Jümsaplasl Panatomic Film voor eiken voetvorm. „elastisch" WAT ZULLEN WE ETEN? het vervolgens goed uitslaan en buiten EEN SMAKELIJK ONTBIJT brengt dikwijls veel baat, maar dit is VOOR ONZE KINDEREN e<" zeer kostbare 8eschiedenis. CORRESPONDENTIE een warmen bout op de stof te strijken. VERKRIJGBAAR BIJ ALLE KODAK-HANDELAREN Verzorg kleine verwondingen mei Snel verband 35 De film voor betere opnamen glad ophangen, ongeveer een half uurtje. Zondag: Tomatensoep. Biefstuk. Peulen. Aardappelen. Vruchtensla. Maandag: Gebraden ribstuk. Postelein. Aardappelen. Macaronischotel. DinsdagV arkenscarbonade. Rabarbermoes Aardappelen. Sckuimomelet Woensdag: Aardappelsoep. Roereieren met kaas. Sla. Gebakken aardappelen. 'Fruit. Donderdag: Gebraden worst. Andijvie. Aardappelen. Chocoladepudding. Vrijdag: Gekookte kabeljauw. Worteltjes. Mosterdsaus. Aardappelen Spaansche rijst. ZaterdagMagere erwtensoep croutons. Daarna de jas ongeveer een uur in een warm aluinbad zetten 1 kilo fijne aluin en 20 liter water). Weer geregeld om halen en ten slotte uitslaan en buiten glad ophangen om te laten drogen. Om het teervlekje te verwijderen moet u het eerst week maken met wat olie, die u er een poosje in laat trekken. Schrap de vlek vervolgens zooveel mo gelijk af met een mesje en wrijf er met een stukje wittebrood over. De achter gebleven vlek kunt u dan verder ver wijderen met tetra en daarna zoo noo- dig nog met terpentijn, die in een hard nekkig geval nog verwarmd kan wor den, echter niet op het vuur, doch zoo genaamd au bain-marie. Wascht u de heele jas, dan is een behandeling met tetra en terpentijn niet noodig, omdat de vlek dan vermoedelijk zoo wel zal verwijderen. Mej. C. te 8. Een roode neus kan heel veel oorzaken hebben, zooals bij voorbeeld een slechte bloedsomloop, zenuwstoornissen, slechte spijsvertering, en zoo voort. Het is dus zaak, die oor zaak weg te nemen. U begrijpt, dat wij met u al heel moeilijk raad kunnen geven in deze kwestie, temeer, omdat de resul- Pannekoeken met jam. taten meestal toch tegenvallen. Een behandeling met electrische naaldjes Slecht etende kinderen Het groote Mej. F. II. te Rotterdam Wanneer u probleem voor vele moeders, die er zich het haar met wat fix behandelt, zal het al menigmaal zorg over hebben gemaakt, ongetwijfeld steviger blijven zitten. Geen enkele' maaltijd gaat er voorbij Over het bleeken kunnen wij u geen zonder dat er links en rechts straffen inlichtingen geven. Waterstofsupero- moeten worden uitgedeeld en bedreig n- x.vde is bijvoorbeeld erg slecht vóór het gen worden geuithaar. Het is een oplossing van een vloei- En als dan eindelijk Miesje of Jantje st°h die bij ontleding zuurstof en water met op het slot van het lied toch nog vele geeft, lieve woordjes en schoone beloften een bepaalde portie hebben verorberd, is NUTTIGE WENKEN moeders energie, dikwijls reeds bij het begin van den morgen, voor een groot Advocaatvlekken verdwijnen met gedeelte uitgeput. En dat, waar dit toch behulp van gewoon water. Zijn ze hard- zoo gemakkelijk verholpen kon worden ne<kkig, dan verdient het aanbeveling, De groote methode in het algemeen is: 'au* water te nemen, bekommer u niet te veel over dat zooge naamde slechte eten van uw kind. Wan- Kringen in hout verdwijnen vaak, neer het werkelijk gezond is, zal het wanneer we ze besmeren met een papje heusch op zijn tijd wel een gevoel van van daolie en sigarenasch, dat er een honger krijgen en om voedsel vragen. POOHje °P moet blijven zitten. Met een En de tweede voorname factor is machten doek nawrijven. geef uw kind eens iets anders te eten, dat niet alleen zijn belangstelling wekt Wanneer we onze zomerjurken voor wat den smaak, maar evengoed wat het *fag halen, kan het. gebeuren, dat gezicht betreft. Uitstekend geschikt ze een ebidje moeten worden uitgelegd, hiervoor zijn de allengs meer bekend ge- Maar laten we hierbij niet verzuimen, worden Corn Flakes, die bestaan uit zeer 'b' leelijke kleine gaatjes op de plaatsen voedzame, licht verteerbare graan vlok- van bet losgetornde stiksel weg te wer ken, die in de fabriek geroosterd en ge- ben. Dit kan heel gemakkelijk, door de heel voor het gebruik gereed gemaakt ®fof op die plaatsen aan de achterzijde worden. U hebt ze slechts op een diep at11 P' bevochtigen, b.y. door er met bord te schudden, met wat melk te over- een vochtige spons over te wrijven, en gieten en met wat suiker te bestrooien en vervolgens keurig op te strijken, 'n heerlijk ontbijt voor uw kleintjes is gereed Is er 'n gemakkelijker manier Wanneer we een jurk of een ander denkbaar En uw kind is er dol op, dat kleedingstuk willen gaan knippen, is verzeker ik u bet verstandig, het van dun papier vervaardigde knippatroon even met Vastspelden van het patroon op de Mej. D. L. te Rijk, Haarlemmermeer, stof is dan nauwelijks meer noodig. Wij raden u aan, de regenjas die over het geheel genomen vuil is, te laten Zeemleeren lappen, die we in de huis- stoomen en opnieuw waterdicht maken, houding gebruiken, moeten geregeld in Dit brengt wel wat kosten mee, maar warm zeepsop worden uitgewassclien wanneer de regenjas overigens nog goed en vervolgens nagespoeld in koud water is, is ze dat onzes inziens wel waard. waarbij een weinig aluin is gevoegd. Natuurlijk kunt u de jas ook zelf Tot, slot worden ze in een badhanddoek wassclien, in soppen van houtzeep bij- uitgewrongen en in de buitenlucht te voorbeeld, maar dan is het noodig, dat drogen gehaiTgeii. ze daarna opnieuw waterdicht wordt gemaakt. Een goed recept is het vol- Een beetje terpentijn in het wasch- gende Maak een sterk, warm zeepsop water geeft het goed een mooien witten van witte zeep en zet daar het kleeding- glans. Bovendien heeft het een desin- stuk een uur in. Af en toe omhalen en fecteerende werking. Panchromatische emulsie Atomisch-fijne korrel Ongekende speling in de belichtingstijd Onderscheidt alle kleuren De Swift-ontwerpers hebben alle voetvormen grondig bestudeerd. Swift brengt daardoor voor iederen voet een spe- cialen leestvorm in breedte en in lengte.'n Keur van modellen, degelijk en solide. Zoodoende heeft elke Swift-schoen het karakter van maatwerk. Laat Uw schoenwinkelier als vakman U adviseeren, welk van die prachtige Swift-modellen voor Uw voet 't meestgeschikt is. Uw voeten voelen zich vast en zeker „thuis" in Swift. f. 5.50 f. 6.25 f. 6.95 DE NATIONALE NAAM VOOR BETERE SCHOENEN U voorkomt daardoor infectie en ondervindt geen hinder meer van de wond, noch belemme ring in Uw bewegingen. Zorg er dus steeds voor een pakje bij U te hebben. Verkrijgbaar vanaf 15 Cent. Reisverpakking 35 Cent.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 35