stelt u afwisseling meer op prijs dan geregelde werkuren Hebt u een opgewekt humeur en bent u opti mistisch Indien u op deze vragen met een volmondig JA kunt antwoorden, stel u dan op de hoogte van den SCHRIFTELIJKEN SUCCES-CURSUS met een wrevelig gevoel. Ook de jonge man leek liem geen type voor liet politie-bureau. Hij onderwierp hen beiden aan een „Deur dicht, moeder," beval kortaf. „En kom mee naar de 1 kamer." Levendig als een zwaluw gehoor scherp verhoor, waaruit bleek, dat het zaarnde lady Merstham, en Allan riep, meisje de kostbaarheden had verkregen terwijl hij den jongen detective de gang door den naam Stanton op te geven, door duwde „Een paar tafellakens, en dat zij in dien winkel gebracht was moeder." door lady Merstham. En zij bekende, Lady Merstham snelde de eetkamer dat zij de sieraden in de Shaftesbury in, greep de bedekking van de tafel en Avenue had beleend. Of zij Maria Stan- liolde terug naar haar zoon in de huis- ton was, gelijk zij beweerde, of zich kamer. Hij stond over het lichaam van enkel voor juffrouw Stanton uitgaf, zoo- den man heengebogen met zijn beide ils detective Greet volhield, (leed er handen aan diens keel. Johns' oogen weinig toe. De juweelen waren be- puilden uit. Hij snakte naar adem. Er leend - daar ging '1 om. had blijkbaar 'n felle strijd plaats ge- De jongeman had alleen onbekookt vonden, maar nu was de detective half en dwaas gehandeld, voorzoover de in- gestikt en kon hij zich niet. meer ver- speeteur uit kon maken, en de auto was weren. terug bij de eigenaars, die al blij waren, „Bind zijn enkels bij elkaar," zei na hetgeen hun verteld was, dat ze hem Allan vlug, „en stop een servet in zijn nog terugzagen. Volgens Greet had de mond ik houd zijn armen vast." student zich door de vrouwelijke ver- Niet zonder moeite volbracht lady (lachte laten beetnemen. Dus gaf de Merstham, wat haar was opgedragen, inspecteur Geoffrey verlof, niet om te Johns was sterk, en hoewel de neep om telefoneeren, maar om zijn vader een zijn keel nauwer werd, sloeg hij wild telegram te sturen. Toen gaf hij bevel, met zijn beenen. De crisis duurde de arrestanten weg te leiden. echter niet lang. Allan duldde geen De agent bracht Maria naar 'n kleine kunsten. Eindelijk hadden zijn moeder cel. Toen Geoffrey haar zag gaan, werd en hij den man aan handen en voeten hij twee tegenstrijdige gevoelens in zich gebonden, met een prop in zijn mond. gewaar machtelooze woede en be won- Ze rolden hem op zijn zij, en bonden dering. Toen zij door de steenen gang met een tafellaken zijn polsen aan zijn liep leek het, dat haar haar licht afgaf, enkels. Toen duwden zij hem onder de Zij liep kaarsrecht, eenvoudig en waar- tafel en sloten de deur achter zich. dig- „Je hebt zelfs op Scotland Yard Maria keek om, voor zij naar binnen uilskuikens," zei Allan. „Nu gai ging, en gaf Geoffrey een lachje, dat moeder, 't Geld t" hem totaal van streek bracht. Hij was „Hier, in mijn taseh." blij, toen de deur dicht sloeg. „Wilt u even een taxi wenken Ik Greet wendde zich naar een agent, haal de bagage en de kleeren." „Waar zijn de andere arrestanten van dit zaakje vroeg hij. S/of volgt PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen niet een der periodieken De Stad Amsterdam, Grout Rotterdam. 'sGravenhoge in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62H per kwartaal of f 0.12)4 per week. franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post, abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, X. Voorburgwal 262, Telefoon lnterc. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24 Telefoon luiere. 30340. Giro nr. 101981, s GRAVENHAGE. Stationsweg 95. Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142 Telefoon interc. t3473. Giro nr. 149597, 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27. Telcf. Interc. 1215. nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Tele f. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VL1SS1NGEN. Bad huisstraat 5, Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Het gebeurde bij de Beverol-Oliefabrieken Een jonge man, die elders op verkoopresul taten kon wijzen, werd bij de groote Beverol- Oliefabrieken te Beverwijk als provinciaal vertegenwoordiger aangesteld. Hij kreeg een 8-cylinder Ford om zijn klanten te bezoeken. De resultaten waren minder goed, zoodat de fabriek spoedig een plaatsvervanger zond, wien onze vriend zijn Ford moest afstaan. Hij mocht echter als sub-agent per fiets in een klein rayon de Beverol-oliën en vetten blijven ver- koopen. Toen begreep de jonge man. dat hij de funda menten van het verkoopen niet onder de knie had. Hij schreef in op den Succes-cursus Ver koopen, volgde de raadgevingen en spoedig voelde hij zich krachtiger. Hij verkocht gemakkelijker en meer. Weldra had hij voldoende geld gespaard om een hulp motor aan zijn fiets te bevestigen. Spoedig verkocht hij zooveel, dat het te Bever wijk opviel. Men bekeek daar zijn staat van dienst en het gevolg was een telegram met wederom aanstelling in zijn oude positie ..EX DAT," schreef hij, „HEB IK AAN DEN SUCCES-CURSUS VERKOOPEN TE DAN KEN, die voor mij zijn gewicht in PLATINA waard is." De Beverol-Fabrieken schre ven aan het Succes-Instituut: Mijne Heer en, Wij lazen Uw aardige advertentie op de rugzijde van de A. V.R.O.-Bode. Het zal U wel interesseeren te vernemen, dat J. voortdurend vooruit gaat met den verkoop. Wij ziin overtuigd, dat Uw cursussen hem zeer geholpen hebben. Thans zoeken wij een vertegenwoordiger voor >1/5 U onder Uw leerlingen een geschikten candidaat hebt, stellen wij het zeer op prijs, als hij omgaand schriftelijk zou willen solliciteer en. Met vriendelijke groeten. Hoogachtend, N.V. Beverol-Fabrieken. (In deze vacature is inmiddels voorzien.) Wilt U er zonder kosten of verplichting meer van weten Vraag dan op onderstaanden bon of per briefkaart het geïllustreerde prospectus van den schriftelijken cursus, waarin u belangstelt. (19) aan het Succes-Instituut, Koninginnegracht 14b, j Den Haag. M. H. Stuur mij gratis, franco en zonder de geringste verplichting, het prospectus met proefles en volledige inlichtingen over den cut - sus, waarvoor ik het vakje heb zwart gemaakt. Verkoopen op het pad. I Verkoopen achter de toonbank. Spreken in het openbaar. I Zaken- en Verkoopbrieven. Zaken- en Bedrijfsleiding. I Journalistiek. Nederlandsch (oude spelling). I- Nederlands (nieuwe spelling). Betrekkingen veroveren (met garantie voor werkloozen). 4c Indien u inlichtingen wenscht over twee of meer cursussen kunt u beter 30 cent in postzegels of pe' postrekening 13.63.00 (van Succes, Den Haag zenden voor het fraai gebonden en geïllustreerde boek Go aden Toekomst, waarin u alle Succes cursussen beschreven vindt met proeflessen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 27