Die vliegtochten in Indië; dat wax geweldig! Laat me 's denken. Dat is grapj Eren drinken. Ha, ha. lui, die is goed! Is 't toch waar f het „Centraal Toneel" en bij Cor Ruijs. Van de bekendste rollen die zij vervulde noemen wij „Het zieke jongetje" in „De Brief van den Koning", de „Kleine Johannes", in het tooneelstuk van gelijk- luidenden naam en de hoofdrol in „Mijnheer en Mevr. Die en Die". Lilv Bouwmeester nam ook deel aan een tournee in Nederlandscli-Indië, onder leiding van Jan Musch en daar heeft ze veel gevlogen met onze beroemde „K.N.I.L.M.", over welke vluchten boven het „sclioone rijk van Insulinde" zij nog opgetogen te vertellen weet. ..Voelde u tijdens uw tooneel-carrière reeds voor de film f" vroegen wij aan de actrice. En haar ant woord was een spontaan „ja". Vóórdat men haar vroeg de rol van miss Doeluttel op haar te nemen, had zij reeds te Parijs proefgespeeld in de film „De man zonder hart", een Hollandsche versie van een Fransch filmwerk, die in Nederland zal worden ver toond en waarin Lily Bouwmeester optreedt. Ofschoon men zeer tevreden was over haar spel, meende men aanvankelijk, dat ze niet voldoende fotogeniek was. Ziet u poes daar zitten f Dit is eigenlijk ook de reden, waarom men niet direct aan haar gedacht had bij de rolverdeeling voor „Pygmalion". Eerst nadat vele actrices voor de rol van miss Doe luttel „getest" waren, werd zij telefonisch verzocht om een onderhoud met den bekwamen regisseur dr. L. Berger. Deze bleek er weldra van overtuigd, dat Lilv Bouwmeester de aan gewezen actrice was om de rol van het bloemenmeisje te spelen. Zoo geschiedde en haar optreden is een éclatant succes geworden En nu denken wij aller eerst aan die komische scène, waarin het bloemen meisje door de huishoudster wordt opgepoetst in 't bad. ,.U moest eens weten," zoo vertelde Lily Bouw meester lachend, „hoe lang ik daarvoor in de badkuip heb moeten zitten Er kwam geen eind aan, maar het resultaat was goed." ■||B „Uitstekend," zoo vulden we aan, „want. het publiek vond het allergrappigst. Het hoogtepunt der vroo- lijkheid wordt echter be reikt als u gebruik maakt 1 van de 011 vervalschte volks uitdrukking „Ben je bel..." En Lily Bouwmeester schatert het nu. op haar beurt, uit en in haar groote, sprekende oogen twin kelen zilveren lichtjes. Gedurende het verdere onderhoud spreekt zij vol lof over de andere vertolkers, als daar zijn Johan de Meester Jr., Ed. Verkade, Emma Morel, M. van Eijsden en alle optredenden. En nu blijkt het eerst recht hoe zeer bescheiden en eenvoudig zij is gebleven, ook na het groote film succes. Zij voelt zich dan ook gelukkig in de rust en de gezelligheid van haar Rotterdamsclie „home", met haar echtgenoot, den sympathieken theater directeur, die bovendien een uitstekend decorateur En nu zijn er de jongste berichten, dat. Lily Bouw meester misschien naar Hollywood zal worden ge roepen. Mocht dit inderdaad het geval zijn, dan wenschen wij haar alle succes toe. Wij twijfelen er geenszins aan, of zij zal ons land daar op gelukkige wijze vertegenwoordigen. K. de H.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 7